Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Přechodně více oblačnosti, hlavně na západě ojediněle možnost přeháněk

Diskuse o počasí Globální oteplování

296
# 02.08.2024, 12:03

palma
Asi bych vzal sebou ten big bag biouhlu a steliva + pár pytlů přísad a příští týden si jedu k Rakovníku pro návod na výrobu terra prety, pak už stačí jen třeba vyzkoušená odolná semena v setu z permasemínek nebo australské záchytné plastové vany klidně i na vnitřní pěstování a můžeme začít kdekoliv a bez chemie s minimem vody.

407
# 02.08.2024, 13:32

|Dávám sem ještě studii z roku 2017, která dokládá značný vliv slunce, slunečního cyklu, počtu slunečních skvrn, slunečního větru.. zkrátka slunce na zemské klima..https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/16742... zajímavé počtení...
A tady je, jak GO ovlivní probíhající interglaciál, což zase by nebylo k zahození,, teď babo raď, o kolik snížit obsah CO2 v atmosféře?
https://energyeducation.ca/encyclopedia/Glacial_an...

a tady něco pro ACEhom ten graf tam moc hezky ukazuje, kdy bude pozorovatelná vůbec nějaká změna ohledně množství CO v atmosféře, jak správně uváděl Yurri, stěžejní bude rok 2100 a dále, do té doby se s nějakou změnou rozlučte, snížená produkce za Covidu s tím neudělá vůbec nic, a to ani, kdybychom se k ní vrátili..https://www.iea.org/reports/world-energy-outlook-2...

No jedu se kouknout na vinice, co s nima porobil ten požár...

# 02.08.2024, 19:16

Palma si pořád plete seriozní vědu s propagandou energetických lobby - zřejmě nepochopí, jak funguje věda, i kdyby mu na hlavu spadla Alexandrijská knihovna. Problém demokracie je především v tom, že podobná chronicky nevzdělávatelná individua mají stejný jeden hlas jako například vysokoškolský profesor.

Takže znovu, palmo, pro chronické poškoláky - nejedná se o CO (kysličník uhelnatý). ale CO2 (kysličník uhličitý) - zkus si to už konečně zapamatovat. Za druhé, nárůst obsahu CO2 v atmosféře je od počátku industriální éry prokazatelně a nade vší pochybnosti značný.

https://en.wikipedia.org/wiki/Carbon_dioxide_in_Ea...

407
# 02.08.2024, 19:46

Daniel Ryšlink
Díky za odezvu, vsadil jsem se tu schválně, jestli se tu po více jak měsíci ozve jeden blb a dostojí tak tomu označení, když zde napíšu viditelně, zřetelně, místo CO2 pouze CO, nezklamal jste, a já vyhrál čtyři piva, vypiju je na vaši počest, a tu dvojku si dejte vytetovat víte kam..:cool: A Ano máte pravdu v tom, že nárůst CO2 v atmosféře je značný, a pokud to rozporuju, tak mi ukažte kde.. jsem zvědav...

# 03.08.2024, 13:56

Víš, palmo, hlupák se nepozná podle toho, že ho jiný hlupák nazve hlupákem, ale podle způsobu myšlení a nakládání s informacemi - ta stupidní lež, kterou jsou zde právě vyplodil, hovoří za vše. S nikým ses samozřejmě nevsadil, protože to bys musel disponovat jasnozřivostí.

Vzdělaný člověk by nikdy nepsal CO místo CO2, protože si je vědom toho, že se jedná o naprosto jiné sloučeniny s odlišnými vlastnostmi. Vzdělaný člověk se vyjadřuje přesně, protože používá informace budování světonázoru podepřeného fakty a korektní úvahovou logikou, zatímco ty, palmo, používáš informace způsobem, kterým zemědělec plní silážní jámu - prostě je sbíráš bez ladu a skladu odkudkoliv, stačí jen, že podporují tvůj dětsky jednoduchoučký narativ pravicového populismu. Děláš to samé bez jakéhokoliv posuvu stále dokola - snažíš se dokázat, jaký ty sám jsi chytrák, zatímco zbytek světa (vědci, EU, ostatní lidé) jsou pitomci, nějaké sebevzdělávání případně světonázorový posun ze světa báchorek do světa faktů tě absolutně nezajímá.

