Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno a hlavně v Čechách letní den, místy ale větrno a zvýšené nebezpečí požárů

Diskuse o počasí Globální oteplování

386
# 16.04.2024, 06:58

Yurri
Po přečtení tohoto článku, jsem rád za to, kolik mi je let.. svým dětem nezávidím, a přmýšlím, kde vlastně by v budoucnu mohly svobodně dýchat a žít..díky všem aktivistům, fakt díky...https://www.idnes.cz/finance/dane/majetkovy-test-s...

273
# 16.04.2024, 07:16

palma
Tohle nemá s aktivistama vůbec nic společného, tohle jde na vrub státního aparátu a bank a jen jakési bohulibé úmysly to maskují, jsem i proti majetkovému testu kvůli dávkám, co je mi platná chalupa na venkově z hlediska příjmů, vždyť to tam pronajmete akorát na zaplacení elektřiny ve stodole, jinak samé náklady, naopak stát by měl zhodnotit toho, kdo zachovává zelenou funkční plochu a nespotřebovává nový stavební materiál, jen tohle je ekologické, jiné ani omylem, ať se to naučí konečně pořádně počítat, kdybych kvůli tomu měl přijít o dávky, tak vezmu někoho vidlema, platíte si na to celý pracovní život, stejné jako na důchod, nejde říci odteď to bude pro vás jinak, už jste si to totiž předplatil, mladým je to jedno, tomu rozumím, ale mladých je procentuelně málo, jako koncept nepodmíněného příjmu vypadá lákavě, ale konceptů vám vymyslím a jelikož mě zajímá praxe, tak mě to netrápí, sdílená ekonomika ale určitě bude, to je zřejmé.

273
# 16.04.2024, 15:57

palma
S pár nadšenci to kosou fakt nezachráníme, víc škody než konvenční zemědělství už
udělat nemůžeme, přešel bych na rakouský model, vymlouvat se na historii donekonečna nelze, dnes nás může s přehledem řepkou a obilím zásobovat kde kdo, na to si nepotřebujeme ničit naši krajinu a jelikož to po dobrém nepůjde, viděl bych to na reformu zemědělství, žádné lány, žádné velké stroje, žádnou chemii, žádné rozorávání, to všechno už je dávno překonané a obyvatelstvu udělají mnohem větší službu (4% zaměstnaných), když se budou starat o biodiverzitu a fungující lesní a vodní hospodářství, tak jak to uměli naši předci viz šlechtické rody a spojil bych to s nejmodernější vědou, což je kupodivu v téměř v naprosté korelaci a okořenil praktickými opatřeními vůči změně klimatu ve světě (ČR je vědecky TOP), takže místo 30 let zpozdění bych rád viděl 30 let náskok i oproti sousedům, garantuji, že tohle se nám a našim potomkům mnohonásobně vrátí, ale musí se chtít, musí to být priorita č. 1.

# 16.04.2024, 22:46

duben 2024 Pákistán a Afghánistán; bouře, silné deště, záplavy, stav nouze
14.04.2024 Omán a Spojené arabské emiráty, extrémní deště, záplavy

Jestli se co nejdříve nepřizpůsobíme a podstatně nesnížíme svojí obrovskou spotřebu my samy, tak to udělá planeta a bude to pro nás horší a Homo economicus brzy zažije výrazný pokles populace.

Čas.

386
# 17.04.2024, 06:33

ACEOF ACES
Zcela normální siruace, co tu popisujete, najděte si třeba i na té wikipedii co jsou to "vádí" a zjistíte, že jsou to údolí vyhloubená za tisíciletí přívalovými, stále se opakujícími dešti, docela zbytečné, o tom psát, ne?

273
# 17.04.2024, 08:30

Mám pokračovat jak si vesnice i tady na Vysočině musely a budou muset dovážet vodu cisternami a na zdevastovanou krajinu stačí kouknout z okna - je všude kolem:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-kdyz...

273
# 17.04.2024, 11:19

charlie
Beton musí pryč, přesně jak je zmíněno v článku, ale aby byla obnovená funkčnost vodních toků, tak to znamená celý soubor opatření a žádné nesmí chybět, je to v souladu s mojím 1 Z zamokřit (meandry, připravené záplavové oblasti..). Kdyby to byla opravdu priorita, tak jakékoliv stavby musí stranou (bez výjimek). Vodní nádrže jsou užitečné, ale všeho moc škodí, každý kdo se tím zabývá vám řekne, že přehrada vlastně odvodňuje povodí nad ní, lepší je 100 malých než 1 velká, takhle funguje příroda, samozřejmě bez pár nových se neobejdeme, ale to je marginálie, krajina zadrží mnohonásobně více vody než všechny naše přehrady, ale musí fungovat jako celek, mega práce ve všech oblastech.

