Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Kdy začne pršet?

12
# 31.05.2023, 21:13

igor127
Nic ve zlém, jen mne občas štvou příspěvky ve stylu dle přísloví - sytý hladověmu nevěří.

3289
# 31.05.2023, 21:18

Tak za prvý. Nehádejte se tady :D stejně to nikdo z Vás neovlivní, jak bude, případně kdy a kde bude pršet. A za druhý, zeptal se, jestli bude pršet? Odpověď je jasná. Platí bod jedna, nevíme kdy a kde, a ani kolik ;-) Ale určitě někdy pršet bude :prsi:;-)

142
# 31.05.2023, 21:23

Lesník
Stačí se podívat na libovolnou stanici na SZ a je jasné, že pokud nemají zakryté srazkomery, že tam nepršelo nějaký ten pátek. Jak říkám, sucho nezpochybňuji, ale ten plošný déšť prostě v dohledné době nebude, max. Bouřky, loni touhle dobou jsme na tom byly stejně.

# 01.06.2023, 01:00

Podle výhledu a to jsem koukal na víc modelů tak srážky v dohledné době nebudou já jsem koukal i a norské počasí pro nás taky nic něco málo na Moravě jinde asi ne a sucho už je hrozný no to sucho začíná brzo to nechci vidět v červenci nebo v srpnu

46
# 01.06.2023, 06:50

Aidamko1 díky za zastání, uživatel Lištička asi neumí pořádně číst- když tam někde v mém textu vidí škodolibou větu??? Nechápu. Anebo je to jen provokatér, dlouho jsem ho tu neviděl a neznám jeho historii, zjišťovat to nebudu.

Ta naděje v pondělí jak jsem psal asi chcípla, in-počasí dnes brzy ráno dalo nějaké větší srážky až od příští soboty, ale to se zas zaktuializuje a bude to jinak, protože žádná shoda v modelech není. Třeba vyjímka GFS tam cpe propad chladnějšího vzduchu se srážkama od pondělí-úterý-středa (v Brně ke 40 mm), ale vyjde mu to? Ta pravděpodobnost je si myslím docela malá.


VHK
Avatar
30
# 01.06.2023, 10:32

Leknín
Uzivatel Lištička to ma v hlave asi trosicku poplantany,ale nehme ho v tom vykoupat,jalinak k tem srazkam na SZ to vypada fakt tristne,v neblizsii dobe se tam zadne srazky urcite konat nebudou😏u nas na vychode je porad povrchove vlhko,tech 80mm v kvetnu je tu sakra znat.tyden bez srazek zo tady jeste urcite v pohode vydrzime ba naopak venku uz to konecne pripommina leto, dnes opet uplne azuro:slunce:

384
# 01.06.2023, 11:21

No, zajímavá věc, venku, pocitově jako v prádelně, během jedné hodiny my nastoupala vlhkost vzduchu z cca 40% na 50% a něco se nad náma kupí, ale nic hlášeného není, tak jestli mi zmokne venku, to co jsem natřel olejem, budu naprdnutej..:D.. (ale asi fakt ne)..

46
# 01.06.2023, 12:05

Ecák tam má z kraje týdne nějaké srážky, víc na západ než GFS, třeba Praha 25 mm.. ICON je suchý, tak už by se to vybarvit mohlo, třeba to nakonec dopadne..?

13
# 01.06.2023, 15:49

Něco se už vybarvuje tady pro východ a jih Moravy v úterý z bouřek

107
# 01.06.2023, 17:57

A já se hádat budu, ale nevím s kým:D No nedávno tu někdo remcal jak je všechno přemočené a že pořád prší a kdy už bude pěkně no a tady to má. Já chápu že raz za čas se může ukázat pěkně, ale nestěžuju si tady. Pak je z toho peklo. Takže jsme pro cyklonalitu. A už je to tu zase.

Ty výhledy jsou fakt otřesné. Doufejme že se to brzy změní. Přichází EL NINO a má být extrémně horké. Tak doufejme že i s pár dešti a bouřkami.

10
# 01.06.2023, 18:06

Sucho u nás nabývá na intenzitě! A nějaký významnější déšť je v nedohlednu! :(

1225
# 01.06.2023, 19:03

Ten výhled od ICONU začíná vypadat zajímavě. Na úterý má první déšť na Moravě a ve čtvrtek má i nějaké bouřky v celé ČR. Teploty by byly kvůli dešti pod 25°C, zato v sousedních státech maluje pěkné vedro. Záleží, kdy to dofoukne sem. :)

# 01.06.2023, 21:24

hm..
Ecák zase jih východ a sever nic. Nadějnější jsou ostatní. Icon se mi líbí.
Dle GFS do 10.6. sever nic. Tak se uvidí. Ještě vydržet alespoň týden toto suché jasné počasí, protože teď je jistota modelů nula. Ale pršet bude, někdy.

33
# 02.06.2023, 10:10

Už jsem tu něco dával, ale blba mi editace obrázků, tak jenom stručně. ICON modely v ČR nic, až teprve ECMWF a GFS to vytahují severně do ČR. V jižní Evropě bude pokračovat hodně srážek, v Itálii problém, ve Španělsku naopak.

suma srážek 2 dny ICON (DE), zdroj: ventusky
suma srážek 7 dní icon, zdroj: ventusky
12
# 02.06.2023, 14:35

Všechny srážky až do konce výhledu vymazány. Za červen bude srážek 0. Zajímalo by mne, zda se něco takového už někdy stalo. Seno už suším 30 let, ale že bych vůbec nemusel řešit déšť a mohl ho mít bez obav venku celé týdny, to nepamatuji. Ani žádná šance, že mi to zmokne.

46
# 02.06.2023, 16:37

No a dnes máme 10 let od povodní: https://www.novinky.cz/clanek/historie-patnact-mrt...

Výhled je na srážkově podprůměrné léto a prý kolem 10.6. tropy. Ale já tam mám zase teploty kolem 20+, takže jistého není vůůbec nic, jednou se to přepne, otázka kdy

12
# 02.06.2023, 18:29

Hurá, tak příští týden konečně dorazí déšť i ke mně. Úterý, středa a pátek, každý den 0,1 mm, jen aby z toho nebyly povodně.

1225
# 02.06.2023, 18:44

Icon už neví, co by vymyslel. Jeden den má sucho a téměř 30 stupňů. Teď teploty pěkně ochladil jen kolem 20°C na příští týden, ale zato má od úterý na každý den bouřky a nějaké pěkné srážky, tak to jsem zvědavý. Stále se to mění, tak nevím, co si mám vybrat, samozřejmě bych bral tento poslední výstup. :)

109
# 02.06.2023, 21:02

HaMeLeOn14
Ecák v poledne dával na pondělí (tj. za 3 dny) 25°C, o chvilku později ICON na pondělí 18°C s deštěm. GFS jsem se radši nedíval, uvidíme v neděli večer. Křemíkový mozky zas neví co by.

168
# 02.06.2023, 21:10

ludvicek
Rozdíl Ecák a ICON skutečně pro Brno celkem propastný i na další dny, tak uvidíme. Osobně bych uvítal srážky hlavně do oblasti Čech a celkově tam, kde je sucho. Tady bych ještě klidně uvítal týden se sluncem, protože za duben a květen bylo vody dost, tak proč si toho slunce tady neužít. Tak snad vyjdou prosby a v oblastech suchem postižených, což jsou Čechy, spadne nutná vláha. Budu držet pěsti.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.