Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes přeháňky hlavně na horách, zítra i jinde

Diskuse o počasí Globální oteplování

# 08.09.2022, 00:01

září 2022 USA Kalifornie, vlna veder, extrémní teploty přes 40°C,
teplotní rekordy, sucho, požár
06.09.2022 Jižní Korea a Japonsko, tajfun Hinnamnor,
záplavy, sesuvy půdy

386
# 08.09.2022, 20:38

ACEOF ACES
No, je mi jedno jak běží odpočet, proběhl jeden experiment...a podle mne dost dobře ukazuje, kam lidstvo spěje, konec to bude neslavný...https://zoom.iprima.cz/zajimavosti/calhounuv-exper...
A šanci na záchranu vidím pramalou, dle projevů současné naší civilizace se zdárně blížíme svému konci, a jsme už určitě za polovinou tohoto experimentu, jako lidé..

273
# 08.09.2022, 21:38

palma
Jo to už jsem četl taky, podle mě ale tohle chování příroda takhle naschvál zakódovala do genů, protože není v jejím zájmu zakonzervovat pohodlný život na delší dobu, protože by degeneroval a nepropůjčoval potomstvu dostatečně agresivní a přizpůsobivé geny, někdy po půlce století bude populace na maximu (pokud nedojde k nárazové redukci další pandemií nebo radiací) a pak půjde nezadržitelně dolů, jsme zrozeni ke kolapsu, který se ale dá viz můj minulý příspěvek o stovky let posunout, ale jen někde, v případě GO jen vysloveně na některých místech a na to se nemůže tlačit 10 mld. lidí, to je blbost, nechci ani domyslet co to znamená.

273
# 09.09.2022, 07:29

ludvicek
Neuniklo, ale nic nového, sucho v hloubce stále nebylo zažehnáno a za vegetace se to nespraví, jinak by tahle mapka byla modrá i týden a déle po dešti:

Denní průměr vodnosti k pr. dlouhodobému
386
# 12.09.2022, 19:52

Yurri
No, tuhle knihu si koupím, rád takový věci čtu, navíc to ukazuje alternativu života na zemi, jen v poněkud jiném uspořádání, už tu nebudeme šéfovat, nadchází prý nové období..novacén.....https://magazin.aktualne.cz/kultura/literatura/jam...

273
# 12.09.2022, 20:48

palma
Nečtu nic, UI moc neuznávám, pochybuju že nám dá výstupy, které bychom nepředpokládali a byl by to podstatný průlom, v tomhle jsem nějak nohama na zemi, po očku sleduji jen novinky v kvantových počítačích a v neuronových sítích. Jinak Gaia samozřejmě superorganismus je a proto se člověka zbaví, protože se přemnožil a zamořil prostředí, které spustí restart, kterému se člověk nedokáže přizpůsobit, přijde prostě o potravu, možností jak toho dosáhnout jsou mraky, jsem jednoznačně na straně přírody, jednal bych naprosto stejně, však uvidíte, pro někoho smutné, ale přirozené, jen konec cyklu, spíš si myslím, že jsou patrné vstupy zvnějšku, myslím z okolních civilizací z vesmíru, ale důkazy nemám, tak to nepitvám, je to na úrovni osobních pocitů a komunikace, striktně odděluji subjektivní vs. objektivní, jen mám určitá podezření, ale odpovědi taky neřeším, buď jsem připraven a dostanu je nebo prostě nejsem a budu rejt hubou v zemi, moje blbost, mám vnímat lépe, není to o načtených znalostech, spíš osobní pocity, vesmír máme v sobě, jen ho poodhalit a najít ty správné klíče😉.

386
# 14.09.2022, 19:09

Yurri
No, já jsem teď dorazil domu z nákupu, chrchlání mi pomohla zaléčit třapatka v kombinaci s jitrocelem a slivovice v čaji..:D, takže po čtyřech dnech už docela úleva, ale dětské zelené nudle jsou pro mne horší jak covid v plné síle..:D
No, a jak jsem jel, tak jsem na tuším, radiožurnálu poslouchal končící rozhovor s nějakým výzkumníkem z Gronska ohledně tání a zpomalení golfáku, řekl zajímavou věc, " podívejte se, samozřejmě sladká voda bude více na povrchu, větší příděl bude mít v oceánu vliv,.. ale taková řeka Svatého Vavřince dopraví do těchto ledových vod za rok stejné množství sladké vody, jako je ta z tání v Grónsku, a nikdo se nezabývá tím, jaký to má a nemá vliv.. pokud ho to vůbec má"..navíc méně slaná voda dříve zamrzá, takže spočítat zápory a jisté klady a porovnat je je práce ještě na dobrých deset let, pak budeme moci předložit relevantní výsledky.." není to naprosto přesná citace, nicméně mne to zaujalo..

273
# 14.09.2022, 19:36

palma
Dobrý, no jo ale GP se sladkou vodou z řeky fungoval jak fungoval a nyní dochází k jeho razantnímu zeslabování a až ten pohár jednou přeteče a rozleje se sladká voda nad tentokrát už příliš slabý proud, tak se zkrátí a poteče jinudy a jsme v ..., ty změny jsou nenápadné jako Flegrejská pole a pak je to o to větší průšvih. Krátkodobě to může GO vyrovnat, ale špičku třeba vůbec ne a klima kdesi uprostřed Evropy může naopak nabrat takové zvraty (kontinent), že se nám o tom ještě ani nezdá. Už jen GO nedáme a výbuch supervulkánu (jistota) a odstavení severu GP jsou noční můrou, která se doufám nesejde ve stejném století, to by Evropu semlelo jak jsem řekl, i kdyby se všichni objímali a energii měli zadarmo.