Říkal jsem Vám, že tihle akorát naštvou Alláha a stalo se:
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-svet-duba...

496
# 17.04.2024, 22:05

Taková malá odbočka (nevěděl jsem, do jakého vlákna to vložit, vkládám sem, byť spojitost s GO nemusí být) - možná jste už četli o záplavách v Dubaji resp. SAE. Za 24 hodin tam spadlo 160 mm srážek. Roční průměr přitom je 89 mm. Moc hezká radarová animace, co se tam stalo, je zde - https://twitter.com/WxNB_/status/17803106192263414...

386
# 18.04.2024, 09:00

andy206
Teda.. parádní odkaz, to obnovování na stejném místě..na jednu stranu bych to chtěl zažít v reálu, na druhé straně... nebylo by o co stát..spojitost s GO... někdo ji k tomu při řadí, někdo ne.. co by se dalo považovat za důkaz? .. Fakt nevím..Možná jestli to tam bude častěji.. což se teprve uvidí..

33
# 18.04.2024, 10:06

andy206 Pomahali tomu taky i tentokrat jodidem stribrnym pro vylepseni uhrnu, jak bezne delaji? :D Kdyby se to opakovalo casteji, budou muset zacit budovat drenaze a odvodnovaci kanalizaci. Vlastneme trochu prekvapuje, ze ji nemaji poradnou aspon kolem letiste, podle zaberu na plose letadla docela plavaly.

386
# 18.04.2024, 12:39

ACEOF ACES
Jo, se skromností to dojdete daleko.. hoooodně daleko..
"Podle časopisu SuperYacht Times se celosvětová flotila superjachet nyní blíží 6 000 lodím, což je trojnásobek oproti roku 2002"...a zdanit provoz, jak v EU chtěli zelenáči, jak je uvedeno, nelze, neb moře je mezinárodní prostor, a jachty jsou klidně vedeny pod Liberií apod,.. takže smolík pacholík..

6
# 18.04.2024, 13:50

palma
Přesně tak. Tihle lidé a nejenom oni si s nějakýma emisema a spotřebou rozhodně nelámou hlavu, takže nelze čekat, že to budou dělat i ostatní....... nebudou.

273
# 18.04.2024, 14:12

palma
Na tyhle vychcánky (bytostně nesnáším) bych si posvítil jako první a podobně s firmami mající sídlo kvůli daním úplně jinde Bahamy apod., tzv. daňové ráje, tohle všechno musí zmizet, ale bohužel by mě asi brzo nechali zmizet:D

386
# 18.04.2024, 14:14

Yurri
Pokud bydlíte v přízemí, fatální vypadnutí z okna Vám nehrozí...:D:D:D:...

273
# 18.04.2024, 14:51

palma
Já s tím počítám, takže pod oknama mám pro jistotu trampolínu, akorát má 1 nedostatek, není natažená, takže ty tyče to jistí, ale pro nás nematerialisty je to spíše vysvobození z tohoto světa hmotného utrpení, takže :cool:

386
# 18.04.2024, 18:16

ACEOF ACES
A proč to teda tady píšete? Ano, konstatujeme, že se nikdo nehodlá vzdát spotřeby a nesdílí eventuálně něčí obavy, někdo ano a někdo ne.. tak to je a bude. Stačí to napsat jenou a ne stokrát, protože násobné opisování opravdu nemá násobný účinek .. i když.. pořekadlo říká... stokrát opakovaná lež se stává pravdou.. a už jsem i slyšel že stokrát opakovaná pravda se stává lží...:!!:

# 18.04.2024, 19:38

březen/duben 2024 oblast Sahelu a západní Afriky, vlna extrémních veder až 48°C

Extrémní horko bylo hlášené v celém Sahelu, včetně Senegalu, Guineje, Mali, Burkina Fasa, Nigeru, Nigérie a Čadu. Denní teploty byly v těchto zemích extrémní s pravděpodobností výskytu jednou za sto let, pětidenní maxima ale dosáhla pravděpodobnosti jednou za dvě stě let. Zcela mimo statistiky se ale ocitly maximální noční teploty.

----------
Homo economicus chce konzumovat co nejvíce, až do samého kolapsu.
Logika je neúprosná. Systém založený na růstu v omezeném prostoru zkolabuje.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.