Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Kvalita některých příspěvků

FGh
Avatar
13
# 11.12.2013, 13:18

Já sem do diskuse přestal chodit před lety, protože čtení toho, kdo je sněhomil nebo teplomil bylo opravdu legrační. Pokud to tu nebude, rád párkrát přispěji.

# 11.12.2013, 14:33

Moderátoři tu právě patří k těm největším odborníkům, u nich problém není.
Sám jsem dělal kdysi moderátora, byť na úplně jiném fóru s jinou tématikou, takže vím, že zavděčit se všem nelze a dotyčný přispěvatel buď musí odejít nebo spolknout ego. Já osobně ale nemám rád, když musí někdo odejít kvůli tomu, že odborností na tom není tak dobře a je prostě limitován, byť přispívat nějakým způsobem chce. Na takovéhle situace je právě nejlepší nějaké offtopicové vlákno, kde se obsah neřeší.

# 11.12.2013, 14:41

Lesíček
Přesně, jen nejde o neodbornost příspěvků, to nevadí (od toho je tu diskuse), jde o jejich úroveň (kvalitní příspěvek nemusí být odborný). Zcela nejhorší byly hloupé hádky pár uživatelů, které počasí je lepší (zima x léto), ačkoliv to vůbec nesouviselo s tématem. Offtopicové vlákno je častým a relativně dobrým řešením, ale zatím bych ho tu nezakládal (případně časem).

182
# 12.12.2013, 00:08

UF, tady to ale vypadá ... :D

Chlapi, pište do vláken k věci a k tématu - pak určitě nebude problém. ;-)

S tím mazáním (či přepisováním, neboli úprav) některých příspěvků bych opravdu byl více zdrženlivý. Někdy to zasahování je opravdu zbytečné. ;-)

271
# 16.12.2013, 17:40

To je těžké - když si člověk dá s něčím práci a něco zjistí a napíše o tom, nebo když zhodnotí situaci, tak je hned obviněn že to opsal, a podobně nebo cokoliv jiného na tenoto způsob, to se týká velké části příspěvků. Když napíšu něco odborného, tak jsem zase "moc chytrý" a pod. Ale nicneříkajících příspěvků typu "chci studenou zimu" nebo "padá sníh" je dost. To už by jsme dokonvergovali zachvilku na úroveň "včasné varování".

818
# 16.12.2013, 18:24

Tommy
Odborným příspěvkům se zde rozhodně meze nekladou. Nicméně na druhou stranu je nutno názory podložit a navíc převzaté údaje či grafy je nutno opatřit zdrojem, chlubení se cizím peřím není dobré, porušuje se tím i autorské právo.

Jinak tento web je úplně v jiném "levelu" než nějaké FCB VV, to je nutno si uvědomit. Nelze srovnávat nesrovnatelné. ;-)

271
# 16.12.2013, 18:31

tom-791

Zdroj vždy píšu, často si grafy kreslim sám. Napsat skript pro Gnuplot nebo bash skript ro parsing textu není tak těžké (teda jak kdy). Když napíšu zdroj Tutiempo/GSOD (tam se dobře parsuje) tak je jasné o co jde.

VV je úplné dno, jsou na tom mnohem hůř než jakýkoliv jiný web a jen vykrádají CHMU.

818
# 16.12.2013, 22:42

Tommy
Určitě jsem nemyslel tím neuváděním zdrojů Vás, rozhodně ani nenarážím na kvalitu Vašich příspěvků, bylo to myšleno obecně, Vaše patří k těm nejkvalitnějším. ;-)

818
# 22.01.2014, 10:48

Flanker
Commodore
Nerozvíjejte diskuzi o tom, pro koho je zima dobrá a pro koho není, kdo ji má rád a kdo ne. Nemusíte za každou cenu diskutovat, je to i lepší, když se nezmůžete na nic jiného než na stálé opakování jednoho a toho samého, co na tuto diskuzi navíc nepatří. Díky.

// Petr12, Příspěvek byl přesunut z tématu: Tlaková níže ze středomoří v pátek 24.1.2014 - rozvíjí novou diskusi, kterou je lepší řešit zde.

86
# 22.01.2014, 11:13

Flanker
Na tématu není nic zbytečného. Tazatel se ptá, jestli bude sněžit, resp. co si o tom myslíme. Pravdou je, že by úvodní příspěvek měl být delší a kvalitnější.

# 22.01.2014, 12:14

Petr12

Klidně ať se ptá, to mu nikdo nebere, ale zakládat téma na každý den, kdy by měl padat ten sajrajt je fakt zbytečné a není nutné.