# 14.09.2022, 20:48

Sopečná erupce, jako byly Krakatau, Santa Maria, Agung, El Chichon nebo Pinatubo, by ten odpočet pozastavila asi na 5 let. Na to se, ale nelze spolehnout, že k tomu dojde během 9 let.

273
# 14.09.2022, 21:57

ACEOF ACES
V tom rozhodně spásu nehledejte, vědci odhadují výbuchem Flegrejských polí likvidaci 75% evropské flóry, celá bude pokryta popelem a ochlazení by bylo globálního rázu s vymazáním části Itálie z mapy, možná prý přispěla k vyhynutí neandrtálců, Pinatubo byla proti tomu psí prdík, proč všichni myslí zase hned na pozitivní efekt, přiznejme si, bude to znamenat miliony obětí a v docela krátkém časovém horizontu a už k tomu směřujeme:
https://epochalnisvet.cz/co-se-stane-az-vybuchne-v...

https://zoom.iprima.cz/novinky/nejvetsi-katastrofy...

386
# 16.09.2022, 12:05

ACEOF ACES
Nebojte se, Poláci ten teplotní rozdíl hravě srovnají do latě..:D, už tuhle zimu..

Jaroslaw Kaczyński, šéf vládní strany Právo a spravedlnost, se již vyjádřil, že navzdory protismogovým opatřením „bude nutné v této situaci spalovat vše kromě pneumatik nebo podobných škodlivých věcí, protože lidem v Polsku nesmí být zima“.
https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-ceske-uhli...

Tuším, že jistá Kladenská komunita nezůstane stát stranou a stopí i ty pneumatiky..

# 16.09.2022, 17:16

15.09.2022 střední Itálie, bouře, extrémní déšť, záplavy, sesuvy půdy

# 19.09.2022, 21:27

18.09.2022 Japonsko, tajfun Nanmadol,
rekordní srážky, záplavy, sesuvy půdy

379
# 20.09.2022, 21:00

Tohle je kousek od nás, oblast Zhůří u Horské Kvildy..
Velmi vyhledávaná šumavská vyhlídka v oblasti této zaniklé obce, turisty i fotografy, fantastický obzor s dominantou Antýglu a obou Roklanů..
Národní park tuto lokalitu vyjmul z první zóny a takhle to tam z její částí vinou ,, lesníků,, z Kašperských hor dopadlo..Tak si opět NP Šumava může,,gratulovat,,
Až tu zas bude někdo básnit o tom, kolik šumavské, hluboké lesy umí při vydatném dešti, nedej bože delším přívalovém lijáku zadržet vody, tak tohle je ten hlavní, letitý důvod, proč to na velké části své rozlohy Šumava už dávno neumí..
https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/sumava-kasperske...

15
# 21.09.2022, 11:22

Hm..., takže středověký úvoz nám nevadí a je cenný, ale když něco v podstatě stejného uděláme dnes, tak je to devastace.
Středověké přerýžování potoka nevadí, dnes je to devastace.
Vyrubání stromů pro sklářské hutě nevadí?
Co je cenného na smrku z několikrát zdevastované Šumavy?
Postavil by dnes někdo Schwarzenberský plavební kanál?

Úplně to vidím jak za Karla Čtverky chodili praprapra (asi 20x) předci současných aktivistů a říkali "Nejezděte nám tu s těmi soumarskými vozy! Noste si to zboží pěšky! Nerýžujte tady to zlato! To je velmi cenná niva!". Hádám, jejich kosti se možná najdou pod nějakým vývratem (pokud je nesežraly kyselé deště).

Fakt chci vědět, jak udržet mobil v ruce, teplo v domě, rodinu na živu a přitom planetu nepoškodit...

Dovolí mi někdo postavit polozemnici na pasece v lese a tahat dřevo koňmi?
A moc bych se přimlouval za nějaký ten kanál, hodně by mi ulehčil práci.
A dřevo budu tahat pokaždé jinudy, abych nedělal erozní rýhy...
A střecha zemnice bude jen z kůry již padlých stromů - přikrývat mechem ji taky nebudu.
A v okýnku nebude sklo, ale zvířecí měchuřina.
Kastroly nebudou z nerezu, ale z pálené hlíny.

:);-):!!::(

PS: Tím neříkám, že nejde těžit lépe, ale nelze dělat "nic" a žít "něco".
Rozuměj, netěžit, nepěstovat a nechovat cokoliv, nepřepravovat a zároveň se tvářit, že všechno bude jako obvykle.

# 22.09.2022, 00:13

18.09.2022 Portoriko, Dominikánská republika, ostrovy Turks a Caicos;
hurikán Fiona, extrémní déšť, záplavy, sesuvy půdy

273
# 22.09.2022, 18:23

swan1
Proto říkám furt, vůbec tam na nic lidi nešahejte a nevjíždějte, uděláte pro přírodu to nejlepší, možná by bylo rozumné ani nešlapat a zakázat vstup, ale to už je ultra ochranářský přístup mimo realitu střední Evropy, ale bylo by to samozřejmě úplně suverénně to nejlepší.

Raději zkusme něco vymyslet, víte kde je uloženo 2x více uhlíku než ve všech světových lesích? Ano, jsou to rašeliniště, už jsme se o tom bavili a už se někdo konečně trochu i zamyslel a vymyslel náhradu:
https://www.svet2000.cz/hledani-dokonale-pudy-exis...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.