Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Globální oteplování

378
# 22.09.2022, 19:46

Ursus
Nevím, kolik let si strávil prací v lese, v těžbě..
Já 8..V divokých 90tkách..s přesahem do 2000+..
A dalších 40 let se tu po těch lesích ve volném čase pohybuju..
V městských lesích, v Šunapu i v lesích ČR..
Takovýchhle prasečin jsem za ta léta viděl na živo více..
Všechno jde lépe, když se chce..
Je to úplně jednoduchý, pokud polesný není úplnej ktetén, do podmáčené lokality kolem potoka nepošle další ktetény s harvestorem ale hlavně s těžkou, kolovou vyvážecí soupravou nebo traktorem a nenechá to tam zmydlit hlava nehlava..
Tohle byla první zóna..
Šunap to ale vyjmul a pustil tam prostě bandu kšeftařů, kterým je všechno u prdele..a nepohlidali si je..
Teď čumí a chtěj někoho hnát k zodpovědnosti..
Ale oni sami jsou na vině, jako už asi po 150tý.., oni ty lesy mají ve správě..
Koníčci a středověký ouvozy..,jo jasně, ttvl..:D
Existuje i moderní, mnohem šetrnější přibližovací technika, než těžká, kolová vyvážecí souprava , existuje i vhodnější, sušší počasí na přibližování dřeva :cool:



# 24.09.2022, 19:08

20.09.2022 Indie, bouře, siné deště, záplavy
22.09.2022 Japonsko, tajfun Talas,
rekordní srážky, záplavy, sesuvy půdy

272
# 26.09.2022, 07:20

palma
Tak jasně, biodiverzita je naprostý základ, jak jsem psal zamokřit, výsledkem bude půda jako houba se spoustou užitečných živočichů a rostlin, které nám filtrují znečištěný vzduch a kontaminovanou dešťovou vodu, zbavují přemnožené i nebezpečné havěti a jsou schopni se šířit do okolí jako žížaly ze zatravněných pásu do pole, když bude tahle síť dostatečně hustá, tak vyřešíme spoustu věcí naráz, vědci to mohou pěkně zkoumat, ale on to někdo musí prvně udělat a vědci to nebudou, těch je minimum a to nejdůležitější je, že se to musí vyplatit dělat, na uvědomělost bych moc nespoléhal, lidi mají totiž tu blbou vlastnost, že se začnou zajímat, až když něco dojde, třeba voda nebo léky, jenže to už je samozřejmě dávno pozdě.

386
# 26.09.2022, 11:22

Yurri
Ono je taky zvykem vyhledávat rychlá "řešení" zabijeme simbiozu v půdě, kde se buduje dlouhá léta, desetiletí, jak víme, že, a tak to "nahradíme" tunou hnojiva a pořádně to uválcujeme, aby se nám to nerozfoukalo po okolí..:!!: Já jsem rád i za ten můj malý kousek, letos jsem tu díky celoročně kvetoucím druhům rostlin po dlouhé době zahlédl i dva druhy modrásků, brouků nepočítaně, a kupodivu mi ani nic moc nežralo výpěstky.. až teda na přemnožené dřepčíky z blízkého pole, tak jsem holt odepsal květáky, no..:) ale jinak, O.K. potěšilo mne to. Na magistrátu se navíc podařilo alespoň protlačit vysázení "lučních společenství" na souvislých zelených plochách.. přikládám foto.

Kladno pěstuje malé louky na sídlištích..
272
# 26.09.2022, 15:40

palma
Už jsem přišel na to, že trvalejší humus se vytváří spíše v anaerobním prostředí s větším množství uhlíku s pomocí makroedafonu, zarytí hnoje do mrtvého substrátu má vysloveně sezónní efekt a všechno to zmineralizuje a při neustálém obrábění to přijde vniveč, ty trvalejší vazby potřebují čas a celoroční pokryv, pomáhám si drahými přípravky, abych to urychlil.

Jinak kvetoucí louka by měla podle mě na polích převažovat mezi větrolamy ala agrolesnictví, k produkci velká plocha při mém typu zúrodnění není vůbec potřeba, nebudete stíhat sklízet ať už jde o cokoliv, to vám garantuju. Musím najít tu skupinu co provádí sběr speci semen pro suché a extrémní podmínky, to totiž není komerčně dostupná verze.

386
# 26.09.2022, 16:01

Yurri
No, něco už se i prodává, já jak shromažďuju semena ze suchých oblastí ( o dovolených apod.) tak už jsem je taky dával dál, ovšem většinou nejde o poživatiny, nicméně je to dobrý nápad.. tady mám jeden odkaz i na ty poživatiny.. je tam i shop...https://www.seedsnow.com/blogs/news/120310727-33-d...

a ještě tady... víc toho asi nemám, popátrám v odkazech co mám v oblíbených položkách.. to bude rachota..:D https://www.johnnyseeds.com/featured/heat-tolerant...

