Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V noci na zítřek dorazí studená fronta, přinese déšť

Diskuse o počasí Častější srážky dorazí ve druhé polovině nového týdne, zesílí i vítr

# 12.05.2024, 10:37

Před námi je teplotně průměrný týden. Denní maxima budou často přesahovat 20 °C, což je v polovině května běžná a příjemná teplota. Snižovat ji ovšem v průběhu týdne začne postupně čerstvý vítr. Se srážkami musíme počítat ve druhé polovině týdne. Ta první bude naopak suchá a slunečná. Objeví se i bouřky.... Více >>

286
# 12.05.2024, 11:46

Příští týden 3 dny fičák kolem 60km/h = to nechceš a další tam GFS straší ochlazením na +11 přes den, vypadá to zmršeně jako loni, tam byla ještě 1. dekáda v červnu mizerná, aby jsme pak skokově skončili u veder a sucha, jojo zvykejme si.

53
# 12.05.2024, 12:12

Ten fičák by u nás na východě tentokrát mohl být slabší, my si tu letos užili větru dost. Výhled je pořád rozkolísaný, jak ve větru tak v teplotách. GFS je zatím sám s nějakým větším ochlazením od pátku a drží to tam i další týden hlavně na SV, jak jinak :zz:
Jediná jistota je, že nebude žádný hic, letní nebo tropické dny a dle GFS může nastat nekonečně vlhké chladné deštivé období, které se zatím furt oddaluje a pro někoho kéž by, ale mně by už asi kleplo.

87
# 12.05.2024, 12:19

Yurri
Možná by to občas chtělo vyjít ven a všimnout si, že třeba teď několik dní bylo hezky, slunečno a příjemně teplo.

# 12.05.2024, 12:54

no co tak koukám, vítr byl zatím jen mírný a teplota byla vysoká. příští týden už zase letní dny, to je tutovka a příjemný větrák

58
# 12.05.2024, 13:00

No tak, před dvěma lety v tento den jsem naměřil 32,4 °C.. jo počasí je vrtkavé..

jinak, to že je poslední týdny a i měsíce větrno si všímá hodně lidí v okolí... a říkají, že to není normální. Já teda nevím jak moc je to normální, ale říkám jim, že jarní měsíce větrné prostě bývají, v průměru i největrnější z celého roku, a tuším, že za to mohou prozatím stále velké rozdíly teploty na evropském kontinentu mezi severem a jihem... možná by někdo mohl přispět, proč si myslí, že zrovna jara jsou taková větrná.. :cool:

286
# 12.05.2024, 14:16

Petr12
Jsem venku celé dny a do tepla to má daleko, není tady ani 20ka a dnes ráno při zemi +8, včera +2,8 a předevčírem +1,8, jsem rád že nehrozí přízemní mrazíky, poslední vlhkost odfoukne vítr v týdnu a jedeme na novo jako kdyby nepršelo, mám rád bouřky, pravidelnou vláhu a aspoň 22-23°C a v noci kolem +15, to by bylo moje gusto, za 5 týdnů se začne už pomale zkracovat den, pak stačí jako loni výpadek v srpnu a máte léto měsíc a půl = na mě nic moc.

# 12.05.2024, 14:43

První polovina jara bývá ve znamení proměnlivého počasí,právě v tuto dobu bývalo časté Z SZ proudění se silnějším větrem,který vyjma bouřek utichá v druhé půlce jara,kdy nastává stabilnější počasí.Na to,jak byla teplá zima,tady nebyla jediná vichřice,ale zase na severu Evropy si jich užili až až.Ani nepamatuji tak málo dní s nízkou oblačností,aspoň tady.To,že na V letos na jaře často fouká (od jihu)může být dáno pouze synoptickou situací,protože v Z půlce máme klid.Ale já bych měl zase otázku,proč v teplém půlroce téměř vymizelo západní proudění,proč v teplém Atlantiku nevzniká více TN,které by přinesly vícedenní deštivé a chladnější počasí i v létě,jak tomu kdysi bývalo.Těch otázek je více,ale asi na ně nebude jedna odpověď :)

# 12.05.2024, 14:49

Yurri
Zase nemůžete chtít v tuto dobu na Vysočině v noci 15 a přes den 22-23,to nemáme ani my tady:)

1260
# 12.05.2024, 15:16

No jo no, Yurri zase generuje a hraje si na zdejšího zimníka. :D
Já jsem za tyto normální příjemné teploty kolem 20°C moc rád, jestliže nás příští týden znovu čeká synoptika, která už tu velmi dlouho nebyla..
Zaseklá TN nad Britskými ostrovy nám přinese akorát čerstvý JV fukar, takže bude zas řádně vysušeno :). Když pár stupňů přičtu, tak tu několik letních dnů určitě dáme, protože bude většinou pařit slunko. ICON minulý výstup hodně oteplil, teď to naštěstí trochu zmírnil.
Srážky a i možné bouřky se stále odsouvají až ke konci dalšího týdne no, to je na nic. Snad ještě bude nějaká změna.

