Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Globální oteplování

Anonymní
Avatar
# 08.08.2009, 13:18

Plne suhlasim s Karolinou,na svedomy to ma hlavne Slnko,

Anonymní
Avatar
# 08.08.2009, 13:20

i ked nie celkom s tou strankou,,,

# 08.08.2009, 18:04

No mně je to jedno, hlavně ať jsou zde supercely.

Anonymní
Avatar
# 08.08.2009, 21:39

Tady nikdy tropické bouře NEBUDOU!!! Možná se budou opakovat situace jako KYRILL a EMMA tak 3x za zimu a bude tím pádem víc zimních bouřek, což beru. Pokud tedy to globální oteplování existuje, Slunce teď zevlí nejvíc za posledních sto let, tak si myslím, že další léta budou spíš chladnější a deštivější a v zimě bude běžně -30°C v noci a -15°C přes den, než aby bylo vedro.

19
# 09.08.2009, 08:10

jenomže tady nikdo nemluvil o tropických bouřích ale o supercelách.
Ale i tropické bouře už dorazily i do evropy

Anonymní
Avatar
# 09.08.2009, 11:36

ahoj

Anonymní
Avatar
# 09.08.2009, 11:51

Toho ahoj si nikdo nevšímejte, jen jsem zkoušel, jestli mi půjde dát příspěvek, když jsem četl tady všechny ty názory, tak si myslím, že by to mohlo být možné, což dokazují poslední roky, kdy bylo hodně extrémů za sebou, což se týče prudkých bouří v létě a cyklonách v zimě(orkánů)př (KYRILL2007, EMMA 2008) POTOM V LÉTĚ TÉHOŽ ROKU PRUDKÁ BOUŘE S OBLOUKOVÝM ECHEM JMÉNEM IVAN. Rok 2009 se objevily zase prudké bouře v létě, které napáchaly velůké škody a také záplavy, zima byla tentokrát klidná bez bouří. Já si zase myslím, že kdyby se neustále víc a víc oteplovalo a podle toho co jsem četl by to být mohlo, tak by tak za 20-50 let mohly možná v západní evropě vznikat hurikány a dojít možná až k nám, což by bylo hustý!!! alespon bych nemusel cestovat za těmito jevy až do Ameriky a měl bych to přímo na dlani, jo jinak jsem četl, že následující letní dekády budou horké až 40! a bude se to střídat s prudkými bouřemi.

25
# 09.08.2009, 14:16

takže ked si to tak zhrnieme, tak je možné všeličo ale asi najpravdepodobnejsie je z toho asi to že katastrof a extremov bude z roka na rok pribudat a casom sa aj u nas mozu vyskytnut slabsiehurikany, alebo skor tornada - a urcite mozme kazdy rok cakat mnohe silne burky po ktorych vždy budu nejaké záplavy a to sa bude postupne zhoršovať a co sa tyka zim - tam je všeličo možne i ked ja by som veril rad tomu že aby boli studenšie a viacej snehu... :) tot vso odo mna

19
# 09.08.2009, 14:21

Ono hurikán (tropická bouře) se dostane do Evropy častěji než třeba do jížní ameriky

Anonymní
Avatar
# 09.08.2009, 18:32

počasí se stále opakuje jenomže se otom tak nemluvilo,tet se mluví o každé přehánce .

Anonymní
Avatar
# 09.08.2009, 21:33

Teplola v Atlantiku u pobřeží Evropy nebude nikdy tak vysoká (min. 27°C), aby se zde udržel silný hurikán, možná tzv. subtropická bouře by se udržet mohla a koncem léta a na podzim sem díky dynamické podpoře hluboké TN spojené s jejími zbytky mohly přinést bouřky hlavně typu slabších Squall lines (typu 29.10.2006, 27.8.2001, 3.9.2008). Ale spíš se přikláním k možnosti zhroucení Golfského proudu a tedy poklesu teplot v Atlantiku, což bude spíše podporovat hlavně na jaře a počátkem léta tvorbu výrazných frontálních rozhraní, (jak jsem psal dříve) prudkým vpádům studeného vzduchu z oceánu do tropické hmoty nad pevninou, která by třeba k nám proudila předtím od glob. oteplováním spíše prohřátého jihu a na vzniklé studené frontě by se tvořily supercely a SQL mnohem, mnohem ničivější než třeba ty z 29.7.2005 nebo 25.6.2009, po tropech jeden den by pak druhý klidně sněžilo, hlavně na horách i ve vyšších polohách. Připomínalo by to americký středozápad, kde se tyto vzduchové hmoty také střídají v jakýchsi vlnách. Chladnej sever vs. velmi teplej jih. Krom toho by se mícháním vzduchových hmot tvořily velmi hluboké TN jako byla EMMA i v létě. Vemte si třeba kdyby přešla bouřková fronta, jako byla na EMMĚ a KYRILLU na v zimě, ale v létě!!! Kromě dynamické podpory, extrémního střihu větru, helicity by se do všeho zamíchala i instabilita třeba nad 2000 J/Kg, to by byly jatka

Anonymní
Avatar
# 11.08.2009, 19:34

Tak to by byly fakt jatka, při takových podmínkách by mohlo klidně vzniknout jev zvaný derech, neboli obloukové echo, které přináší extrémní přímočaré nárazy větru, které působí škody jako silnější hurikán.:!!:

19
# 15.08.2009, 11:23

Hlavně ten první článek mě rozesmál. Letos se totiž první tropická bouře vytvořila až dneska tj. 15.8 a hurikán zatím žádný!

19
# 17.08.2009, 20:05

tropické a subtropické bouře v létě do Evropy klidně dorazit můžou. V Eropě bylo od začátku evidence hurikánů a tropických bouří jich bylo několik dokonce víc jak v Jížní Americe. Občas se dostanou takové bouře i k pobřeží Gronska

Anonymní
Avatar
# 22.08.2009, 12:35

jasne zi toto ti v telke nepovedia,predsa si nebudu protirecit,najviac ma seru ty vedci,roky tvrdili kadejake sracky o GO,poberali za to velke peniaze a ked sa nahodu uz o par mesiacov dokaze ,ze sa mylili(co sa uz dokazalo,lebo Slunco spii),tak sa im nic nestane,mozno ani nepriznaju chybu,len povedia ano mali sme pravdu len toto a toto takze sme mali pravdu,,,a zacnu pracovat na dalsich srackac spolu smediami a politikmi,,,

19
# 23.08.2009, 12:15

ti vědci nemůžou už obrátit protože od států dostali desítky miliard USD kdyby ted řekla IPCC nebo NASA že GO neexistuje a zmílili se tak by si lidi řekli na co potřebujem takové instituce, na co jsme dávali ty miliardy. Ti lidi by jako uznávaní vědci skončili

536
# 23.08.2009, 14:14

Jen tak pro zajímavost.Před časem jsem zadal anketu s názvem (myslíte si že se naše planeta G otepluje?) zde jsou výsledky: 85% hlasovalo že ano
jen 7% spíše ne nebo rozhodně ne a 1% neví.Dále si myslí 6% lidí že tyto spekulace zbytečně straší lidi. Dodám že v anketě hlasovalo 88 lidí.:)

19
# 23.08.2009, 15:22

Planeta se otepluje o tom žádná nikdo to nevyvrcí ani Klaus prostě nikdo.
Spíš někteří lidi (jako já) nevěří vlivu člověka na toto oteplování.
Většinou v historii planety bylo tepleji, dá se říct že stále žijeme v době ledové protože většinu času se na Zemi sníh a led nevyskytoval.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.