Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Již od rána místy přeháňky nebo i bouřky

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2010/2011

# 26.09.2010, 21:50

tak jí pochval za předpověď ;-D

# 26.09.2010, 22:29

Nevime jak bude v utery ,ale uz vime jak bude v listopadu :D :D :D
Jsem si rikal ,co by z tehle fronty bylo v zime dobrejch 100cm v nizinach :-D:D :D

818
# 26.09.2010, 22:36

MIRONETACEC
Tak to já taky doufám, že to vyjde. Že by už byl koncem listopadu sníh je sice docela zajímavé, ale mě už letos nepřekvapí nic. Tak doufám, že se to výrazně nezmění.:snih:

818
# 26.09.2010, 22:38

logitech
No v úterý bude asi podobně jako v pondělí, tedy další fontální vlna. Přesně, takové tři vlny by to chtělo v zimě ve formě sněhu.;-)

54
# 27.09.2010, 09:43

klimatologicke modely my delaji radost docela stabilne predpovidaji tuhou zimu

# 27.09.2010, 11:07

tak snad to vyjde :)

# 27.09.2010, 11:13

11.10.-20.10.:

Polojasno až oblačno, místy občasné přeháňky nebo déšť. Ráno místy mlhy nebo

zataženo nízkou oblačnosti. Nejnižší noční teploty 7 až 1 st., při celonočním

vyjasnění kolem -2 st.C. Nejvyšší denní teploty 8 až 14 st., při

déletrvající mlze nebo nízké oblačnosti kolem 5 st.C

# 27.09.2010, 14:15

A ještě píšu že na Lomnickém štítě začalo opět sněžit, a na chopuku zachvíly nejspíš začne také...vypadá to že nízší teploty už by tam možná mohly vydržet:snih::snih .během dneška tam znova začali docela dost klesta.

# 27.09.2010, 18:07

tak na Sněžce už jenom 0.9 stupně a smíšené srážky kde zatím převažuje déšt ale myslím si že se to zachvilku obrátí a bude tam bílo :) :snih: :snih:

0
# 27.09.2010, 21:08

tak vzhledem k deštivému létu a velkým výkyvům se dá předpokládat prohloubení tlakové výše od východu a zimu do ledna bude spíše zahalovat v nížinách nízká oblačnost mrholení atd. na horách pak beze sněhu v lednu pak nastane střídání jižního a východního proudění s dostatkem sněhu a to i z malýma oblevama i v nížinách toto počasí potrvá po dvě dekády v únoru pak přijde krátkodobá obleva která bude ukončena posledním vpádem chladného vzduchu a od 10.3. se můžeme těšit na jaro

72
# 27.09.2010, 21:56

balu
Muže se tak stát, ale podle mě bude ráz počasí jaké je ted pokračovat i v dalších měsících to znamená studené fronty , tlakové níže , a další ruzné výkyvy tohohle počasí se jen tak nezbavíme už ted v září to vypadalo že si konečně oddychneme od srpnových deštu či povodní a ejhle jsou tu další deště a začíná se to opět přibližovat k srpnovým povodním co tak asi mužeme čekat od října nebo v listopadu řekl bych že tento ráz bude prostě pokračovat od letošního května jde počasí z extrému do extrému a skoro každy měsíc jsou povodně nebo vytrvalé deště to ani loni tak nebývalo co asi tak mužeme čekat od zimy bud se počasí zpamatuje a zimu přinese slabou anebo se budou opět střídat extrémy a oblevy spojené z dešti a povodněmi nebo naopak tuhé mrazy a sníh uvidíme ale snad výjde ta druhá možnost

# 28.09.2010, 12:48

No tak bude to jako vždy:
Ke konci října příjde zima na týden.
Potom se oteplí na 11°C.
Pak na hory příjde sněžení ktere se dostane i do nižin
a na horách začne zimní sezona.
Na Vánoce obleva(jako vždy) a po novém roce mrazy a od přelomu ledna a února začne česko zasypávat kupy sněhu.
Pak se začne postupně oteplovat ale na jaře ještě na horách nějáky ten sníh spadne a tím se zima definitivně rozloučí a začne být teplo až 23°C:D

# 28.09.2010, 12:56

Já věřím že i na vánoce bude sníh...stejnou oblevu jako v předchozích rocích na vánoce neočekávám, protože letos jsou ty extremy a počasí je jistě o hodně jiné než v minulích letech...tak proto si myslím že na vánoce letos bude sníh...ale teď to určitě nepředpovíme...:snih: :snih: :snih: :snih: :snih: :)

# 28.09.2010, 13:15

taky bych řek že tahle zima bude jiná než ty předeslý :snih: :snih: buď to bude tak že sníh napadne na horách někdy v tom říjnu potom se zase oteplý na nějakejch těch 10 a v půlce listopadu se zase ochladí a a na horách začne postupně lyžařská sezona a sníh se do nížin dostane někdy koncem listopadu a od prosince začne ta pravá krutá zima s občasnými malými oblevami na vánoce bych řek že se přece jenom oteplý ale né nějak drasticky takže v nížinách nějakej ten 1 stupínek nad nulou a na horách mráz no a od nového roku to vidím na pořádnou sněhovou nadílku když to tak vidim s těma povodněma tak bych se ani nedivil kdyby v nížinách napadlo za 2 dny i metr a půl sněhu ale to je asi přehnané no necháme se pžekvapit :) :) :) a druhá varianta je že bude teplejší zima kdy se objeví sníh třeba jen v lednu a to třeba jen na týden a je zase jaro no ale já bych si teda cíc přál tu první variantu :) :snih: :snih: vše je jen můj názor tak se necháme schválně překvapit :snih:

