Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V noci od západu dorazí výrazná studená fronta

Diskuse o počasí Nový týden doprovodí přeháňky a bouřky, lokálně i s přívalovými srážkami nebo kroupami

# 19.05.2024, 11:38

V novém týdnu nás čeká teplotně průměrné počasí. Srážkově půjde o nadprůměrný týden, ale celkové úhrny se budou výrazně lišit místo od místa. Většina srážek totiž spadne v přeháňkách a bouřkách, které se mohou objevit v podstatě v každém dnu.... Více >>

58
# 19.05.2024, 11:43

Super.. snad se předpovědi vyplní :)

# 19.05.2024, 13:22

jako to cape v úterý vypadá hezky, ale jen aby tu fakt něco bylo, to je prostě neuvěřitelnej RNG toto

57
# 22.05.2024, 18:07

Tak srážkově nadprůměrný týden jak kde, západ si to teda pěkně "užil" a my strouhali mrkvičku. Čekal jsem toho tady víc a zbývá nám teda ještě ten pátek, tak uvidíme co bude. Zatím bouřka žádná, srážky tento týden 3 mm, zitra nic, pátek může mile i nemile překvapit a pak zas asi nic...
No a v dalším týdnu se peklo teplo, jenže teď čučím na Ecáka a valí tam maxima od úterý +16, ICON jede +27, takže je to stále otevřené, no snad vyhraje to teplo...

# 22.05.2024, 18:49

Leknín
Tak nedávno jste vodu ještě nechtěl,možná Vás tam nahoře někdo vyslyšel a mrkvičku budete strouhat dál :)

57
# 22.05.2024, 18:59

Já tu vodu nechtěl a nechci, ale podle predikcí jsem mylně předpokládal, že té vody bude jaksi víc a zařídil se podle toho. A nějaká blýskavice by se též hodila, ty mírné a normální mám rád, jen byl z toho akorát těžký hnusný vuduch. Zítra teda výhled čistá nula, jestli sprchne tak už se asi picnu :D
Vyšel podle předpokladů jen vítr, i ta dnešní teplota nabrala večer velký růst a maximum dosahujeme teď pozdě večer skoro +20

# 22.05.2024, 19:44

Leknín
To jsme tady asi jen dva,kteří si přejeme normální- mírné bouřky,skoro všichni se klepou na supercely.ale ono je to v létě přejde,až přijdou ty pořádný.Jako pohled na nebe úchvatný,ale na zem pak žalostný.Není nad nudný noční déšť při otevřeném okně a přes den :slunce:

58
# 22.05.2024, 21:05

TomasMost
Adrenalin kamaráde a když se pak utíkáš schovat s podařenou fotkou a ještě u toho skáčeš radostí... ale to takoví jako ty nikdy nepochopí.. nudný déšť, nudný život... :D a taková pěkná tromba v hledáčku, taky paráda... nikomu nepřeju škody na majetku, ale třeba v USA je tento monitoring silných bouří velmi cenný pro meteorologické služby... já třeba fotím hlavně struktury, to mě zajímá nejvíc..

Já prostě toto nebeské divadlo obdivuju, vždycky mě fascinovala ta síla přírody... a budu až do konce svého života.. Chápu, že řadový občan takové nadšení nesdílí, proto se obklopuju stejnými nebo podobnými blázny. :cool: Je možné, že to jednou odnesu a jedna bouřka mi to celé utne. A jinak brzy vyjde film Twisters, kdyby to někoho zajímalo... :D

120
# 22.05.2024, 21:28

Leknín
Já už jsem se lekl, že jste přešel na temnou stranu síly...:D:prsi::oblak:

TomasMost
Mně taky nějaké kroupy ve vinohradu neberou a že bych měl nudný život si fakt nemyslím.:cool:

# 22.05.2024, 21:45

kapr84
Adrenalin si můžete zvýšit i sekáním trávy tuto neděli u Vás v zámeckém parku a pak je i dost dalších možností.Já mám barák se zahradou a když si chci zvýšit adrenalin,tak skočím do cabria s lízátkemv:love:

# 22.05.2024, 22:10

ludvicek
To věřím,že nemáte nudný život,když máte vinohrad.Moraváky mám rád pro jejich povahu,jsou od mala načichlí vínem a je to na nich znát :)

403
# 22.05.2024, 22:12

TomasMost
Cabrio je cabrio, nebo jde o sekačku cabrio traktůrek?:)

58
# 22.05.2024, 22:24

TomasMost
Sekání kosou mi nejde.. to bych nechtěl vidět ten výsledek.. chystáte se tam? Navíc takhle před rozbřeskem je na mě brzy

# 22.05.2024, 22:30

kapr84
Taktéž vyjde videohra OUTBRK. Musíte začít hrát videohry!

Já chci komplexy s hodně blesků. Doteď jih východ. Ale šance už od zítra přicházejí na dobré bouřky. Tak snad.

120
# 23.05.2024, 08:23

Zítra ráno to zase může dopadnout všelijak. ICON (EU) tam má pro nás bouřky a 7 mm, ICON (DE) klid a 0,2 mm, Ecák asi 3mm, GFS desetiny mm, Aladin 12 mm ale až v poledne.
Jsem zvědav, jak se to v odpoledních výstupech upřesní nebo sjednotí.

70
# 23.05.2024, 08:58

U n ás to má taky každý na zítra jinak.. na 5 ráno má nejvíc ICON a to 2,4 bouřka. Jinak ostatní kolem 0,5mm a jen déšť. Aladin to píše až na 8 ráno... No necháme se překvapit..

113
# 23.05.2024, 09:21

Estofex ten chuj taky funguje jak sa mu zachce. Toto prej předpovídá na dnešek. Blázen asi.

# 23.05.2024, 09:30

Fstorm
Tak neni to jen dnesek, ale nevadi, priste.

113
# 23.05.2024, 09:43

John Deere

Proč myslíš? Já myslím že se to týká dnešního dne a noci na zítřek. Jsem zvědav co vydá na zítřek pokud nebudou zas chrápat:zz::zz:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.