Myslím, že by jste měli měřit stejným dílem všem a ne nadržovat zdejším zmrzlinám. Všímám si toho čím dále více. Na druhou stranu rozumím tomu, že tu nechcete zvrhlou debatu. Ale fakt to chce vyváženost na obě strany! Děkuji

86
# 22.01.2014, 13:08

Diskusi o opodstatněnosti některých témat jsem přesunul do tohoto vlákna, protože se sem více hodí.

Flanker
Každý den tu nevzniká, za leden jich je tu jen pár. Tohle není politická diskuse, ve které by vznikaly nějaké dva názory. 90% lidí (včetně mě) zajímá, jak je a bude, a opravdu nás vůbec nijak nevyvádí z míry jestli sněží nebo je 15 °C v zimě. O tom celá tato diskuse je - o počasí, ne o tvých preferencích, které nikoho nezajímají (počasí není politika, abych tu mohli hovořit o nějaké vyváženosti).

Inteligentní lidé nemají potřebu do každého příspěvku přidávat hnusné vedra, hnusný sníh, hnusné mrazy.

# 22.01.2014, 13:12

Petr12
Ono je to spíše o tom že...Uživatel ze sebe dělá účelově hlupáka, aby mohl opakovaně spekulovat, na jemu zjevně velmi příjemné téma.

# 22.01.2014, 13:26

Petr12
na téma diskuze bych byl velmi opatrný. Znovu upozorńuji na nevyváženost zdejší diskuze. Nezažil jsem, že by někdo z Vás vymazal stupidní připomínku zdejší zmrzlin, jen se napíše - toto sem nepatří.

Co se týče milovníků zimy. 90% z nich po 2 dnech se začne ptát kdy to skončí a už to nechci - to je realita. Já to říkám hned.

A co se týče inteligence, že někdo řekne hnusný sníh nebo vedro není o inteligenci.

Takže to prosím opusťme toto téma, protože to nemá smyslu.

86
# 22.01.2014, 13:26

Commodore respektive Flanker
Po podrobnějším zkoumání a vyžádání dat od administrátora je v celku jisté, že se jedná o dva stejné účty - přispívání pod více uživatelskými jmény je zde zakázáno. Profil Commodore byl založen teprve nedáno, píše stejným stylem, ve stejné časy (vždy chvíli po sobě), používá skrytou IP adresu a stejného operátora.

# 22.01.2014, 13:29

Petr12
Za tohle žádám omluvu a to okamžitě !!! To není pravda. Pokud máte důkazy, předložte je, pokud ne OMLUVTE SE! Už mě z toho nařkl loni TOM 791. Znuvu říkám, to není pravda

# 22.01.2014, 13:30

Petr12
Ne, nemáte pravdu.To že píšeme podobně vůbec neznamená, že jsme táž osoba..Já to naprosto vylučuji...

Flanker
On se vám samozřejmě neomluví, protože moderátor, je zde považován za osobu takřka neomylnou.;-)

86
# 22.01.2014, 13:36

Commodore a Flanker
Své důvody jsem uvedl, pokud bude nick Commodore používat skrytou IP adresu a nick Flanker neuvede ve svém účtu žádné informace o sobě a z obou účtu bude přispíváno v podobné časy, nic neukazuje na opak. Sám uvádíte, že vás z toho podezříval i jiný moderátor - to jen potvrzuje nezávisle můj názor.

# 22.01.2014, 13:42

Petr12
1,Nemusím a ani nechci zde uvádět žádné údaje o sobě. Ale když už, tak jsem z Chrudimi.

Předpokládám, že jste schopni si zjistit i jinak , že s Commodore nejsme jedna a tatáž osoba. A jakmile tak učiníte, čekám chlapskou omluvu a ne jak někteří, dělajíc mrtvého brouka i když mi to tvrdili také.

Ano TOM-791 mě z toho nařkl bez důkazů jen tvrzení. A srovnával mě s jiným nickem. Přece každý může říct svůj názor ne ?

# 22.01.2014, 14:00

Z počítačové adresy (IP), ze které přispívá uživatel Flanker, byly do diskuse zcela určitě posílány příspěvky z účtu: honza13 a Flanker. Z uvedených účtů jsou zasílány podobné příspěvky a jeví se, že je vlastní jedna a tatáž osoba.

Účty Commodore a Flanker mají rozdílné počítačové adresy, ale účet Commodore nepoužívá zřejmě svoji počitačovou adresu (je schována).

Zvážím zavedení možnosti vyžádání ověření registrace přes písemnou poštu, tak aby nedocházelo k těmto situacím. Tato možnost by se týkala především nových účtů, které nevyplňují základní informace (jméno, příjmení, bydliště) a jeví se být falešné. K tomuto kroku přistoupily i velké české portály jako iDnes.cz nebo Novinky.cz.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.