# 12.05.2024, 16:26

Yurri
ale vajíčko, i těch 20 stupňů je na tričko až až, přičemž dneska tu zase je přes 23, tak akorát že ještě neteče jak karamel, kdy btw i 22 stupňů je už nadprůměr zase, takže nespoléhat se na únor a březen ;-)

286
# 12.05.2024, 16:58

TomasMost
Tak je to přání, když může bejt +15 na Vánoce, tak může bejt i v noci v květnu, pro mě je to ideál, druhá půlka května maxima 21-25 a červen 23-27, o prázdninách v noci ať je klidně 20, tohle miluju a vodu v přehradách aspoň 24, zimu+vítr+sucho nesnáším, mám na to holt alergii😄.

# 12.05.2024, 17:14

Yurri
Za 23 musíte dnes k nám,ale ty noční 15 nedáme ani náhodou,jste tady možná největší bojovník proti GO,musíte se spokojit s Vašimi 18-19 a ne mít za ideál pro Vysočinu tak nadprůměrný teploty:)

286
# 12.05.2024, 18:15

TomasMost
Bydlím na náměstí, tady mám mnohem vyšší noční minima než kdekoliv jinde, ale zajímá mě zahrada a Vysočina
má mít zítra ráno opět ojediněle přízemní mrazíky, takže nic pro mě, ale s tím větrem by to mohlo hodně povyskočit, pěstitelsky když chcete dát teplomilné ven, tak jsou mnohem důležitější noční minima, než jestli je přes den +18 nebo +22.

53
# 12.05.2024, 18:19

Dnes tady opět foukalo, takže teplota se dotkla na chvíli +19, ale pocitová teplota byla tak o 5 stupňů míň. A tak je to tady skoro furt. Rána byly tento týden dost chladná a zítra to pude zas k nule. Co naplat, že obloha vymeténá, venku to na tričko není ani náhodou, já jsem spokojen a nestěžuju si, jsem dost otužilý a zvyklý, ale třeba manželka brblá pokaždé jak vyleze ven. Mohlo by to být horší, ale asi ono bude, pocitovka u nás příští týden +20 nepřeleze a pak tam pořád straší to ochlazení od pátku a ten další týden vypadá podobně, akorát už bude víc oblačnosti a srážek.

286
# 12.05.2024, 21:22

Leknín
Vypadá to blbě, fičák a pak zima, mám tam na nejbližších 12 dní jenom 1 den přes 20 a ještě o 1°C, jediná záchrana by byly ty slibované srážky, ale ty výhledům a modelům nevěřím. Už teď je při zemi sotva +10, kláda jako prase už od večera do zítra dopoledne, takže dobrej 15 hodin.

# 13.05.2024, 02:53

Je tak akorad, krasny prumer, tech 19 az 23 cca ideal, kdyz je slunce tak staci i tech 19.
Noci by mohli byt teplejsi, te pravda, na kveten 5st je zima už.
Jinak vetru na jare u nas asi nejvic za 50let, aby foukal cerstvy- silny vitr pomalu tyden v kuse s prestavkami snad 3nedele,na budku , to teda nepamatuju. Taky bylo saharskeho prachu jak máku. Pro chemtrails odborniky žně, kdyby vedeli, čím se stříka na poli, tal by nad tim jen mavli rukou, hadr.

117
# 13.05.2024, 06:27

Tak dneska ráno, na Serváce, +8°C ve 2 metrech, u mě dobrý. Co bychom za to některé jiné roky dali....:cool:

68
# 13.05.2024, 06:45

Teploty jsou naprosto ideální, je krásně teplo tak akorát.. Bohužel vítr je hrozně otravný, je totiž snad pořád.. Dnes ráno +6 odpo má být +21, na slunku je fakt horko...
Déšť vypadá, že přijde v pátek,ale to je ještě daleko se to x krát změní

4130
# 13.05.2024, 07:50

Tady naštěstí zatím bez větru, a pokračuje solidně teplé počasí, s teplotami přes den 23-24°C. Včera a dneska, teplota v noci neklesla pod 10°C. V údolích na okraji města, k ránu, o něco chladněji. Aktuálně přes 15°C :slunce:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.