Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Globální oteplování

# 14.06.2021, 10:39

Jestli jste podstatně snížil svojí spotřebu a k tomu ještě zasadil vhodné stromy, pak jste pomohl.

376
# 14.06.2021, 13:21

Tak nevím, čeho je toto důsledek..
Jestli globálního oteplování, nějaké genetické mutace nebo jen dobrého koňského hnoje?:!!:
Obvykle jsou tu v zimě na fóru k vidění metry zapíchnuté do sněhu, ovšem tomuhle nešlo odolat, brambory nám asi letos přerostou plot:D
Omlouvám se za offtopic..

385
# 14.06.2021, 13:31

swan1
To znám, odrůda "Adéla", nedoporučuje se před večerem pohybovat se v blízkosti těchto rostlin...:D

376
# 14.06.2021, 15:30

palma
:D
Je to místní odrůda, z bramborárny Velhartice, tady přes kopec. Lydia..
Ale že by měla bejt pak v květu agresivní, neříkali.
No ale ani neříkali, že natě budou člověku do pasu:!!:

# 15.06.2021, 00:04

14.06.2021 Rusko v části Sibiře až 32°C, požáry

109
# 15.06.2021, 08:51

swan1
Hnojení je důležité, ale hlavní jsou srážky. Mně vždycky brambory vyrostou den dva po dešti a pak už stagnují. Takže z Vaší fotky vidím ty slejváky a melody boys na intersuchu si jdou hodit mašli.:D

# 15.06.2021, 15:37

Klid, přátelé, klid! Konec světa nebude, a to ani v důsledku změn klimatu, ani v důsledku přelidněnosti, ani v důsledku degradace biosféry, vyčerpání zdrojů, nebo díky nenadálé globální jaderné válce.

Důvod je prostý a stejný, jaký udržuje naživu i mě - když jsem tu byl před deseti lety, před rokem, včera a dnes, tak z toho logicky vyplývá, že tu budu i zítra, pozítří, za týden, měsíc, rok, pět let, deset, dvacet, padesát, sto, tisíc i milion dalších let. Přece jen tak ze dne na den nezmizím, noné?

Ano, lidé umírají, to je pravda, četl jsem o tom v novinách, ale to jsou lidé, kteří neumějí žít, a zřejmě udělali někde nějakou chybu, a proto zestárli, onemocněli a umřeli. To se mě rád nemůže, Pámbuch mě má rád, v pracovním kolektivu jsem oblíben, sypu ptáčkům, přispívám na Spolech Vdov po Střelených Privatizátorech a Obětech Ekonomické
Transformace Václava Klause a Jeho Gangu, modlím se, chodím do kostela, odpustky mám na deset let dopředu nakoupené a spořím s Liškou. Navíc mám rozečtenou knihu "King in Yellow", od Chamberse, je to hororová klasika, a v ní je napsáno, že dokud ji čtenář nedočte, nemůže umřít, takže to mám pojištěno i takto literárně-magicky.

Proto buďte v pohodě jako já, neumřeli-li jste při čtení tohoto textu, neumřete nikdy. Svět tu byl tisíce let, tak jentak nezmizí. Když se budete pilně učit, jak nabádal Vladimír Iljič, a pracovat podle svých potřeb a možností, jak psal Kája Marxů, nic vám, tedy nám nehrozí. Společně vpřed, na věčné časy a nikdy jinak!

271
# 15.06.2021, 22:19

Kamamura
Pámbuch s tebou, takovej matroš tu dlouho nebyl a doufám, že ani nebude;-)

385
# 16.06.2021, 18:02

Yurri
Jo, podobné texty jsme psali na střední škole, měli jsme pocit, že jsme jedineční, chytří, inteligentní, a děláme si pseudosrandu s ostatních tím, že píšeme ve své podstatě nesrozumitelný text, který se tváří trochu tajemně, mysticky a náramně fundovaně...první opravdové zaměstnání nás z toho vyléčilo...no možná ještě dotyčný vypil přespříliš pravého absintu..:D. Jinak jsem se poučil, všude kde je to možné mám zamulčováno...a dobrý, jen se bojím, že mi vedro zase "uvaří" angrešt, asi přes to hodím bílou netkanou textilii..GO se nadále podepisuje na okolních borovicích, kácí je tu naštěstí docela fofrem, jo a Kladno se polepšilo, prakticky nikde se neseká tráva, jeden by neřekl, kolik květin tam najednou je..;-)

76
# 16.06.2021, 18:48

Yurri
palma
Mě to náhodou pobavilo, bylo to nečekané, šílené a bezprostřední.:D

385
# 16.06.2021, 19:53

charlie
Jasně, problém GO vyřešil naprosto brilantně..;-)

271
# 16.06.2021, 22:34

palma
U nás se seká a kácí, co to jde, tahle bohulibá móda vysoké trávy sem dojde zase úplně naposledy, stejně jako jakákoliv změna v hospodaření v krajině, asi moc komunistů a odliv mladých jinam, tady by měli začít všechny ty spolky s úpravou krajiny, někde na Šumavě nebo v Broumově to jde samo, tam stačí málo, tady máme největší lány polí z celé republiky.

