Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Mam trombu!!

Anonymní
Avatar
# 15.06.2008, 13:35

Musim Vas kontaktovat. Jsem z Mostu, ale kamos je z Lounska a blizko maleho letiste u Raná na Lounsku videl trombu....tromba dost rotovala a trvalo to tak 5 - 10 minut....bohuzel on vytahl fotak pozde...kdy tromba jiz byla mensi.

Stalo se tak kolem 9:20 az 9:30h ..... behem chvile pak z toho byla bourka...blesky uz nestihl.

Nevedel jsem jak nahrat obrazek, tak to posilam v odkazu pres edisk.cz

URL

Jestli bude zajem, muzete to pouzit na tornada.cz Ale uvedte tam moje jmeno... jsem Tomáš Hejda z Mostu.

Anonymní
Avatar
# 15.06.2008, 14:25

fakt úžasný :!!:

# 15.06.2008, 14:30

Hejda
:)Je to bežní jav v tehle době a ješťe zaujímavejší když z toho vznikne tornádo-ozajstní!

# 15.06.2008, 14:36

Bohužel tohle nelze klasifikovat jako trombu.

Anonymní
Avatar
# 15.06.2008, 14:40

In-pocasi
:!!: heh a jak to muzete vedet? Vzdyt jste to nevidel. Proto Vas informuji. Ja i kamarad jsme to videli.....rotovalo to a bylo to docela veliky...vetsi nez na fotce....fakt se to tocilo....jenze kamarad nez nasel baterky do fotaku, tak to vypadalo takto.

Na vic situace k tomu nasvedcuje....pak z toho byla velka bourka. :blesk:

# 15.06.2008, 14:40

Protože se nejedná o trombu, nýbrž jen o část oblaku typu stratocumulus vzniklou prouděním vzduchu. Vzestupne pohyby můžou navazovat dojem rotace. Aby se jednalo o trombu (na tom obrázku) musel by být povrch toho chobotu hladký, jenže na té fotce je značně neuspořádaný.

Anonymní
Avatar
# 15.06.2008, 14:47

wow....skoda, ze jsme to nenatocili....ta rotace tam byla moc hezky. Na vic to vyslo z mraku a slo to dolu...pak to zustalo na miste....rotovalo to a pak se to opet zmensovalo. Vim...bourkam se venuji teprve 3 roky....a Vy urcite asi tak 8 roku....ale co jsem videl, byla fakt tromba....to bych si jinak nechal pro sebe.

Jsem si myslel, ze Vam udelam radost a Vy na me takto. Jestli nemate zajem tak to poslu CHMU...kdyz reknou, ze to tromba byla....fotky ani text Vam nedam :)

# 15.06.2008, 14:49

Hejda
Máš tu fotografii v plném rozlišení?

# 15.06.2008, 14:51

hejda[b]
Mas pravdu!!!
[b]in-počasí

Ak budete takto ignorovat lidí, tak vaša stránce nedopadne dobre!!!

Anonymní
Avatar
# 15.06.2008, 14:55

Ano mam....ale to co vidite je primo origos....vyrezany....ten fotak co ma kamarad, je rodiny a priblizeni tam je pouze myslim 3x digital....tak ze jsem to orezal a poslal to tak jak to vidite.

V takove situaci clovek cumi a cumi....a pak v te euforii si rekne...sakra fotak, rychle....a pak to dopada takto.

Je pravda, ze to moc hladke neni, ale hladke to pred tim bylo...jsem na to uplne cumel a oba dva jsme rvali...tromba!! ty vo-le atd... :)

Je mozne, ze to videl i nekdo jiny z te oblasti, tak ze se snad ozve i nekdo jiny....je pravda, ze moje mamka me rikala, ze to bylo tornado....mno mamka rikala :cool:

# 15.06.2008, 14:58

Hejda
TRomba to urcite JE!!!!!!!A pouzijem tvoj prispevok na moju webovu stranku a zverejnim to v plnom rozliseni!""""""""A napisem aj zdroj: Tomáš Hejda z Mostu.
In-pocasi
Velmi by som Vam neveril, a suhlasim s Mirkom14-pretoze je to tak!"!!!!A opravte si in-pocasi blogy, pretoze ked pisem nejaky clanok a dam ho ,,ulozit,, tak sa vratil spät do prihlasenia a clanok ktory som pisal 20 minut je v ......

# 15.06.2008, 14:58

Hejda
Pošli mi to tedy prosím v plném rozlišení (tak jak jsi to vyfotil) na e-mail info@in-pocasi.eu.

# 15.06.2008, 15:02

puma979 meteoexpress
Promiň, po 30 minutách dojde k automatickému odhlášení. Programátor to změnil na celý den. Už by to mělo být v pořádku.

536
# 15.06.2008, 15:03

Hejda
z jaké si oblasti? vyfotil jsem něco podobného, ale radši to nebudu posílat protože si nejsem jístý co to je ,jeto taky podobné trombě.

# 15.06.2008, 15:07

jaroslavec
Nemúžeš mi to poslat na múj mail: oliver.maksay@centrum.sk???

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.