Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě tepleji, odpoledne naměříme až 24 °C

Diskuse o počasí Globální oteplování

386
# 17.07.2021, 06:29

Yurri
Hm, po přečtení to na mne zatím dělá dojem "hurá - akce"...až k tomu bude prováděcí brožura o 685 ti bodech a strategický plán o 745 stranách, tak budu v klidu..

272
# 17.07.2021, 06:56

palma
Až bude splněna tak třetina, tak začnu možná věřit, že to někdo myslí vážně, jinak osobně vím, co dá práce udržet při životě při 5-letém suchu nové vysázený stromek, neskutečná dřina, jestli nikdo nepodnikne patřičné úpravy předem (hloubkové práce, propustné složení substrátu, vertikální zavlažování, terénní vyspádované úpravy povrchy, nejlépe odolné druhy na míru lokalitě tak na 50 let dopředu a ještě v zapojení na okolní vegetaci). To chci vidět v praxi, jinak to nemá cenu a nechte to tam nějak lupnout děckama ze ZŠ s tím, že to nějak dopadne.

386
# 17.07.2021, 08:14

Yurri
Já to vidím optimisticky, když si vysadíme soukromý les, soukromé brambory a další plodiny.. přežijeme, zbytek vymře, a pojede se možná znova, kdo bude mít své, naláká třeba i pár hochů na svou obranu.. bude to co nevidět... odpovědné osoby už se snaží...:)https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/usa-ud...

96
# 17.07.2021, 13:50

ACEOF ACES
"Od poloviny roku 2020 spotřeba opět stoupá a ničivé jevy nyní nabírají na síle a četnosti, lze to sledovat v reálném čase (viz příspěvky).
volovina.
Kdyby teď, v roce 2021, lidstvo snížilo svojí obrovskou spotřebu jako v 1.polovině 2020, pak by do konce roku 2027 průměrná globální teplota klesla o 0,1°C v pětiletém průměru. Klesla by síla a četnost ničivých jevů a teplotních anomálií."

Jako obvykle z toho co jste už napsal jde pěkný, ničím nepodložený nesmysl.
Máte podobný problém jako jako NEOEN. Ztrácíte se v hlavně čase, ale i konstantách a setrvačnostech už nastartovaných dějů. I když NEOENovi už možná teď křivdím, protože rozklíčoval své chyby. Nebo se záhadně odmlčel, protože shání náboje na obnovu střelby do těch "dezinformačních" grafů, které daleko přesněji vystihují co se Halocénu děje.

# 17.07.2021, 16:58

Bodu zlomu, za kterým už není návratu, ještě zatím nebylo dosaženo.
Tzn. globální klima je zatím ještě schopné vrátit se k normálu, pokud my jako lidstvo výrazně snížíme svojí obrovskou spotřebu.
Ale času není nazbyt.

https://diskuse.in-pocasi.cz/tema-10-1149-Globalni...

33
# 17.07.2021, 20:24

ACEOF ACES Diky, hned sem klidnejsi ze mame jeste tolik casu

496
# 17.07.2021, 23:37

palma
Reaguji na ten druhý odstavec ze 16.7., čas 15:59. Článek mluví o tzv. citlivosti klimatu - https://cs.wikipedia.org/wiki/Citlivost_klimatu Vámi uváděná teorie je, pokud se nepletu, průměr z min. a max. hodnoty (nebo jaký jiný výpočet?). Tzn. tvrzení v daném článku (fakta o klimatu) jsou správná. Pokud mi nevěříte, zkuste zagooglovat v EN a číst (a nebo využít ve wikipedii literatury a odkazů). Díky a těším se na odpověď ;-)

PS. všechny ty diskuze s Vámi mne hodně baví a zároveň motivují dál a dál googlovat a čerpat různé informace, díky :)

386
# 18.07.2021, 06:43

andy206
3+3+3=12? (viz oteplení při 2400 ppm) plus Vámi uváděný model je podle těch dat správný, ale vypočtený ve prospěch tepla, nikde jsem nenašel, jak došli k tomu, že počítají rozpětí oteplení, směrem dolů o -0,7 a nahoru o +1,7 , prostě si to tak napsali (vypadá to děsivěji)a o to jde.. kdybych to napsal já obráceně, tak bude kde kdo říkat, jak to a kde jsem to vzal..
kupříkladu teď už se křižují v Německu že oteplení, že povodně, i tady mi to mlátí o hlavu, tak jsem kouknul a...povodně v Čechách byly (1830, 1845, 1862, 1872, 1874, 1890, 1896, 1900)... četnost značná.. co k tomu tehdy přispělo? GO? přede dvěma roky strašili ze suchem, teď s povodně, je to ode zdi ke zdi, teď ještě, aby byla pořádná zima, eventuelně se o dvě desetiny za celý rok ochladilo a bude za to moci...GO..

# 18.07.2021, 10:16

Vše už bylo, ale nyní je to všechno najednou nebo krátce po sobě.
Síla a četnost ničivých jevů a teplotních anomálií stoupá s rychlostí globální změny klimatu, která nyní probíhá, na níž má zásadní vliv naše obrovská spotřeba.

96
# 18.07.2021, 10:29

ACEOF ACES
Dejte alespoň jediný přesvědčivý dúkaz, že se tak v době přítomnosti človèka na planetě nedělo a je to na Nobelovu cenu. Samozřejmě se tak dělo a s největší pravděpodobností byla situace i "dramatičtější" , když byla teplota vyšší, než je dnes.

