Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Postupně přeháňky, hlavně na pomezí Moravy a Čech bouřky

Diskuse o počasí Globální oteplování

# 27.05.2021, 09:49

Klimatickou změnu ještě lze zpomalit a časem i zastavit, výrazným snížením svojí spotřeby, podpořeným sázením vhodných stromů na vhodných místech.
Ještě zatím není pozdě, bodu zlomu ještě nebylo dosaženo.

32
# 27.05.2021, 13:41

ACEOF ACES
Snažit se zastavit klimatickou změnu je jako snažit se zastavit tok času. Klima se vždy měnilo. Byly časy (za existence života), kdy planeta měla průměrnou teplotu přes 30°C a také -50°C. Když už, tak smysl má jen snažit se, aby neprobíhala tak rychle.

# 27.05.2021, 18:03

Klima se vždy měnilo, kolik lidí v těch časech žilo, tolik bude žít, pokud se nepřizpůsobíme a výrazně nesnížíme svojí spotřebu. Na potomky to už nepřehodíme, tohle si užijeme už i my.

Tuto rychlou globální změnu klimatu, která nyní probíhá, způsobuje naše obrovská spotřeba, proto ji lze zpomalit a časem i zastavit výrazným snížením naší spotřeby, pomoci tomu může sázení vhodných stromů na vhodných místech.
Času není nazbyt, ale ještě zatím není pozdě.

32
# 27.05.2021, 22:51

ACEOF ACES
Takže když jsem použil jako část větrolamu náletové vrby jívy a vrby bílé, tak mám plusové body, co se týče boje proti GO a změnám klimatu? :D

# 28.05.2021, 00:03

Jestli jste podstatně snížil svojí spotřebu a k tomu ještě zasadil vhodné stromy, pak jste pomohl, nejste sám.

273
# 28.05.2021, 08:54

ACEOF ACES
Spotřebu můžete snižovat jak chcete, ale GO už tím ani nezpomalíte, vždyť i kdyby byly emise CO2 odteď nulové, tak se stejně bude výrazně oteplovat setrvačností až do půlky století, teprve pak to začne klesat, navíc přičtěte emise jiných skleníkových plynů jako např. metanu, které nejsme schopni nijak ovlivnit a které to mohou prodloužit klidně do konce století, už jsme se o tom tady x krát bavili, prostě setrvačnost a akumulace CO2 v oceánech hravě přebijí nějaké momentální úspory v nějakých pidistátech, by musely trvat desetiletí a na úrovni celých kontinentů. Ty emise za celou průmyslovou revoluci nezmizely, jsou v atmosféře a zrovna odbourání CO2 trvá i pár set let, Amazonie a lesy obecně jsou od určité doby zdrojem emisí CO2, nikoliv jeho pohlcovačem, můžete sázet jak chcete, 1 fire a můžete začít nanovo, lidi sázejí spíše blbě jednodruhové plantáže, zatím se těžba a likvidace pralesů spíše zrychluje, ale tady v ČR nemáme vůbec co kritizovat, krajina zdevastovaná a vládnou ti, co za to můžou, ti o modrozelené revoluci nemohou rozhodovat dobře, stejně jako to neumí s pandemií.

# 28.05.2021, 17:20

Bodu zlomu, za kterým už není návratu, ještě zatím nebylo dosaženo. Ještě lze výrazným snížením naší spotřeby dosáhnout toho, že rychlost globální změny klimatu, která nyní probíhá, začne dostatečně klesat na to, abychom ještě měli šanci zachránit se.

Lepší je stromy sázet, než je kácet.

32
# 28.05.2021, 17:35

ACEOF ACES
Také mám rád ideálně původní či bezproblémově přizpůsobivé stromy a keře (spíše z jiných důvodů než jako nástroje nějakého boje proti něčemu), ale na druhou stranu, stav v kterém bychom tu byli totálně zarostlí křoviskama a lesama asi také nebude úplně ideální a ani "přirozenej".
https://ekolist.cz/cz/publicistika/priroda/lesy-ja...

