Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Tornáda v Eúrope

# 28.07.2008, 14:44

pokusim sa

Anonymní
Avatar
# 29.07.2008, 20:09

Tornáda byla někdy zaznamenána i ve Velké Británii. Našel jsem tam obrázek z fotogalerie na www.tornada.cz
Až nějaké tornádo uvidím,natočím a pošlu to na www.youtube.com nebo vyfotím,a dokonce nahlásit

Anonymní
Avatar
# 31.07.2008, 20:17

viděl sem tornado v usa protože sme tam jeli na prazdniny bylo dost velke viděl sem jak to zvedalo stromy:!!:

Anonymní
Avatar
# 31.07.2008, 20:21

byli jsme u moře bylo hodně teplo a najednou v zadu byly mraky točici ale nebylo to tornado asi hurikan

Anonymní
Avatar
# 31.07.2008, 20:36

Byl jsem na dovolené v Itálii viděl jsem docela málo mraků žádná supercela.
jakub
Dávej pozor,tornáda v U.S.A jsou nebezpečná pokud jsi byl na východě U.S.A tam bývají tornáda nejčastěji ale první je na Vyšehradě. Nachází s e v Praze a dokonce to mělo sílu Fujitovy stupnice F3 až F4. Tornádo bylo v roce 1119.
petrf
Jaký stát to byl?

Anonymní
Avatar
# 31.07.2008, 21:11

petrf
Víš co je vůbec hurikán? Přečti si tohle: Cyklóna

Anonymní
Avatar
# 24.08.2008, 13:13

Já viděla.Na orliku.Ale malé a trvalo asi jednu minutu.Lod to nekam odfouklo .Nejdřív z písku a pak rovnou do vody!Bylo :slunce: a pak :prsi: a ja byla :(vystrasena a pak :) sem ho chtela videj jeste jednou a vecer byla :blesk:

Anonymní
Avatar
# 15.01.2009, 10:02

"To ze by sa tu nemali vyskytovat tornada zo silou vecsou nez F2 pochybujem ale F2 neni nijak slabe. Ja osobne som uz vydel niekolko tornat respektive iba lievikov bez dotyku zeme. A to bolo to stastie pretoze ma fascinuju tornada ale vydet ho ako nici domy atd. ma as tak nepritahuje hlavne ked si predstavim ze to tornado znici ten nas. Presnejsie som uz vydel 3 tornada, ktore som zazrel za minuli a tento rok. Ja mam 15rokov a tri tornada za dva roky je dost. Hlavne v tom, ze som v blizkosti Nitri presnejsie v Risnovciach. Minuli rok som vydel tornado dost blizko vydel som krasne hladky biely chobot, ktory na oblohe zotrval asi 12 minut podla velkosti to mohlo byt tornado F1. Bolo to na hody takze to vydela aj moja cela rodina. Bolo to minuli rok asi v strede maja. Dalsie tornado som vydel pri obrovskej burke ked padali krupi ktore mali v priemere 3-4cm dost velke. To tornado som vydel ako postupuje dost velkou rychlostou k zemi ale tiez sa rychlo rozpadavalo bolo dost cierne a dost hrube mohla to byt asi vecsia F2 toto tornado bolo na oblohe asi 1 minutu a asi v juny. To tretie bolo nedavno 18.4. som vydel mammu z neba, ktora zvycajne predpoveda silnu burku spojenu s tornadom bolo to v piatok a tornado bolo v utorok 22.4 dnes je 24.4. Takze pred dvoma dnami som vydel velke mracno a z neho sa odvyjala mini supercela podla odhadu bola niekde medzi Trnavou a Hlohovcom z nej sa zacalo vytvarat tornado. Skoda ze som si to nenafotil. Tornado stale klesalo a ukladalo sa v podobe mracien takze bolo stale blizsie pri zemi. strasne dlho to trvalo asi 30 min. potom sa to zastavilo a tornado myzlo no o asi 20 minut neskor sa zacalo tvorit zase, ale tentoraz iba 3 min. No a to su moje zachytene tornada behom dvoch rokov. Ak nejaky dotas tak sa opytajte."

Inak dobrá hlúposť... Sila tornáda sa nedá odhadnúť podľa veľkosti... Napr. tornádo o veľkosti 100m na šírku môže spôsobiť škody o sile F5 pričom tornádo široké kilometer môže spôsobiť len malé škody o sile F0 alebo dokonca ŽIADNE. A toho 22.4. to bola iba tromba... Tornádo je až keď sa lievik dotkne zeme... a inak... oblaky typu mamma nie sú predzvesťou silnej búrky, ale naopak, znamenajú, že to najhoršie už prešlo... :!!: ;-) Ja mám 13, som z Trnavy a tornádo som zatiaľ u nás videl iba jedno. Tromb som videl už dosť aj u nás. Inak tornáda sa vyskytujú v počte tak 3-5 ročne

Anonymní
Avatar
# 16.01.2009, 14:33

Tomynho
U nás ještě nebylo žádné tornádo, ale jednou jsem viděl na V se točit takový mrak a málem z toho vznikla tromba bylo to při hodně silné bouřce v roce 2006, mě v květnu bude 11, a tím si myslím že bych nějaké tornádo mohl zažít:)

19
# 16.01.2009, 14:40

jedno z nejsilnějších tornád v ČR bylo v roce 2004 v Litovli bylo to tornádo o síle F3. A nejsilnější tornádo vůbec na území ČR bylo na Vyšehradě roku 1119 a to bylo mezi F3-F4 ale je to jenom z kronik tudíš tady můžou být nepřesnosti

Anonymní
Avatar
# 16.01.2009, 14:45

iwag
Já myslím že v budocnu, třeba rok 2050 můžou být v Česku i supercelly:)

Anonymní
Avatar
# 16.01.2009, 16:01


Marek
iwag
Já myslím že v budocnu, třeba rok 2050 můžou být v Česku i supercelly

To je fajn, že si to myslíš, ale ja viem, že za rok 2008 ich už bolo niekoľko... Napr. 25.6. ich bolo minimálne 5... :blesk: :D

Anonymní
Avatar
# 14.08.2009, 22:45

Jsem zvědav, kdy dojde tornado na Ostravu! Nebo aspon supercella

25
# 14.08.2009, 23:34

u nas minuly rok bol len taky točiaci sa oblak fakt zaujimavy a išiel zrovna na nas ale nemal žiaden chobot, len sa točil, može to byt akoby nabeh na tornado prip. lievik?? u nas v tom case ked som to videl len mrholilo ale bola za tym vtedy aj burka...

# 05.07.2010, 16:40

serus pra na slovenku sa pred mojimi očami snaži zasadnu na zem tornado

# 05.07.2010, 17:09

pred mojimi očami sa pokušalo zosadnut tornadao ale nestalo sa ale sila vetra bola dosť silna aby sme ju cyťily jednalo sa o tornado osile F2

# 12.01.2016, 01:32

Měl jsem možnost jedno vidět sílu si netroufnu odhadnou , ale bylo slabé a trvalo chvilku , ale i tak zajímavý zážitek.
Každopádně si myslím , že z dlouhodobého hlediska bude stoupat počet i síla , ale nikdy to nebude nic extrémního;-)

818
# 12.01.2016, 10:54

Biochemik
Bylo to tornádo nebo tromba?

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.