Už jenom to tvoje stupidní žehrání na EU, jak prý jsi říkal potomkům, ať "jdou kamkoliv jinam" - z toho je přesně vědět, že o okolním světě víš kulové. Já narozdíl od tebe potkávám jako muzikant spoustu cizinců z celého světa, a speciálně Američané jsou nadšení, jak dobře se u nás žije - nejsou tu (dosud) ghetta, kde by byla střelba na denním pořádku, člověk si nemusí bát zavolat záchranku jako v USA v obavě, že mu účet přivodí osobní bankrot, atd. Mluvil jsem i s Brity, jejichž ekonomiku díky Brexitu přivedli místní palmové na pokraj kolapsu - zavřené obchody, zbídačené obyvatelstvo, zločin v nočních ulicích měst.

Úroveň vzdělanosti a přehledu o světovém dění je obzvášť na českém venkově katastrofální.

296
# 03.08.2024, 18:01

Daniel Ryšlink
No hele každej dle svých možností, lidi nejsou připraveni vnímat opravdu nezávislé informace z vědeckých zdrojů, protože na to nemají kapacitu, proto spoléhají na černobílé zdroje, které jim to předžvejkají do pro ně srozumitelné formy, venkov třeba v Orbánově Maďarsku bude ještě o dost horší než tady a dál na východ škoda mluvit a Západ jede drogy na rizikovém multikulty a absurdní pseudokorektnosti. Naše spotřební stárnoucí postmoderní společnost to má spočítané a udivuje mě, že to není každému zřejmé, vstříc tomu co nás čeká potřebujete superodolnou permakulturní znalostní společnost, kterou bude potřeba fragmentovat jako tu krajinu, jinak prostě nepřežije.

Už tušíte nebo pořád nic? Od ledna 25 000 požárů: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-amaz...

# 06.08.2024, 19:54

05.08.2024 USA Florida, hurikán Debby až 130km/h, záplavy, stav nouze
červenec 2024 celosvětový rozsah mořského ledu klesl na rekordně nejnižší úroveň pro měsíc červenec

# 12.08.2024, 15:57

srpen 2024 Řecko, Severní Makedonie, Albánie, Balkánský poloostrov, Itálie, Španělsko, vlna veder, dlouhé sucho, požáry
11.08.2024 Francie až 41°C, překročeny srpnové rekordy, vlna veder

# 13.08.2024, 18:42

12.08.2024 Švýcarsko, po dlouhých vedrech až 35°C bouře, záplavy, sesuvy půdy a bahna
13.08.2024 Německo a Belgie, bouře až 100litrů na m2, kroupy až 4cm, záplavy

296
# 14.08.2024, 12:11

Řešení už jsou vymyšlená, ale vysvětlujte to tady těm ouřadům, traktoristům a dutým ignorantským hlavám, které to tady setrvačností táhnou do polopouště:
https://sedmagenerace.cz/jak-se-zije-v-syntropii-a...

# 16.08.2024, 20:00

14.08.2024 ČR až 37°C, na 10% stanic překročen rekord
16.08.2024 ČR až 35°C, na 12% stanic překročen rekord

407
# 17.08.2024, 11:22

ACEOF ACES
Tady vám něco přidám... pěkně teploučká voda, dobře se tam koupalo...;-)
https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/other/st%C5%99edo...

a jeden přídavek, abychom si osvětlili problematiku skleníkových plynů, včetně působení CO a CO2..

Většina plynů, jejichž molekuly mají dva různé atomy (např. oxid uhelnatý, CO), a všechny plyny se třemi a více atomy (včetně H2O a CO2) jsou infračerveně aktivní a působí jako skleníkové plyny. Z technického hlediska je tomu tak proto, že asymetrie v rozložení elektrického náboje molekuly umožňuje molekulárním vibracím interagovat s elektromagnetickým zářením.

# 17.08.2024, 15:30

16.08.2024 Japonsko, tajfun Ampil až 160km/h nárazy až 210km/h

Evropa a USA od počátku průmyslové revoluce vyemitovaly podstatnou část CO2 a stále nemají dost.
Systém založený na růstu v omezeném prostoru zkolabuje.
Čas

# 17.08.2024, 21:27

Další neklamnou známkou hlouposti, palmo, je neschopnost přiznat chybu a snaha vlastní omyly omlouvat krkolomnými logickými kotrmelci, jak to dělá například zločinecký kandidát na amerického prezidenta jménem Donald Trump. Výsledkem je pak slovní salát podobný tomu zvýrazněnému odstavci v tvém poslední příspěvku, ze kterého je patrné, že slova z povrchních populárních článků v bulvárním tisku, které zjevně tvoří podstatnou část tvých zdrojů, neumíš ani správně použít.

