Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, spadne až 20 mm srážek

Diskuse o počasí Globální oteplování

74
# 30.06.2021, 23:45

Ústav pro jazyk český vydal už 5 dílů Českého jazykového atlasu, ze kterého je ta mapka
tady si to může proklikat
https://cja.ujc.cas.cz/

33
# 01.07.2021, 01:49

Je celkem pochopitelné, že lidé považovali takový vír za nějakou nadpřirozenou bytost... On se toho lekne člověk i dnes, i když už je známo, co to je a čím je to způsobeno. :D

spurdo
Díky za odkaz. Já jsem věděla, že existuje, ale nenapadlo mě, že je celý na internetu.
Další mapka k tématu, které jsme zde nedávno řešili:

54
# 01.07.2021, 14:05

Miriam
Já tomu nerozumím a nebudu řešit něco, o čem "chytrolíni z internetu" jako jsem patrně já vlastně nic neví a o čem si jen přečetli ;-)

# 02.07.2021, 16:08

červen - červenec 2021 USA a Kanada, extrémní vedra, sucho, požáry

182
# 02.07.2021, 18:05

Píše web ČT24:

"Klimatická změna a tornáda v Česku.
Výskyt tornáda na Břeclavsku a Hodonínsku nesouvisí přímo s klimatickou změnou. Z dlouhodobějšího hlediska – bylo jen otázkou času, kdy se u nás podobně silné tornádo objeví a jakou trajektorií bude postupovat. Další podobně silné tornádo je sice málo pravděpodobné, ale nelze je vyloučit. Stejně jako nemůžeme vyloučit vlny extrémních veder, sucha, povodně či další extrémní přírodní jevy."


https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3335154-tornado...

# 03.07.2021, 15:00

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.

Podle citátu Kurta Tackmana to vypadá, že jste chytrý člověk.

V uvedeném článku se píše, že výskyt tornáda na Břeclavsku a Hodonínsku nesouvisí přímo s klimatickou změnou. Ale ani v tom článku není vyloučená nepřímá souvislost s klimatickou změnou ani další výskyt takového tornáda a dalších extrémních jevů.

Extrémní počasí, teplotní anomálie a další ničivé jevy, souvisí s rychlostí globální změny klimatu, která nyní probíhá. Zásadní vliv na ní má naše obrovská spotřeba, jejímž důsledkem ničivé jevy nabírají na síle a četnosti.

388
# 03.07.2021, 16:57

ACEOF ACES
Máte nějaký odkaz, či tabulku, dle které je možno zjistit, že ničivé jevy jsou častější a mohutnější, či o tom jen tak píšete a myslíte si, že to tak je? A že je to v příčinné souvislosti s GO, stoupající koncentrací CO2, vyšší spotřebou atd..

182
# 03.07.2021, 18:47

ACEOF ACES

Ale prdlajs ... Umíš číst co jsem tady před tebou dával??? Chápu že se ti to asi nebude hodit do krámu ale to se nedá nic dělat .... Globalisty ohnout přes koleno a řádně jim nařezat. :D To je jediné co potřebují aby přestali kdákat ty své nesmysly.

275
# 03.07.2021, 21:46

Stranik
Nařezat ignorantům, proč zase musí být podobné tornádo podruhé, aby si lidé uvědomili to, co je zřejmé už 30 let tj. to, že více energie v atmosféře (díky GO) bude způsobovat silnější bouře, tj. bude větší pravděpodobnost i tornád, které se sem tam 1 x za čas prostě vyskytnou, no a ten čas bude logicky kratší, stačí být v oné chladnější periodě se supercelami, pak bude zase x let sucho, ale statisticky bude jasný nárůst, uvidíte.
https://www.klimatickazmena.cz/cs/o-nas/aktuality/...

