Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V noci na zítřek dorazí studená fronta, přinese déšť

Diskuse o počasí Častější srážky dorazí ve druhé polovině nového týdne, zesílí i vítr

14
# 13.05.2024, 08:22

Srážky jsou u mne opět nekomtomisně mazány a odsouvány. Jsme tady třetí měsíc bez deště a hned tak se nedočkáme. Zato větru a slunce zde bude spousta.

# 13.05.2024, 08:24

Tady na severu Čech překvapivě včera dost teplo, dalo to 23. Dneska čekám podobný maxima, to stejný zítra i ve středu.

Ten konec týdne je dost rozkolísanej, v předpovědi mám na víkend zase přes 20. Vůbec jaro tenhle rok u nás dost teplý, od začátku května to kromě minulýho úterý a středy střelilo 20 a víc pokaždý. Ve srovnání s loňským průměrným květnem je to docela dost, ale třeba do konce měsíce od severních něco foukne.

Chtělo by to vydatnější srážky, od března tady pršelo sotva několik dní a spíš to byly takový přeháňky než trvalý

# 13.05.2024, 08:39

Dnes tmin ve 2 m 1,9 stupně. Nejchladnejší ráno tohoto týdne je za námi.
Uvidíme co srážky na konci týdne. Na plošné srážky to zatím nevypadá, takže loterie - lokální přeháňky a bouřky...

397
# 13.05.2024, 09:03

Tak jsem se kouknul, co dělají špagety.. ECMWF na pár příštích dnů, a zaujalo mne, jak si tu někteří stěžují, že na to, kolikátého je, je chladno.. no nevím, v porovnání s průměrem let minulých to vypadá přesně obráceně..

provnání aktuálních předpovídaných teplot s dlouhodobým průměrem
393
# 13.05.2024, 09:36

palma
Přesně. Na první polovinu května máme úplně normální teploty, chladnější rána a odpo 18-20, 22°C..
Stačí trocha soudnosti a špetka orientace a je to zřejmé
Což ovšem ,,ti někteří,, holt asi nemají a kňů a kňů..

286
# 13.05.2024, 10:17

Aldy1977
U nás v pohodě kolem +7+8, ale na Jihlavsku co jsem jel byla i jinovatka na trávě u potoka. Pocitovka ve ČT na +9 a v PÁ +8 a už byla vydána výstraha na nebezpečí vzniku požárů, jen sucho a vítr a pak zima, děs.

Na dlouhodobé průměry zapomeňte, žijeme v námi již změněném klimatu, klidně k nim můžete přičíst 2°C, to je totiž nový normál, srovnávat to s tím jak bylo před čtvrtstoletím je srandovní, i 10 let zpátky je dost, holt změna klimatu akceleruje, viz diskuze o GO.

Nebezpečí vzniku požárů ve středu
58
# 13.05.2024, 11:46

Já teda nevím, ale těch 18 co tu poslední dny je mě vůbec neláká ven.. pořád jak sysel v domě.. když už se nějaké to slunění vydaří je to jednou za 14 dní.. zatím zklamání z května. Jak srážkově tak teplotně. Neřadím se mezi otužilce... tak asi proto. A při pocitové teplotě 16-17 °C to jen na tričko skutečně není... doufám, že se ohřejme aspoň následující 3 měsíce.. ale máte pravdu, že je zatím květen teplotně normální.. asi od toho víc čekat nelze

68
# 13.05.2024, 11:58

Dnes se už blížíme opět ke 20 a teplo je teda dost mi přijde, i včera bylo na kraťase a nátělník a to dost foukalo.
Opálená jsem už skoro jako v létě.. Za mě tyto teploty úplně ideální.. nadprůměru bylo tento rok až až..

175
# 13.05.2024, 12:19

Tak výstraha na požáry už je vydána :pozor:

# 13.05.2024, 13:19

Bejt Arabela,tak ty popisky pod příspěvky ( místa pozorování) některým přehážu aby byli konečně spokojení.Za mě krásný květnový počasí,na sluníčku odpoledne až vedro,jasně,že to není na válení u vody,toho si v létě užijete dost,já bych bral dnešní počasí celý léto,ráno lehce pod 10,odpo k 25:)

# 13.05.2024, 13:38

Na slunci je vedro jak v pr....ale uz začíná foukat zas. Klasicky :D
Srážky nic moc, nekdriv to vypadalo na poradnou zalivku a ted uz z toho neni nic.

53
# 13.05.2024, 13:44

Brrr, Tmin +1,5 i na mně jako otužilce v květnu moc jako :zz: tak doufám, že tohle bude až někdy až v říjnu...
Teď je +20 a je klidno, to bude jediný den tady v tomto týdnu bez podělaného větru.
Víkend bude v háji :prsi:, mám doma plno práce a nestíhám, tak zas nic. A tady zas slimejšů, měl jsem si to vyfotit jaká nádhera :zz:

397
# 13.05.2024, 14:06

Leknín
Jo, jo, katastrofické titulky v médiích už jedou na plné obrátky.. třeba tady: https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/other/co-nepomrzl...

Akorát, že pak se tam dočtete, že možná nějaká bouřka, lokálně někde, možná zaprší a nakonec, že to bude typické pro ten čas, který zrovna je..:)..
A dozvíte se, že když máte moc mokrou půdu, máte si ji vysušit, aby vám to neplesnivělo..prima rada..:D

58
# 13.05.2024, 15:54

Jo, dneska jak zmizla vysoká oblačnost a bylo jen slunce a bez větru tak už příjemně.. ano pocitovka hned na 23 °C.. to už je na mě ideál.. ale ten vítr a oblačnost teplotu poslední dny opravdu snižovaly.. jinak větrám a hezky se prohřívá už i dům...

286
# 13.05.2024, 18:10

JUGOCV
Nejnižší stupeň varování na nejbližší 3 dny:D, jediné co je riziko při bouřkách na stejných místech do víkendu tam na JZ Německa může napršet 50-100mm, co bych za to dal.

Riziko je v téhle oblasti na pomezí SUI a ITA.
82
# 13.05.2024, 18:24

Yurri
prostě klasickej bulvár

82
# 13.05.2024, 18:29

Od té doby co Dagmar dělá na Nově rosničku tak ji nějak narostla křídla holčině.

1260
# 13.05.2024, 19:23

No super. ICON pro mě vymazal komplet veškeré srážky, takže tady snad nic nespadne ani v pátek a o víkendu už nemluvně. Nejdřív se ta TNka postupně posouvala od středy, teď to vypadá, že sem ani nedojde. Snad ostatní modely mají něco jiného, GFS dává do konce týdne sotva 15 mm.

# 13.05.2024, 19:25

HaMeLeOn14
icon je jen nemocnej. ecák a gfs = :cool:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.