Jinak díky GO bude zřejmě i riziko náhlých výkyvů do mrazů nebezpečnější, než by leckdo čekal:
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mraz-je...

# 17.06.2021, 00:27

16.06.2021 Arizona až 48°C, sucho, požáry

182
# 17.06.2021, 00:49

Kamamura

Ty máš fakt dost ... :D :D :D Jinak kecáš s tím že chodíš do kostela a platíš si odpustky .... Žádný se už dávno neplatěj. Jinak to že tady jsi byl a jseš řadu let ještě neznamená, že nemůže nastat nějaký honem nečekaný konec Světa a bude hned okamžitě i po nás .... nikde žádná záruka na budoucnost není milej zlatej, a to ani pro bohaté. ;-)

# 17.06.2021, 02:27

Yurri - no vidíš, že to s tebou nebylo marné alespoň tenkrát, škoda jen, že jsi po slibném začátku rezignoval na svůj další osobnostní rozvoj a vzdělávání, a po létech "reálného zaměstnání" (jaké pak to asi mohlo být, čím si zasloužilo svou "opravdovost"? Začal jsi dostávat peníze použitelné v obchodech místo žetonů z Monopolů?) tě nacházíme tam, kde tě závany ranné pubescentní inspirace zanechaly - u vtipů o Panu Odpočtovi, Mayském kalendáři a u halasného se vysmívání tématům, o kterých si nechceš přiznat, že jim vlastně nerozumíš.

Je tedy dobře, že jsem se celkem trefil, alespoň nebudeme začínat příliš složitými koncepty, které by mohly předčasně způsobit frustraci a ztrátu schopnosti soustředit se na téma diskuze.

Slova "šílené, matroš, blázen" budu ignorovat, jednají tak jedinci konciciovaní budgetovým vzdělávacím systémem ke stádním reakcím a chování - není to jejich vina, jsou to defacto oběti systému.

Nicméně na diskuzi o tak závažném tématu zde nacházím příliš mnoho siláže a prázdné slámy, a málo faktů, přitom se toho děje docela dost:

COVID-19, public ignorance and democratic decline chipping away at conservation

https://phys.org/news/2021-06-covid-democratic-dec...

Climate Change Threatening Freshwater Lakes

https://everydaymatters.rpi.edu/climate-change-thr...

How More Carbon Dioxide Can Make Food Less Nutritious

https://www.nytimes.com/2018/05/23/climate/rice-gl...

Poslední zpráva zní nejnaléhavěji - díky postupujícím změnám klimatu klesá podíl mikronutrientů v potravinách, takže bude stále obtížnější pokrýt denní potřebu pouze z potravy - chronický nedostatek jódu, který se už dnes (jodovaná sůl nefunguje, protože solit se přece nemá) se už dnes projevuje častými poruchami činnosti štítné žlázy, nedostatek různých vzácnějších druhů vitamínů a minerálů povede k osteoporóze a dalším chronickým onemocněním, která opět zasáhnou disproporčně chudší země a chudší společenské vrstvy, což znamená v důsledku větší sociální napětí, a volatilnější prostředí v politice většiny států světa.

"Vyklídkované" vtípky o tom, jak jsme v pohodě, když přece roku 2012 neskončil svět, se nezdají úplně na místě, a přiznám se, že na ně začínám být mírně alergický.

109
# 17.06.2021, 07:21

Kamamura
Kolego, Vás je pro náš debatní kroužek škoda. My tady tak plkáme o bramborách a víně, popřípadě kde udeřil blesk nebo neudeřil a koho to spláchlo a kdo se usušil... Prostě takové oběti systému, škoda s námi ztrácet čas.;-)

No, jinak dle ekolistu se potvrzuje známá pravda, že je vcelku jedno, jak rostou maximální teploty, protože podstatné jsou teploty minimální a ty jsou tam, co vždycky byly a proto jsme tam, kde jsme.:D

https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mraz-je...

Ten článek je vlastně o ničem, místní diskutéři na tento fakt upozorňují už léta.

385
# 17.06.2021, 11:04

Kamamura
No vidíte, a přitom změnu pozemského rozsahu dokáže způsobit jediná osoba, třeba takové Himaláje, víte proč se všechny jeho vrcholy od jisté doby sklánějí směrem k východu?:!!:

# 20.06.2021, 22:19

19.06.2021 ČR až 36°C, ze 156ti stanic na 40ti překročen rekord

147
# 20.06.2021, 23:39

ACEOF ACES
20.06.2021 ČR... ucpal se mi hajzl tak sem ho musel vyčistit:)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.