Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proudí k nám teplý vzduch, většinou se ale neprojeví

Diskuse o počasí Nová aplikace In-počasí na Android a iOS

# 25.09.2020, 13:20

Mám Android a také se už těším na novou verzi. Vypadá zajímavě

# 30.10.2020, 23:55

Zdravím, tak už mne také dostihla aktualizace a s ní spojené vymazání mého oblíbeného widgetu. Protože nejsem úplně spokojený s nabidkou nových widgetů, dovolil bych si tímto přednést úpravu jednoho z nich - viz obrázek, kde je vše vysvětleno. Budu rád za názor na tyto změny od uživatelů i týmu InPočasí.
Jako nejdůležitější mi zde připadá přidání informace o počasí pro aktuální den, naopak info o tom, jak bude pozítří, je podle mého názoru naprosto zbytečné.
A ještě jeden bug: stále se zobrazuje čas budíku o hodinu pozadu, než je skutečné nastavení na zařízeních Xiaomi (vyzkoušeno na 3 různých). Chápu, že je to někde v komunikaci mezi dvěmi aplikacemi a není snadné to napsat tak, aby to fungovalo 100% na všech zařízeních, ale i tak by bylo fajn, kdyby na to někdo kouknul :)
Díky.

EDIT: právě jsem narazil na další bug - hodiny ukazují 00:11, ale datum je stále "Pátek 30. října". Až po kliknutí na ozubené kolečko, tedy otevření a zavření Nastavení se datum zaktualizoval.

ota
910
# 31.10.2020, 09:47

Wiggles
Jo musím uznat, že vámi navrhovaný widget se mi líbí a pokud by ho bylo možné ze strany in počasí takto upravit, rozhodě bych ho využil.

# 31.10.2020, 10:00

Wiggles
Ano souhlasím.
Ta původní stará verze widgetu byla lepší.

Já bych klidně zachoval ty nové stávající widgety. Ale přidal bych ještě jeden bez těch předpovědí, pouze s aktuálním počasím v dané poloze. Podobný tomu původnímu (viz obrázek dole).
Také aktuální rychlost větru v nové verzi po aktualizaci chybí.

A také v nové verzi chybí možnost volby: '' Zobrazit aktualitu''.
V původní verzi tato volba byla.
Já tu aktualitu třeba ve widgetu vůbec nepotřebuji.

Jeden z původních widgetů In-počasí 4x2 před aktualizací
# 31.10.2020, 10:53

Wiggles
Pěkné, děkujeme :love: Na většině těch věcí už sami pracujeme - jde o přesunutí budíku, zvětšení hodin, slepení datumu s dnem a nezobrazování toho času u Nyní. Jediné, co dělat nebudeme, je to odstranění Zítra, ale to asi plyne z nepochopení toho, jak to funguje - Zítra se tam zobrazí po 18:00, kdy už je zbytečné zobrazovat jak bude dnes (dnešní den už končí).

ota
Ano, je pěkný.

Ondráš*
Ta změna je hlavně proto, že se chceme ve widgetech více zaměřit na počasí. Samozřejmě nastavení jsou zatím chudá, ale už pracujeme na verzi, kde je toho k nastavení mnohem více. Dostupná bude tak za 3 týdny. Jediné, co zatím v této verzi neplánujeme, je výběr ikon.

# 31.10.2020, 13:02

In-počasí
Máte pravdu, aktualizace přišla večer a mně nedošlo, že se "Dnes/Zítra/Pozítří" mění podle času. Takže jsem se trochu unáhlil. Už to vidím.
Oceňuji, že jste otevřeni návrhům a změnám ;-)

Ondráš*
Ano, to je ten widget, který jsem dlouhá léta používal.
Údaj o rychlosti a směru větru by se vešel pod "Nyní" i do nového widgetu. Snad ho tam přidají.

# 31.10.2020, 13:29

Wiggles
Chceme tam přidat pocitovou teplotu místo větru.

Jinak takto by měla vypadat nová obrazovka s nastavením pro tento widget.

Nastavení pro widget 4x2 s hodinami.
# 31.10.2020, 16:00

Wiggles
Ano. Ten původní widget (na obrázku výše) používám také.

In-počasí
Nechal bych tam, když už tak, obě varianty. Ať je možnost výběru.
Tedy pocitovou teplotu i vítr.
Já tam například zrovna používám raději ten vítr.

Jinak do toho nového nastavení widgetu bych určitě přidal i možnost: ''Zobrazit aktualitu''. Tak jak to bylo dříve.
Abych si ji mohl případně vypnout. Ve widgetu ji nepoužívám a přijde mi zbytečná.

A také bych zachoval, resp. znovu přidal položku: ''Ostatní'' i s tím nastavením co tam bylo (viz obrázek dole).
A nebo bych všechny ty možnosti ostatních nastavení přidal do těch doplňujících informací v novém widgetu.

Původní nastavení widgetu In-počasí 4x2 (položka Ostatní)