Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí Nová aplikace In-počasí na Android a iOS

# 25.09.2020, 13:20

Mám Android a také se už těším na novou verzi. Vypadá zajímavě

# 30.10.2020, 23:55

Zdravím, tak už mne také dostihla aktualizace a s ní spojené vymazání mého oblíbeného widgetu. Protože nejsem úplně spokojený s nabidkou nových widgetů, dovolil bych si tímto přednést úpravu jednoho z nich - viz obrázek, kde je vše vysvětleno. Budu rád za názor na tyto změny od uživatelů i týmu InPočasí.
Jako nejdůležitější mi zde připadá přidání informace o počasí pro aktuální den, naopak info o tom, jak bude pozítří, je podle mého názoru naprosto zbytečné.
A ještě jeden bug: stále se zobrazuje čas budíku o hodinu pozadu, než je skutečné nastavení na zařízeních Xiaomi (vyzkoušeno na 3 různých). Chápu, že je to někde v komunikaci mezi dvěmi aplikacemi a není snadné to napsat tak, aby to fungovalo 100% na všech zařízeních, ale i tak by bylo fajn, kdyby na to někdo kouknul :)
Díky.


EDIT: právě jsem narazil na další bug - hodiny ukazují 00:11, ale datum je stále "Pátek 30. října". Až po kliknutí na ozubené kolečko, tedy otevření a zavření Nastavení se datum zaktualizoval.

ota
Avatar
2132
# 31.10.2020, 09:47

Wiggles
Jo musím uznat, že vámi navrhovaný widget se mi líbí a pokud by ho bylo možné ze strany in počasí takto upravit, rozhodě bych ho využil.

# 31.10.2020, 10:00

Wiggles
Ano souhlasím.
Ta původní stará verze widgetu byla lepší.

Já bych klidně zachoval ty nové stávající widgety. Ale přidal bych ještě jeden bez těch předpovědí, pouze s aktuálním počasím v dané poloze. Podobný tomu původnímu (viz obrázek dole).
Také aktuální rychlost větru v nové verzi po aktualizaci chybí.

A také v nové verzi chybí možnost volby: '' Zobrazit aktualitu''.
V původní verzi tato volba byla.
Já tu aktualitu třeba ve widgetu vůbec nepotřebuji.

Jeden z původních widgetů In-počasí 4x2 před aktualizací
# 31.10.2020, 10:53

Wiggles
Pěkné, děkujeme :love: Na většině těch věcí už sami pracujeme - jde o přesunutí budíku, zvětšení hodin, slepení datumu s dnem a nezobrazování toho času u Nyní. Jediné, co dělat nebudeme, je to odstranění Zítra, ale to asi plyne z nepochopení toho, jak to funguje - Zítra se tam zobrazí po 18:00, kdy už je zbytečné zobrazovat jak bude dnes (dnešní den už končí).

ota
Ano, je pěkný.

Ondráš*
Ta změna je hlavně proto, že se chceme ve widgetech více zaměřit na počasí. Samozřejmě nastavení jsou zatím chudá, ale už pracujeme na verzi, kde je toho k nastavení mnohem více. Dostupná bude tak za 3 týdny. Jediné, co zatím v této verzi neplánujeme, je výběr ikon.

# 31.10.2020, 13:02

In-počasí
Máte pravdu, aktualizace přišla večer a mně nedošlo, že se "Dnes/Zítra/Pozítří" mění podle času. Takže jsem se trochu unáhlil. Už to vidím.
Oceňuji, že jste otevřeni návrhům a změnám ;-)

Ondráš*
Ano, to je ten widget, který jsem dlouhá léta používal.
Údaj o rychlosti a směru větru by se vešel pod "Nyní" i do nového widgetu. Snad ho tam přidají.

# 31.10.2020, 13:29

Wiggles
Chceme tam přidat pocitovou teplotu místo větru.

Jinak takto by měla vypadat nová obrazovka s nastavením pro tento widget.

Nastavení pro widget 4x2 s hodinami.
# 31.10.2020, 16:00

Wiggles
Ano. Ten původní widget (na obrázku výše) používám také.

In-počasí
Nechal bych tam, když už tak, obě varianty. Ať je možnost výběru.
Tedy pocitovou teplotu i vítr.
Já tam například zrovna používám raději ten vítr.

Jinak do toho nového nastavení widgetu bych určitě přidal i možnost: ''Zobrazit aktualitu''. Tak jak to bylo dříve.
Abych si ji mohl případně vypnout. Ve widgetu ji nepoužívám a přijde mi zbytečná.