273
# 28.05.2021, 18:15

Na.Guru
No však to říkám pořád, že řešení není nad zemí, ale pod zemí, tzn. organika v zemi, já si to necucám z prstu, věřte mi, že to souzní s nejnovějšími poznatky vědy ohledně adaptace na klimatickou změnu. Proto říkám můžete sázet co chcete, ale je třeba mnohem víc. Článek hezký, otevřenou krajinu máme ale ažaž, není cílem návrat do mamutích časů, ale k odolným pestrým variantám, lesy co máme jsou zbytek hospodářských, ne moc kvalitních, velká stáda mohou být opravdu tak na Sibiři, u nás málokde.

32
# 28.05.2021, 18:30

Yurri
Souhlas, že důležitější je to, co není tolik vidět. Jedna zajímavost. Pokud máte louku s nepoškozenou zdravou půdou a na ní takové běžné odpovídající stádo krav, tak půdní život pod zemí váží víc než ty krávy. :)

273
# 28.05.2021, 21:58

Na.Guru
Jo já vím, 6 tun na hektar, tj. 13 krav, ale ještě zajímavější je, že v 1 gramu půdy je 600 milionů bakterií, 400 tisíc hub, 100 tisíc řas a v 1 litru půdy najdete cca. 2 žížaly, 6 ks hmyzu nebo pavouků, 14 stonožek, 150 roztočů, 200 chvostoskoků a 50 tisíc hlístovců, takže až budete okopávat, tak si představte, co vlastně všechno kromě prachu dýcháte;-)

# 31.05.2021, 14:00

květen 2021 Kalifornie, extrémní sucho

386
# 31.05.2021, 14:06

ACEOF ACES
Květen 2021 Kladno, extrémě deštivo, , Črápundží, Indie, velmi extrémně deštivo..:!!:

172
# 31.05.2021, 14:07

ACEOF ACES
Tady taky extrémně sucho a co? Od začátku roku sotva 115mm a taky z toho nedělám katastrofu..

386
# 31.05.2021, 14:24

Aidamko1
Tak, tak, nejhorší je, když je sucho ve vinném sklepě, v sudech, to je pak přímo katastrofa..:(:D

33
# 01.06.2021, 21:08

Na.Guru S Gretou by to byl hezky par, mohli by to dat dohromady a spolecne rebelovat proti vyhynuti.. v ceskych podminkach ale tomu hnuti hermafrodit moc dobry P.R. nejspis neudela

386
# 01.06.2021, 21:24

Ai-kun
No, dříve se nechávali volně pohybovat pouze neškodní blázni, pro obveselení obce, tedy byli to obecní blázni, vedle nich si průměrný blb připadal jako genius, klasický příklad je ve Švejkovi a to Pepek Vyskoč, ale ten, na rozdíl od toho TO, uměl aspoň hezky zabečet...Když jsem TO uviděl na tej fotce, a přečet si co TO povídá, sedl na mne enviromentální žal a tak jsem zlikvidoval poslední lahvinku brrique dornfelderu, aby mne to přešlo..Tento TO je ve své podstatě docela nebezpečný neboť co říká, myslí vážně, měl by vyhledat psychologa...nebo skočit do ledový vody.:!!:

33
# 01.06.2021, 21:51

palma ja to video cely fakt nedam :D ale uz po 2 minutach sem postrehl jak si tam hraje s kytkou, a pak po 8 minute z toho vylezlo, ze je to jakasi emocionalni podpora kterou si prineslo do studia. (takze asi obdoba ruznych zviratek ktery hlavne americky aerolinky povolovaly nekterym cestujicim na doporuceni psychologa.). S tim psychologem to je teda dobra trefa, mozna uz nejakyho i ma :)

Me spis ale vrta hlavou proc media davaji takovym jedincum tolik prostoru.

386
# 01.06.2021, 22:24

Ai-kun
Taková stvoření naprosto dehonestují debatu o GO a podobně, s tímhle bych si za jeden stůl nesedl, jak se říká, jalová debata..bylo to o tom co se děje, nebo o tom TO, jako osobní presentace stvoření, které neví co je a otravuje s tím ostatní...možná zamrzlá puberta..:D, jinak GO úspěšně pokračuje, při práci na zahradě jsem objevil, že zimu úspěšně přežil jeden druh kalistemonu, aniž jsem ho zakryl..paráda.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.