Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hodně oblačnosti, v severní polovině území postupně slunečno

Diskuse o počasí Úpravy na In-počasí - nový server i drobné změny

# 12.08.2024, 10:05

Dnes jsme spustili aktualizovanou verzi In-počasí. Zapojili jsme nový server, který přinese značné navýšení výkonu. Zároveň jsme udělali několik drobných změn:

1) u webových kamer je dostupná historie a je možné je zvětšit: https://www.in-pocasi.cz/webkamery/praha/praha-554...
2) obrázky v diskusi se po kliknutí zobrazují v jednoduchém prohlížeči
3) nahrávání obrázků v diskusi je lehce pozměněné
4) navýšení verze operačního systému, na kterém In-počasí běží

V souvislosti s přechodem na vyšší verze systémů bylo nutné změnit hlavně věci na pozadí. Kdyby jste narazili na nějaký problém nebo chybu, dejte nám prosím vědět. Server byl v souvislosti s přechodem na nový systém dnes po deváté hodině krátce nedostupný.

# 12.08.2024, 10:13

Dobrý den. Trochu mimo téma ale chci se zeptat administrátora zdali je možné stále přidávat soukromé meteostanice na vaši mapku. Již dvakrát jsem vám zasílal emailem , umístění ,foto a odkaz na mou meteostanici ani jednou mi nebylo odepsáno. Tak se jen chci zeptat zdali je možné odpovědět, zamítnout nebo alespoň něco. Děkuji a pěkný den.

# 12.08.2024, 10:19

veleliby
Děkuji za Váš zájem. Ty nemělo cenu přidávat do původního systému, takže to začneme vyřizovat až nyní v tomto týdnu.

# 12.08.2024, 11:09

In-počasí
Dobře, tím vše chápu :).

25
# 12.08.2024, 15:39

„Kdyby jste narazili na nějaký problém nebo chybu, dejte nám prosím vědět."

Nejde diskutovat k poslednímu článku o víru nad Německem.

# 12.08.2024, 15:53

Aura_
Ano, děkujeme a řešíme to.

322
# 13.08.2024, 10:26

Dnes 12.08.2024 po pulnoci na webu prestaly fulngovat vsechny zalozky (predpoved, aktualne, dizkuze, archiv, dalsi). Ale to bylo zpusobeno pravdepodobne jen Upgrade systemu. Ted uz vse bezi dobre.

# 13.08.2024, 10:59

TommyAst
Ano, po půlnoci tam byl ještě drobný problém, který je nyní vyřešen. Děkujeme za upozornění.

# 13.08.2024, 17:40

Mám stránku celou červenou díky nějaké reklamě.Pokud je to nutné k udržení tohoto webu,tak jej opouštím...

# 13.08.2024, 17:46

Pavel Bouzek
Zašlete nám prosím obrázek (screenshot) toho, jak web u Vás vypadá.

8
# 14.08.2024, 08:59

Po rozkliknutí jakéhokoliv obrázku se zvětší obrázek na mobilu na celou obrazovku a nejde oddálit. Není to úplně uživatelsky příjemné, většina z nás bude asi zvyklá na to mít možnost oddálit, ale to bohužel nejde.

iPhone - prohlížeč Safari

# 14.08.2024, 10:05

Honder
Stačí otočit mobil na landscape (šířku) a zobrazí se větší část obrázku (většinou celý). Stránky na mobilu většinou nejdou oddalovat, jdou jen přibližovat. Klikání na obrázek ho má přiblížit (zvětšit) - nikoliv oddálit.

8
# 14.08.2024, 12:25

In-počasí
Chápu, jen dávám feedback z pohledu uživatele :). Ne vždy se chce otáčet telefonem, abych viděl celý obrázek.

Za mě by bylo lepší, aby se obrázek přizpůsobil šířce displeje a potom možnost případného přiblížení.

Ale pokud jsem jediný, kokům to nevyhovuje. :cool:

# 14.08.2024, 12:28

Honder
Ten systém je primárně pro kamery https://www.in-pocasi.cz/webkamery/jihocesky/slavo... kde pokud by obrázek zůstal celý, tak by se v podstatě vůbec nijak nezvětšil, protože už na té stránce je vykreslený celý. Je pravda, že v diskusi je spíše malý a tady by dávalo smysl obojí. :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.