A také bych zachoval, resp. znovu přidal položku: ''Ostatní'' i s tím nastavením co tam bylo (viz obrázek dole).
A nebo bych všechny ty možnosti ostatních nastavení přidal do těch doplňujících informací v novém widgetu.

Původní nastavení widgetu In-počasí 4x2 (položka Ostatní)
53
# 01.12.2020, 23:14

Pavel Šafařík
No jedna technická, tenhle web měl v minulosti problémy s ukládáním starších verzí a musel platit strašný prachy, takže raději se spokojit s novou namakanou verzí. Jedná se i o způsob ilegální, tedy vám za stáhnutí starší verze hrozí pokuta, či další sankce. Tedy pokud to tam nedal web se souhlasem majitele, či firmy té aplikace.

Nová verze je povedená, líbí se mi, takže není pro mě důvod proč použít tu starou.

# 01.12.2020, 23:27

Aidamko
Ano, s daným webem žádnou smlouvu o šíření naší aplikace nemáme a oni jen kradou cizí aplikace. Aplikaci In-počasí může smluvně aktuálně distribuovat ke stažení jen společnost Google. Původní příspěvek byl smazán (odkazuje na nelegální stránky).

Další verzi aplikace In-počasí aktuálně testujeme a v příštím týdnu by měla být v beta verzi ke stažení. Potom budeme přidávat další novinky.

# 02.12.2020, 05:20

Aidamko
Nevím o žádných problémech konkrétně s tímto webem, vím o něm už pár let a ničeho jsem si nevšiml. Navíc nechápu, co konkrétně je ilegální na stahování a používání starších verzí aplikací?

Na novou verzi jsem si názor už udělal. Stejně jako drtivá většina uživatelů google play(z hodnocení 4,6 na 1,7) a převážně s ní spokojeni rozhodně nejsou, ale to je věc vkusu.

In-počasí
Ok, chápu a omlouvám se. Chtěl jsem jen pomoct nespokojeným uživatelům, kterých je převážná většina. Na novou podobu aplikace jsem zvědavý, zvlášť, když budete přidávat/vracet nové/staré funkce.

# 11.12.2020, 07:38

Mám vaši aplikaci již delší dobu, telefon Xiaomi Note 7 a žena MI8. Po aktualizaci na MIUI12 zmizel widget zl plochy. Aplikaci jsem znovu nainstaloval nastavil widget. Widget uz nabízí jen omezené nastavení widgetu ( dříve šly nastavit i různé vzhledy). Problém je v tom, že widget tentokrát aktualizuje čas, ale ostatní informace se po nějakém čase seknou tj. datum i info o počasí. Dnes mám například napoledy info z 7.12.2020. Musím otevřít nastavení a potvrdit nastavení a ze se to par dní jede a pak se to kousne. Poradíte co s tím? Děkuji

# 13.12.2020, 10:09

rzbynek
Dnes vyšla aktualizace, která popsané řeší.

# 26.12.2020, 22:55

In-počasí
Mám nainstalovanou novou verzi, je stale problém s místem polohy ve widgetu, datum se už mění. Na widgetu nastaveno i v programu moje pozice, v programu se pozice mění ve widgetu ne. Ve widgetu se změní až po otevření nastavení a potvrzení a pak zase nic. V nastavení programu povolena lokalizace při použití programu (dle požadavku programu)

# 28.12.2020, 19:21

Něco je špatně s daty pro teplotu - přikládám obrázek.
Nahoře je widget in-počasí, dole Ventusky. Stejná data jsou i v aplikacích po otevření a zde na webu se data shodují s in-počasí. Kde se bere ten rozdíl? Co je špatně? (Myslím, že se to stalo po pŕechodu na verzi 3.)

nahoře in-počasí, dole ventusky
# 29.12.2020, 14:13

Maeglin
Děkujeme za upozornění, u Kufsteinu tam byla špatně nastavená nadmořská výška. To jsme opravili. Rozdíl (ne tak veliký) tam ovšem i tak může být. Na Ventusky je u zahraničních lokalit trochu jiný model.

# 29.12.2020, 20:14

aura33
Už je to v pořádku. Děkujeme.

# 10.01.2021, 21:52

Tady už nikdo neodpoví na zpravy ani příspěvky aplikace ( widget) je mrtvá, nedívím se, že značná část uživatelů přechází na jinou aplikaci. Kritika na google play je stejna a bez odezvy.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.