Co to například znamená "infračerveně aktivní"? Je to pitomost vzniklá nepochopením použitých termínů. Mělo by například smysl psát, že chlorofyl v listech je "zeleně aktivní", protože odráží vlnové délky odpovídající zelené barvě? Nemělo, nikdo tak nepíše, protože se jedná o jasnou snahu znít učeně bez pochopení toho, co slovo "infračervený" znamená. Texty inteligentních a vzdělaných lidí problémy objasňují a jdou k jádru věci, místo aby mlžily a vytvářely podobné slovní absurdity.

Co bys asi napsal, kdybys rozuměl článku, ze kterého jsi opisoval je, že určité plyny interagují s infračerveným světlem, a přispívají tak ke skleníkovému plynu - ovšem tvé tvrzení se dá snadno vyvrátit nalezením protipříkladu - oxid siřičitý je tvořen atomem síry a dvěma atomy kyslíku, a přitom se na skleníkovém jevu podílí negativně protože odráží světlo zpět do vesmíru - je to jedna z příčin, proč erupce sopek způsobují dočasná ochlazení, jako například naposledy ono období, které v 19. století v Irsku způsobilo masivní neúrodu a vyhnalo tolik Irů do USA.

Kysličník uhelnatý si s uhličitým rozhodně nelze plést, protože kdyby rostliny produkovaly kysličník uhelnatý místo uhličitého, tak jsme všichni dávno po smrti, neboť kysličník uhelnatý má schopnost vázat se v lidské krvi na hemoglobin místo kyslíku a způsobuje tak smrt udušením.

Kdybys měl, palmo, snahu něco chápat, studoval bys seriozní vědecké texty místo povrchních novinových článků - tvoje výstupy by pak byla ale kvalitativně naprosto jinde. Nejsi ale sám - většinu populace přemýšlení bolí, a proto náš svět vypadá, jak vypadá.

407
# 18.08.2024, 17:36

Daniel Ryšlink
Kdybys nebyl medvědem, nestal by ses hlupákem...

Definice:
Skleníkové plyny jsou infračerveně aktivní plyny, které pohlcují a vyzařují infračervené záření v rozsahu vlnových délek vyzařovaných Zemí...čili skleníkové plyny, proč do toho montujete SO2? Jinak nejvíce otravující ovzduší je mimochodem RO2..

A mimochodem v tom původním příspěvku hovořím o CO2 i o CO... takže kritizujete tedy že místo CO2 jsem měl psát CO a místo CO jsem měl psát CO2? jak tedy?

Jo a ještě mám rád takové ty novodobé dobrosery, co cpou moje holky do Ameriky, s tím jak je a bude v EU nejlíp, a jak je v USA hrozně, osobně mi je uplně jedno, jak je v USA a nijakého potomka tam necpu.... proboha, proč by tam měly jako jít a žít? Plácáte to tu jak pes s kočičkou dorta...

apřesně kvůli tomuhle mám obavy o EU, o ČR o své děti, doufám, že místo pro svůj život si zvolí uvážlivě a správně...https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/other/koment%C3%A...

Zkrátka Ryšlinků je v EU přemnoženo a to i v čelných pozicích...

407
# 18.08.2024, 17:40

ACEOF ACES
No, tady ještě k tomu znečišťování.. tímhle topí, na toto jezdí, z tohoto dělají elektřinu, ti co za to CO2 :D, nemohou..https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/Zahrani%C4%8Dn%C3...

Doufám, že pro změnu bude někdo hledat, zda jsem správně napsal i a y, a zda jsem měl dobře háčky a čárky..schválně...

# 18.08.2024, 19:47

Homo economicus pořád nemá dost,
bazén, čtyři auta, co dál? Druhý dům v Chorvatsku, ať se auta projedou. Letecky do Řecka, zažít 50°C ve stínu (s ubytováním v klimatizovaném hotelu). Doma si pak nad skleničkou (vyrobenou v Číně) vína z Argentiny, s přáteli postěžuje, jak je drahý benzín a elektrika.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.