182
# 03.07.2021, 23:13

Lidé si musí uvědomit že nic není pevně stálé ... Já chápu že jsme na spoustu věcí byli tak +- zvyklí ale to tak prostě není a ani nebude ... Země je živý organismus, neustále se měnící ... není to jen nějaká studená pevná hliněná koule. Tohleto by si měli hlavně všichni lidé uvědomit, ba i ti ekologové apod. křiklouni. Byly tu doby ledové, zánik zvířectva, potopa Světa, náraz komet apod. Nikdy nic nebylo stálé konstantní .... Nám možná připadá že ano, ale není tomu tak a nikdy nebude. Lidstvo taky může skončit, ba i když si k tomu samo nepomůže ... tak to prostě je.

388
# 04.07.2021, 10:45

ACEOF ACES
Obecně řečeno, přehled jste nedodal, pouze sem šoupete odkazy z jednotlivých událostí, již se o tom mluvilo, jelikož jsou dnes naprosto jiné informační kanály, každý má mobil s kamerou, existuje internet, je daleko větší osídlení planety, tudíž je více informací o takových událostech než z dob minulých. tedy ne že je více takových jevů. ale je více informací o nich.. tečka. Odpočet stojí...:cool:

111
# 04.07.2021, 11:03

Yurri
Je to přesně tak, s tou energií. Známý chemický vtip říká, že když chemik neví, jak nějakou reakci popohnat, zahřeje to a pak mu to uteče že zkumavky.😉
Pokud by se měřilo teplo v atmosféře jakožto entalpie, leccos by to ohledně extrémních jevů naznačilo.

275
# 04.07.2021, 12:14

ludvicek
To je jako s tím vlivem člověka na oteplování, ještě nedávno všichni meteorologové svorně tvrdili, že ten a ten dotyčný extrém nemůžeme přičíst člověku, že na to není dostatek dat, prostě proměnlivost klimatu a nazdar, teď svorně tvrdí opak a nikdo už vliv člověka nezpochybňuje, vliv je prokazatelný už od 90ek. Bude to stejné jako s tornády, vyskytuje se jen za pár let, takže změna klimatu na to nemá vliv, protože to nejde vysledovat, není na to model apod., ale to je chybná dedukce, musíte uznat, že je to možné a skrz tu energii a extrémy pravděpodobnější než, že to vliv nemá, chápu, že vědec musí z něčeho vycházet a nemůže přistoupit na spekulace, ale startovní čára je 50:50 a ne, že to nelze říci, oni to jen neví, pač to neumí podchytit. Statisticky by mělo být tornádo F3-F4 tak asi za 500 let, no ve změněném klimatu je přece jasné, že to bude sakra dřív, když pitomej stupeň dělá takové problémy, tak co asi udělají stupně 3? Bude takové tornádo 1x za 100 let, no nebude, bude mnohem častější, to je jistota.

111
# 04.07.2021, 12:48

Yurri
Ano, já to vidím stejně, pomyslná zkumavka se zahřívá (a nechme stranou, kolik % přidal člověk) = energie soustavy stoupá, ze zkumavky kypí pěna a nakonec výbuch.

# 04.07.2021, 13:44

Snížení spotřeby způsobené koronavirem ten odpočet pozastavilo, nyní spotřeba opět stoupá, ničivé jevy nabírají na síle a četnosti, můžete to sledovat v reálném čase v příspěvkách a odpočet běží.

Když ten odpočet doběhne, tak bude lidstvo čelit ničivým dopadům změny klimatu v globálním měřítku a společnost jak jí známe se začne hroutit.

275
# 04.07.2021, 13:51

ludvicek
Přesně tak, nevybuchne rovnoměrně, ale lokálně to někde někdo šeredně odnese, než to podchytí nějakej model, tak bude zase dávno pozdě si to přiznat, natož se připravit nebo patřičně reagovat, proč to při dnešních možnostech, znalostech trvá vždy desetiletí, představuji si to za měsíce, jinak je to o ničem a jen se necháme klimatickou změnou vláčet, pro mě to je jednoznačně poraženecký přístup.

# 06.07.2021, 16:01

klimatizace dál zvýší spotřebu>>rychlejší změna klima>>ničivější dopady

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.