Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po chladném ránu většinou slunečno, v noci na zítřek hlavně na východě zase mráz

Diskuse o počasí Nejnebezpečnější meteorologický jev, který jste zažili

271
# 03.02.2019, 01:10

Jaky je nejhorsi a nejnebezpecnejsi meteorologicky jev, ktery jste ve skutecnosti zazili ? At uz se jedna o extremni horka, bourky a kroupy, extremni vitr, mrazy, nahle zmeny, a samozrejme kombinace techto jevu.

Pouze jevy souvisejici s pocasim, ktere jste zazili.

Moje zkusenosti

1. -8 °C, coz neni nic neobvykleho, jenze k tomu navic vitr 30-40 m/s a zvireny snih, ze poradne nebylo videt. Orkan vymetl vetsinu snehu a zbyl na horske ztezce jen zledovately povrch.

2. Downburst 06.07.1999, kroupy velke 2 cm, narazy vetru az 50 m/s (tezko odhadnout, z jedne stanice udaj 47 m/s v 30 m vysoko). K tomu extremni prutrz, kratkodobe mohla byt intenzita srazek mozna 300 mm/h.

3. Kdyz jsem byl na kopci na louce, nahle prisla bourka, a to velmi blizka.

76
# 03.02.2019, 01:20

Úder blesku do hromosvodu rodinného domu 50metrů přede mnou. Strašná ohlušující rána s oslepujícím zábleskem bez jakéhokoli varování.:blesk:

142
# 03.02.2019, 10:18

Bouře v Dubrovniku v říjnu 2018, kdy za pár hodin jsme plavali ve 240 mm deště a krup a k tomu blýskavice a ohlušující rány jak z děla.
Pokud to budu vztahovat v ČR, tak bílá tma v Jeseníkách a úder blesku nedaleko mě s prudkou ránou.

# 03.02.2019, 11:12

U nás v roce 2016, tak do hromosvodu u nás na střeše udeřil blesk, zrovna jsem byl v bytě, u okna. Strašná rána....:blesk::pozor:

# 03.02.2019, 11:13

Nebo v Itálii neuvěřitelná bouřka, nejbližší blesky 200m, ale byl jeden za druhým....

# 03.02.2019, 17:18

U nás to byl pravděpodobný downburst 4.8.2013 s nárazy větru hodně přes 30 m/s, takovou paseku jsem po přechodu v životě neviděl.

42
# 03.02.2019, 17:52

Pro mě jsou to obecně blesky. Bouřky mám rád, ale blesků se fakt bojím. Vždy si říkám: Co když to zrovna uhodí do mě. Když to jde bouřku sleduji přes okno :)

Neznám statistiku, ale po celém světě každý rok umře po zásahu bleskem snad stovky nebo tisíce lidí. Často se o tom píše i u nás v Česku, že to do někoho prásklo.

# 03.02.2019, 18:02

Liják v Ekvádoru, kdy během dvou dnů napršelo 2500 mm a k tomu po celou dobu neprostupná mlha a naprosto nesnesitelná vzdusná vlhkost.

74
# 03.02.2019, 18:30

1. Downburst 10.8.2017 https://www.youtube.com/watch?v=hMbilKnpIOs&t=...
2. Přívalový déšť 1.6.2018 za necelou hodinu spadlo 60mm.
3. Při pozorování blesků na otevřené verandě která má železnou konstrukci a já byl o ni opřen. Udeřil blesk do kostela vedle nás cca 30 metrů. Pamatuji si jen obrovskou záři a potom jak jsem se probral na zemi a otec mě zvedal ze země a říkal že byl při úderu blesku na druhé straně domu kde přepětím prskaly rýny a železné konstrukce.
A další úder vzdálen cca 25 metrů do sloupu NN když jsme pozorovali bouřku ve zděné verandě. tehda to odnesla třetina vesnice vypálenýma spotřebičema.

# 03.02.2019, 19:21

1. Supercela doprovázena kroupy, downburstem a dokonce tornádem o síle F2. -2013
2. Půlnoční bouře doprovázená blízkými údery blesků, dokonce jeden blesk byl asi 10 metrů od baráku. Velká bomba! -2017
3. "Ranní bouřka" - stál sem se svým synovcem u okna a najednou obrovská záře a šíleně ohlučující hrom. -2017
4. Divná bouřka aneb nahromaděná energie - ležel jsem na posteli a najednou z ničeho nic asi kilometr začaly bouchat blesky do "stejného místa" hodně rychle. Šilené bomby.

# 03.02.2019, 19:23

U té divné bouřky radar ukazoval jen přeháňku

47
# 03.02.2019, 20:06

Pro me nejnebezpecnejsi bylo , jak jsem chytil dve velke bourky na Lyse hore. Uz jsem myslel , ze z tama nikdy neodejdu. Byt na horach a kolem vas videt narazovy vitr , kroupy a blesky , ktere slehaji vsude. No nic pekneho. Strach byl a to velky.

Jinak nejzajimavejsi bylo tohle:

https://tydenikpolicie.cz/havirov-zasahla-silna-bo...

Byl jsem na zahradce na pivku s manzelkou a cekali jsme , az bude cas a zacne den deti v MS. To co se zaclo ukazovat na radaru a co jsem videl na vlastni oci , tak masakr. Takovou tmu a slehajici blesky z dalky , to bylo na strach. Toz utekli jsme domu a to co jsem pak videl , kdy se v centru mesta utopilo par aut a banda chodila bez bot a voda byla po par minutach az po kolena :-) to byl masakr.

96
# 03.02.2019, 20:06

Osobní životu nebezpečné zkušenosti:

1. Jízda na lyžích do práce ve sněhové bouři. (obec odříznuta) - ztráta orientace - pád ze sněhového převisu.
2. Pohyb v husté mlze na sněhu v místech, které poměrně dobře znám z letního období - ztráta orientace - vyčerpání s rizikem podchlazení.

62
# 04.02.2019, 07:02

Několik bouřek najednou v Černé Hoře "myšleno stát"
Pod stanem.. Mazec, nic horšího jsem nezažila. Takové rány,blesky, zem se pod náma třásla.
Když tady čtu příšpěvky ohledně bouřek. Nechápu, že je má ještě někdo rád po takové zkušenosti. Já bouřky nenávidím.Nikdy nevíte kdy přijde a když se nemáte kde schovat

108
# 04.02.2019, 12:13

Já snad zatím asi nic hrozného nezažil. U nás se fakt nic neděje :)

62
# 04.02.2019, 12:23

Ondráš*
No já když jsem doma, je mi to jedno. Ale jít v tom do práce nebo někam. To by mě ven nikdo nedostal.
Proto je tak nesnáším, hlavně člověk nikdy neví kdy přijdou, kam se může vypravit aby náhodou nepřišla hrůza a tak no.

62
# 04.02.2019, 12:57

Ondráš*
Hmm tak to jste dobrý. Já se o sebe asi moc bojím ,ale když to vidí člověk kolik lidí už blesk zabil. Tak ať jsem radši srab než mrtvá :D:D Radary jsou k ničemu, bouřka může přijít během chviličky a když je člověk v lese moc mu to nepomůže.

62
# 04.02.2019, 13:11

Já vím,že bát se všeho nejde, bych nemohla vystrčit nos ze dveří :D:D
Ale prostě bouřky se bojím hodně

62
# 04.02.2019, 13:30

Já bydlím na okraji, sice na sídlišti,ale jinak je to tu super. Stačí přejít hlavní cestu a člověk je na "vesnici" což je paráda. Jen se líp narodit :D:D:D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.