Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Mam trombu!!

# 16.06.2008, 18:12

konecne nadomnu moje tromby uz fungují!!!--teda v mojem članku hore o popise tromby!:D

Anonymní
Avatar
# 16.06.2008, 18:13

Hejda
Si normální. Já kdybych pozoroval tornádo tak si čas pamatuju perfektně a rozhodně tu nebudu říkat, že sem to pozoroval v 9:00 UTC. To tvoje tornádo je pěkný nesmysl. Čus

Anonymní
Avatar
# 16.06.2008, 18:15

Petr12
On tu ale nikdo netvrdil, že to je tornádo :D

Anonymní
Avatar
# 16.06.2008, 18:15

Petre...ale to nebylo tornado, ale tromba. A cas si pamatuji perfektne....jen jsem to psal v podani pro radar....coz pro vetsinu lidi je na CHMU uvedeno v UTC. To je pro upresneni.
A blbost to rozhodne neni...odpoved od CHMU je pro me naprosto jista. Ti me to hezky napsali, poslali i detailnejsi radarove snimky....poslali meteorologicke pojmy kolem modelu pro aktualni dobu.

Anonymní
Avatar
# 16.06.2008, 18:24

Pan administrator.....tak ze asi detailnejsi radar nemate...to by jste me tady asi napsal.....vite alespon jak pise mirko14.....maximalne dokedy nebude fungovat radar na Morave?

Anonymní
Avatar
# 16.06.2008, 18:25

Hejda
Hm, vidim, že mí peníze (z daní) jdou na naprostý blbosti. Ten obrázek je dost trapný, tvé údaje špatné a ČHMÚ se tím zabývá místo tvoření předpovědí. Ach jo.

Anonymní
Avatar
# 16.06.2008, 18:33

Petr12
Ja se tu nechci hadat, ale to co tu pises je docela divny. Uz jsem to tu psal na zacatku co se tyce toho obrazku. A to jsem si myslel, jak me in-pocasi pochvali, ze jsem neco videl atd...a oni me poslou s prominutim do..... CHMU to udelal dobre...proveril situaci a odepsal me. Z tech dani to urcite moc neubralo a pokud myslis ze ano.....tak jim nejakou tu kacku po prazdninach poslu.....az po brigade, ted jsem svorc :(

Anonymní
Avatar
# 16.06.2008, 18:35

In-pocasi
vyjeli jste alespon do terenu k tomu Slanymu? Proverit, jestli to byla tromba a nebo tornado? Jste psal, ze budete vyjizdet do terenu....tak at vim, jestli to tromba byla a nebo ne. Moc vam dekuji. :slunce:

Anonymní
Avatar
# 16.06.2008, 18:40

Hejda
hm, to jim pošli. Nikdo tě tu nikam neposílal. Prostě ti řekli, že to nic nebylo. Si asi paranoidní. V jeden den jim řekneš, že ten web je o ničem a druhej jim pošleš, že si něco viděl. To vypadá, že spíš kecáš a bavíš se na úkor druhých.

# 16.06.2008, 18:44

Hejda
V takovém to případě to nemá smysl. Tromba (tornádo) bylo slabé (nebylo vázané na silné konvektivní bouřky). Detail radaru jsem viděl, jenže radarové snímky v této situaci příliš nepomůžou (mohou složit jen pro ověření).

Anonymní
Avatar
# 16.06.2008, 18:55

Petr12
Ano kritizoval...ale kritika je nekdy dobra v tom, ze Ti pomuze neco zlepsit. na vic kdyz jsem neco videl, tak jsem si rekl, ze to nakonec zkusim.

In-pocasi
Posli me prosim na email hejda.tomas@seznam.cz radarovy detail pro Podborany - okres Louny....9:40UTC z dnesniho dne....blizko obce dost prselo, tak me zajima, kolik tam byl nejvetsi dBz...ale pro ten 9:40UTC. Moc Ti dekuji :slunce:

# 16.06.2008, 18:58

In-pocasi
Konecne vy odpovidete na otazku o radary na morave??????!!!!!!!!!!!!!!!!:blesk:

Anonymní
Avatar
# 16.06.2008, 19:01

mirko 14 rokov kosicke olsany
Asi neodpovi....zaplat tak 200kc CHMU a pak jim napis...aby to nebyla dle Petra ztrata casu a penez od danovych poplatniku....napis jim, proc to nejede. Take me to zajima, protoze pres noc ma na Morave asi dost prset, tak by me zajimali odrazy.

# 16.06.2008, 19:01

Bylo tam 48 dBz (v té oblast - několik km), ale podle toho stejně nelze příliš posuzovat, kolik napršelo.

Radar - zatím to není jasné.

Další dotazy směřujte přímo mě na e-mail. Již nemám čas.

Anonymní
Avatar
# 16.06.2008, 19:04

Hejda
A co s radarem, tak nejede no, se podvej k polákům. Je to ztrata času, myslíž, že neví že jim to nefunguje. Bud rád, že tu vůbec nějaký radar je. Levný to určitě neni. A nenavážej se do vostatních. Tohle téma stojí za ... , je tak akorát ke smazaní. Du na živě.cz.

Anonymní
Avatar
# 16.06.2008, 19:27

In-pocasi
Poslal jsem Ti tedy email...snad odpovite...moc rad bych to chtel videt. :cool:

Petr12
Nic proti Tobe nemam....na zive.cz je to taky dobry

# 29.06.2008, 10:31

In-pocasi
máte velkou pravdu
nikdy to náhodou nepletete?

# 14.10.2008, 22:26

Je možné, že v budúcnosti se budú supercelly, tornada, tromby tvorit i v zimních mesicich, napr. pri teplote 13st., ak bude pokračovat glob. oteplovaní a silná konvekce???:!!: :) :blesk:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.