Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hlavně v severozápadní polovině území občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí Globální oteplování

275
# 23.05.2021, 09:08

ACEOF ACES
Nerozumíte mi, ekonomicky musíte lidi namotivovat, jinak nebudou nejenže nic dělat, ale budou pokračovat v devastaci na všech frontách, prostě ze setrvačnosti, bohužel rozsah průšvihu si uvědomují vědci a podstatná menšina společnosti a spíše jen tam, kde už je pozdě. Proto chce jít EU příkladem, teď dokonce i USA, ale jak správně říkáte lidi jsou na spotřebě závislí jako na droze, jejíž odříkání bude bráno ještě dlouho s despektem, proto snahy o výpočet třeba uhlíkové stopy beru jako fajn začátky, ale já tyhle berličky k uvědomění nepotřebuji. Podle mě negativní zářezy typu daní, elektromobility, emisních povolenek ke kýžené změně myšlení nepřispějí, naopak způsobují kontroverzi, protože ohrožují dosavadní výdobytky a zaměstnanost, jsou to novodobé odpustky jako v časech našeho středověku, jen jiné kulisy v jiné době, naprosto stejná analogie.

388
# 23.05.2021, 09:34

Yurri
Jo, jo, i přes zaplacené odpustky, skončí dotyční v pekle, jaké to překvapení!:cool:

# 23.05.2021, 11:31

No ja si myslim že u nas se spiše globalně ochlazuje. :!!:

388
# 23.05.2021, 12:01

Swen Jablunkov
No, spojit slova u nás a globálně je jako říct jsem Čech, jsem světoobčan..:D, nicméně mám za to, že i celosvětově je letos zatím chladněji, než je nový průměr..:cool:

# 23.05.2021, 12:12

palma
No už aby to stouplo alespoň na 25°C.

77
# 23.05.2021, 14:56

Yurri
Pokud se vyřeší bod č.5, vyřeší se rázem všechny body předešlé. Vakcinace je dobrý začátek:!!:

# 23.05.2021, 16:39

Myslíte to dobře, ale nedává to smysl. Když budete uvedené body řešit tak, aby se to všem ekonomicky vyplatilo, pak to povede ke zvýšení už, tak obrovské spotřeby a k dalšímu zhoršení.

77
# 23.05.2021, 17:25

Yurri
Než se to bude s populaci přirozeně lámat, bude nás 10mld, tolik času na změnu není, musí se tomu pomoci...

# 24.05.2021, 00:13

Kdo tomu chce pomoci, tak by měl začít u sebe.

Už není možné, aby se dále vyplatilo nadměrně spotřebovávat, už není možné, aby byla nadměrná spotřeba výhodná (nejen ekonomicky), pokud se má ten odpočet zastavit.

15
# 24.05.2021, 10:57

palma
No, to je teda ale kardinální békovina.

388
# 24.05.2021, 11:28

Ursus
No, dle mne je to dobrá věc, asi to zadrží vodu, tůňky do lesa patří, pak v tom najdou útočiště žabky apod, vylíhnou se tam kvanta komárů a ty pak vyženou z lesa sváteční houbaře...:D

32
# 24.05.2021, 12:25

Ursus
Také nesouhlasím. Je to velice jednoduché a velice efektivní. Utužené lesní cesty, po kterých se valí voda a odnáší s sebou zeminu jsou jedním z problému současných lesů.

155
# 24.05.2021, 13:50

tak ať ten pan Valo veme kosu a jde Makat na pole.... doslova chodit do krámu a kupovat si co chce se mu líbí, ale za všechno může zemědělství... každýmu se to líbí...

96
# 24.05.2021, 16:47

ACEOF ACES
Jsou tady i odborníci, kteří věří, že se příroda zachránit dá. Jdou cestou hlubšího pochopení toho co tu člověk napáchal už před mnoha tisíci let.

https://www.youtube.com/watch?v=a5B8PaKyQyI&ab...

# 24.05.2021, 20:09

https://diskuse.in-pocasi.cz/tema-10-1149-Globalni...

Příroda jakou jsme znali se už nedá zachránit.

Nejde o zachraňování přírody, příroda nepotřebuje, abychom jí zachraňovali. Příroda se přizpůsobí a změní. A ta změna nabírá na rychlosti. Jde o to, jak se změní a jak velká a rychlá ta změna bude, zda se jí dokážeme přizpůsobit a zachránit se.

155
# 24.05.2021, 20:10

ACEOF ACES
tohle třeba dává logiku

275
# 24.05.2021, 20:44

U nás je škoda té malé občanské angažovanosti, ta přílišná pasivita a negativismus je velký handicap, vždy to skončí buď u popisu, v kritice Gréty nebo v nějaké nepřínosné činnosti typu brčka, tašky a podobné blbiny - viz článek níže. Skutečný tlak na vládu, místní zastupitelstvo, to tady moc nefunguje, podívejte, co nám vládne a lidi si to stejně nechají líbit, stejně to platí s vypořádáním se s agro-uhlo-solar...barony, přitom poptávka od veřejnosti tady jednoznačně je, ale ještě není plně politickými stranami uchopena, lobby průmyslu klidně obětuje naše děti, to snad každý viděl, nejdůležitější je podle mě biodiverzita a pestrá krajina (voda), ostatní jako třeba třídění, zateplování, menší spotřeba PHM je spíš doplňková záležitost.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/fotky-trpicic...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.