272
# 26.09.2022, 18:04

palma
Mrknu, já mám představu, že dám 2 či 4 ty moje hluboké a zároveň vyvýšené záhony vedle sebe abych tam projel sekačkou a propojím je vrchem nějakou čedičovou kari sítí (nerezaví), pnout se po tom může cokoliv (okurky, dýně, melouny, rajčata, réva) a mezi do tunelu dám tu kvetoucí louku, ta semena sbírali naši asi botanici třeba i tady na Vysočině, z ciziny by to nefungovalo, je to jako ovocně stromy, co by šlo dole na Slovácku, tak nepůjde tady v 500 m.n.m., u bylin to bude asi hůře detekovatelné, ale podobné, spíše je zajímavější, že rozmanitosti vyhovuje častější spásání a sekání (viz louky v Bílých Karpatech), nemůžete to nechat ležet a ani sekat bubnovkou na srajdu, takže nic pro lenochy.

# 26.09.2022, 19:27

24.09.2022 Kanada, hurikán Fiona
25.09.2022 Filipíny, tajfun Nuru,
záplavy, sesuvy půdy

386
# 27.09.2022, 11:05

Jo, jo, nejdřív to nekriticky propagovat, pak zadotovat, pak nařídit a nakonec zjišťovat, za jak velký h...o to stojí...https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/elektrom...
Elektrošrot je fakt to nej...obzvláště pro ty, kdo se chlubí, že si to doma můžou nabíjet ze zásuvky..

# 28.09.2022, 15:26

27.09.2022 Kuba, hurikán Ian, záplavy
27.09.2022 Vietnam, tajfun Noru,
záplavy, sesuvy půdy

386
# 28.09.2022, 15:28

Tak.. hurikány jsou každý rok, nic extra, součást dění v přírodě..bavíme se o tom aktuálně v jiném, odpovídajícím, tématu.:cool:

# 29.09.2022, 15:05

28.09.2022 USA Florida, hurikán Ian až 240km/h,
tornáda, extrémní srážky, záplavy

386
# 30.09.2022, 15:23

Yurri
jo, sem to asi před čtvrt hodinou taky četl, bude teplo, nejdřív ta vodní sopka, pak tuhleten metan, plus ty obrovské spalováky na ruském území, co pálí ten neuskladnitelný zemní plyn, co nemůžou prodat..jo, pujdeme tam vespolek, i s Grétou..:cool: teď je ještě otázné, zda neběží odpočet díky červenému Putinovu tlačítku..

# 30.09.2022, 16:42

30.09.2022 USA Severní Karolína, hurikán Ian

Odpočet nevypršel, odpočet běží, nebojte, jestli doběhne, to bezpečně poznáte.

33
# 30.09.2022, 21:06

palma no ale na druhou stranu svet konecne snizi tu svoji obrovskou spotrebu a to by podle ACE melo odpocet zastavit

386
# 30.09.2022, 21:19

Ai-kun
:D pěkná vlaječka, ta se mi líbí... no spotřeba klesne, pořádná jaderná úderná zima to dorazí, a dle teda toho, že spotřeba bude skoro na nule, bude vlastně blaze..odpočet přestane běžet, hodiny se zaseknou..

272
# 30.09.2022, 21:47

palma
Ruku na srdce, minulé století 2 světové války a bylo hodně těsné, že nebyla jaderná, teď by to byla prakticky jistota a doufat, že nic nebude, by bylo sice krásné, ale dost nepravděpodobné, stačí i nějaká havárie, kolize apod., ta polarizace světa mi připadá nyní podobná jako před 1. světovou válkou, určitě to bude mnohem horší než jsme si ochotni připustit, detailně se připravovat se mi ale moc nechce, jde spíše vždy v 1. řadě o psychickou přípravu, pak už něco vždy vymyslíte, i když bude třeba radiace ve vzduchu, že by se nedalo dlouhodobě vyjít by byl asi problém, ale to zítra úplně nečekám.

Klimatická změna u nás bude mít 2 hlavní dopady, dlouhodobé sucho a s tím spojenou neúrodu a riziko zničujících požárů a pak samozřejmě povodně, kdy kdokoliv kdo bydlí v údolích u řek bude mít problém, jen otázka času, českou kotlinu to vytopí jako krysy, na přehrady moc nespoléhejte, budou takové rizikové bloky deštivějších let, nevidím na tom vůbec nic překvapivého nebo nečekaného, až ten papiňák zkondenzuje, tak vám ani poctivá příprava nemusí pomoci, ještěže nejsem moc materialista a nelpím na své fyzické schránce tak úplně doslova, je to jen taková epizoda tady s cílem si něco uvědomit, všechno ostatní je podružné, ale to už odbočuji, třeba to máte jinak a propracovanější, já to beru intuitivně, jak řekl tenkrát Maximus, naše činy se odrazí ve věčnosti a materiálno to rozhodně nebude;-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.