# 28.09.2010, 13:17

já souhlasím s tímto názorem a s první variantou :)

72
# 28.09.2010, 16:47

uVIDÍME , ALE PODLE MĚ SE PRVNÍ SNĚHOVÉ POKRÝVKY DOČKÁME AŽ NĚKDY V LISTOPADU TŘEBA HNED PO JEDENÁCTÝM CO SE TÝČE ZIMNÍCH FRONT TAK SI MYSLÍM ŽE NEBÝVAJÍ TAK VÝRAZNÉ JAKO TŘEBA V LÉTĚ ALE ZA TO POKUD PŘÍJDE NĚCO Z JIŽNÍCH STRAN TAK TO NÁS VĚTŠINOU ZASYPÁVÁ SNÍH KDYBY TO VZAL PODLE BAREV NA RADAROVÝCH SNÍMCÍCH TAK V LÉTĚ PŘEVAŽUJE VÍCE ŽLUTÝCH A ORANŽOVÝCH BAREV Z KTERÝCH SILNĚ PRŠÍ PŘÍPADNĚ ČERVÉNÉ A BÍLE TO UŽ JE BOUŘE NO A PAK TY ZIMNÍ FRONTY POKUD SE VYSKYTNE ZELENÁ TAK TO UŽ JE POMĚRNĚ SILNÉ SNĚŽENÍ A NĚKDY SE OBJEVÍ I ŽLUTÁ A TO JSOU OPRAVDU PŘÍVALY SNĚHU ZE SVĚTLE MODRÉ TAKÉ SNĚŽÍ ALE V LÉTĚ UŽ TŘEBA Z TEHLE BARVY NEPRŠÍ ALE JEN MRHOLÍ PAK JSOU FIALOVÉ Z KTERÝCH SNĚŽÍ POUZE SLABĚ ALE NEPRŠÍ MUJ NÁZOR NA LETOŠNÍ ZIMU JE TAKOVÝ ŽE BUDE PODOBNÁ TÉ LONSKÉ A DOKONCEJSEM NĚKDE SLYŠEL ŽE TAKOVÉ TO ZIMY BY MĚLY POKRAČOVAT NASLEDUJÍCÍCH 7 LET TO ZNAMENÁ KRUTÉ MRAZY SE SNĚŽENÍM A S OBČASNÝMI MÍRNÝMI OBLEVAMI KDYŽ SI NAPŘÍKLAD PŘIPOMENEME LETOŠNÍ LEDEN TAK V TOMTO MĚSÍCI RTUT TEPLOMĚRU NEVYSTOUPALA NAD NULU POŘÁD BYLO BUD HLUBOKO A NEBO TĚSNĚ POD UNOR BYL ZPOČÁTKU STEJNÝ JAKO LEDEN ALE S PŘÍCHODEM BŘEZNA SE ZAČÍNALO POSTUPNĚ OTEPLOVAT A BYLO CÍTIT JARO A LETOS BYCH SI PŘÁL ABY SE K TAKOVÉMU MRAZIVÉMU LEDNU PŘIDAL I PROSINEC A BYLO BY TO SUPR A TAKÉ DOUFÁM ABY I V NÍŽINÁCH NAPADNUL SNÍH ABY HO NEMĚLY JEN HORY! PŘIPOMENU ŽE LONI A LETOS V LEDNU A UNORU BYLA SNĚHOVA POKRÝVKA V NÍŽINÁCH A NA HORÁCH TÉMĚŘ STEJNÁ ALE PAK SE TO POSTUPNĚ ZAČALO MĚNIT V NÍŽINACH ZAČAL TÁT A NA HORÁCH PŘIBÝVAT A TAK VYDRŽEL AŽ DO VELIKONOC KDY BYLA UKONČENA ZIMNÍ SEZONA A NASTOUPULO JARO

# 28.09.2010, 17:15

http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=meteo_apocasi... na lomnickém štítu stále sněží a teplota klesá, jinak na předpovědi ČT jsem si všimnul že předevčírem hlásily na příští týden až dvacet stupňu. Dnes je tam maximum 18 , a 12 při oblačnosti..Zima už se opravdu kvapem blíží :)...ještě tak měsíc a je tu :D

72
# 28.09.2010, 17:51

Ano zima se blíží,od středy očekávám vpád chladného vzduchu od severu a tak bude opravdu chladno Aladin na čtvrteční den předpovídá velmi nízké teploty ráno a v noci muže i mrznout přes den bude sotva deset někde bude i méně například na východě jen 5 až 7 na horách bude lehce pod nulou a bude tam místy sněžit v nižších polohách bude ale ještě pršet o víkendu by se mohlo přechodně postupně oteplit ale teplo dlouho už nebude čím více se blíží zimní měsíce tím více se bude ochlazovat

# 28.09.2010, 18:00

Máš pravdu :)...sem zcědav...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.