# 18.07.2021, 14:44

V minulosti se globální klima měnilo i bez vlivu lidí, ale nyní je tomu jinak. Naše obrovská spotřeba zásadně mění veškeré prostředí (nejen atmosféru, která je jeho částí) v globálním měřítku a to má rozhodující vliv na rychlost globální změny klimatu, která nyní probíhá a na sílu a četnost jejích ničivých projevů a teplotních anomálií.
Jestli se nepřizpůsobíme a výrazně nesnížíme svojí obrovskou spotřebu, tak to udělá planeta a bude to pro nás horší. Na potomky to už nepřehodíme, tohle zažijeme i my.

386
# 18.07.2021, 14:59

ACEOF ACES
Tak robot zase pozpřehazoval věty, aby to nebylo tak monotónní, mám pro Vás vylepšení, v poznámce místo pozorování, tam co máte ten odpočet, bych to upřesnil. 10 let a 7 měsíců a 14 dnů a devět hodin, pět minut 35 vteřin, ať je jasný, kdy ten odpočet skončí, takhle bych to, propánakrále, mohl ještě promeškat, a to bych teda asi nerozdejchal..;-)

96
# 18.07.2021, 15:12

ACEOF ACES
Debatu vedete formou: zeptej se mne na co chceš a já ti také odpovím na co chci.
Ještě jednou se vrátím k té vaší formulaci:

"Vše už bylo, ale nyní je to všechno najednou nebo krátce po sobě"

Neznamená to tedy že ohlupujete ostatní, když tvrdíte že je vše intenzivnější než dříve?

386
# 18.07.2021, 17:37

ACEOF ACES
Tak jsem konečně našel, odkud máte ten odpočet.. nebyl jste to náhodou vy, co se přilepil k silnici vteřinovým lepidlem, protože čerpáte z jejich výmyslů, předpokládám, že patříte do jejich party.. tady Vám přikládám článek, který by jste si měl přečíst, pokud nevládnete angličtinou, šoupněte si tam překladač, doufám, že zdroj je pro Vás dostatečně prestižní, zároveň se mi to jeví střízlivé a docela pravděpodobné..https://www.forbes.com/sites/michaelshellenberger/...

379
# 18.07.2021, 18:17

,,LOCAL HUMIDYFICATION,,
aneb když vám brambory přerostou plot vysoký 140cm..:D
Já si tu dělal spíš srandu a ony ho fakt letos přerostly..
Dnes jsem oholil různě nažloutlé a naplesnivělé spodky a taky bylo nutné natě vyvázat na způsob vinné révy..
Už se pokládaly různě do stran..

Nejvyšší natě mají přes 150cm..
před protrháním spodků
a po...
110
# 18.07.2021, 18:34

swan1
A díval jste se, kolik a jak velké jsou hlízy? Ono někdy se to zvrhne a místo brambor jsou tam oříšky.

379
# 18.07.2021, 18:35

ludvicek
Zvrhlo se to každopádně:D
Ještě je brzy do toho šťourat, teprve nesměle kvetou...

33
# 18.07.2021, 20:39

swan1
Toto jsem opravdu ještě nikdy neviděla. Moje popínavé fazole momentálně nejsou o moc vyšší (a to už dost kvetou).

496
# 18.07.2021, 20:42

palma
Ten výpočet 3+3+3 = 12 pokoumám a jak něco najdu, dám vědět.

K té citlivosti - opět se budu opakovat - článek, literatura, zmiňované výpočty/výsledky atd. jsou správné (prošel jsem dost EN odkazů a informace se potvrzují). Tudiž Vaše tvrzení " ...veškeré "ujetí" je ve prospěch oteplení ..." je mylné a chybné (znovu se budu opakovat, jedná se o výpočet citlivosti). Přikládám obrázek citovaný ze článku https://www.carbonbrief.org/explainer-how-scientis... S různými studiemi, moderními výpočty atd. se výsledky lehce mění. Je to nyní již pochopitelné? Ten článek, na který odkazuji, si určitě také pročtěte. Hezké, rozsáhlejší povídání na toto téma, výpočty, vývoj atd.

V dalším odstavci jste zabrousil do historie, porovnání se současností atd. ve smyslu přírodních katastrof. To, že v historii se tyto věci děly také, je jasné (teď je na snadě krásný náboj na smeč - "a jakto, že se to dělo před 110ti lety, když bylo CO 2 např. na 283 ppm?"). Ano, tyto věci se děly i dříve. Nedokážu říci, v jakém rozsahu a jak často. Ale pokud se bude měnit klima (např. ve spojitosti s GO), pak tyto extrémy budou nejspíše častější. Pro střední Evropu bude mít důležitý vliv to, jak nadále "bude fungovat" tryskové proudění. Pokud bude více a více meandrovat, dají se čekat častější výkyvy počasí. A meandrování trysk. proudění - mezi vědci se mluví o tom, že jednou z příčin je právě GO - úbytek ledu (zvyšující se teplota) v severních šířkách/Arktidě. Tato teorie ale vyždaduje další a důkladné zkoumání. Zatím je to hodně na začátku ... že ale meandrování trysk. proudění má Evropu resp. svět dopad, o tom asi žádná.

swan1 - nám letos brambory vyrostly také hodně do výšky. Nyní už ale "spadly". Zatím to vypadá, že úroda by mohla být slušná. Dvakrát jsem stříkal proti plísním, prakticky co druhý večer po celé zahrádce sbírám slimáky (listy brambor jim moc chutnají :( ).

Hezký večer.

rovnovážná citlivost klimatu ECS - sensitivita modelů
386
# 18.07.2021, 21:21

swan1
A až odkvetou, vyrostou na tom prima rajčata..:D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.