Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, spadne až 20 mm srážek

Diskuse o počasí V novém týdnu i letní teploty, přeháňky a ochlazení dorazí až v závěru týdne

275
# 02.05.2024, 13:53

swan1
Myslím, že u tebe soudnost fakt nehrozí, kdo se vždy divil rozdílům mezi svými hodnotami a předpovědí hm? no TY a koho vymazali za 5°C chybovost, no TEBE, takže cokoliv řekneš na tohle téma, je úplně mimo mísu a nic se koukám nezměnilo a tvá konspirativní Dubaj ti to vůbec nespraví, máš v tom chlapče těžkej hokej, proto ti navrhuju koupit levnější verzi liháče jako 99% populace a nehrát si na něco víc (zmiňovaný bavorák bez řidičáku), třeba jednou poznáš, že teplota má prostorově poměrně velkou variabilitu a fakt je poplatná místu měření, ale vidím to ještě na hodně dlouho😉, za svoje naměřené hodnoty ručím více než za automat ČHMÚ v MB, ale nemám potřebu je kdekoliv archivovat nebo pravidelně zveřejňovat, takže jsem naprosto free od jakýchkoliv požadavků, o kterých narozdíl od tebe ale vím.

53
# 02.05.2024, 14:16

Ještě abys ručil za automat ČHMÚ... :cool:

380
# 02.05.2024, 14:32

Yurri
Ještě jednou a už opravdu naposledy..
Kvalita mého měření po loňských opatřeních splňuje cca na 90% požadavky meteo standardů.. včetně umístění..
U tebe je a vždycky bude T-nos, Tblatník, Tliháčzeď a Tpodlavičkou asi tak 1000% v mínusu :D
,,Měřidlem,, , umístěním, prostě úplně vším..
Můžeš k tomu přidat dalších třeba 10 prostorových Thovadin a nebudeš nikdy vědět nic relevantního..
Víš, jsou dva druhy mazáků..
Skutečný mazák přizná chybu, omyl a napraví ho...a pokračuje jinak, lépe..
Pseudomazák brouk pytlík se vychvaluje do nebes, maže si máslo na svou hlavu a nikdy nepochopí, že, jak už jsem tu někde četl v jiném příspěvku, blecha, které utrhneme všechny nohy, neskáče protože se opravdu nemá čím odrazit..
Bude na ní řvát ,,skákej,, a ona nic, tak holt bude do smrti přesvědčený , že bez nohou blecha prostě ohluchne...
Já nepotřebuji nic spravovat, já už mám dávno spraveno.. Ale ty se z toho svýho másla kvůli svojí zpupnosti a závisti, už nikdy nevylížeš..:cool:
kapr84
:D

275
# 02.05.2024, 15:42

kapr84
No korigovat ji můžu i s chatařákem (dokážu kdykoliv), tepelnej ostrov města ovlivňuje kdejakou profistanici a dělá bordel v datech poměrně často, je dobrý si to přiznat, což je koukám ten největší problém, hele ale to je všude, pravda je často nepříjemná a spousta lidí ji nechce slyšet, vůbec mě to ani tady nepřekvapuje, nic si z toho nedělej. O ztracenej případech jako SWAN konec diskuze, stejně ho spíš ignoruju😉.

49
# 02.05.2024, 15:55

Nějak se to koukám zase zvrhlo... :D :cool:

Tak něco k výhledu.. ten zatím bez mrazu, ono už je to teď celkem už jedno, ale tady od roku 2000 mrzlo 11 květnů. Což je docela síla, díval jsem se na devadesátá léta a tam mrzlo jen dva roky, jeden dva dny, -1 nebo -2. V roce 95 naposled a pak až v roce 2004.
Nejvíc v tomto století mrzlo v roce 2007: -4 a v roce 2011: -3
Holt je to tady už prostě v pytli.

388
# 02.05.2024, 16:50

swan1
Klídek.. udělal jsem pokus měření podle etalonu čidlo.. takže jsem použil jedno kalibrované s displejem, napětí 12V, čidlo kovové vodotěsné pouzdro, pro venkovní i vnitřní použití.. hopkal jsem s ním teď po celé zahradě, v zájmu vědy Tliháč a spol... takže výsledek.. takřka po celé zahradě mi neustále ukazovalo v rozmezí 21,6 - 21,8 ( když pak vylezlo na chvíli slunko, čidlo houplo až na +23,9.. pouze v rohu zahrady, co mám subtropický koutek, to ukázalo +22,5 což mne velice potěšilo, pak jsem ho na závěr šoupnul do bazénu,.. ukázalo 20,2.. a po vytažení, a teď Yurri, proč to tak bylo, šla teplota razantně dolů a ustálila se na +16,5.. proč? :!!: ( jo, až někomu zmokne liháč i z baňkou, udělá mu to to samé..
Pro porovnání, čidlo ve stanici ukazovalo tou dobou +20,6..

Závěr, měření bez krytí je na dvě věci, a zná to každý amatérský meteorolog, stejně jako ten profesionál..

ps. přikládám obrázek s "konstrukcí" čidla, musel jsem najít vhodný 12V zdroj, což se mi díky tomu, že si je léta schovávám, podařilo..Jo byl to opruz, tahat za sebou 30m kabelu po zahradě..:D

použité čidlo..
53
# 02.05.2024, 17:33

palma
fajn pokus.. už se těším na reakci:D

275
# 02.05.2024, 19:47

Vítr k večeru dost zesílil a nárazy přesahovaly na exponovaných místech i 15m/s, Kuchařky 19m/s, včerejší zálivka Escubem česneku evidentně prospěla, nárazy jsou na hraně jeho polámání, popadané větve kam se podíváš, neprůstřelný mulč vypadá letos jako nutnost, protože se srážkami to vypadá příšerně.

169
# 02.05.2024, 23:32

V pondělí a úterý to vypadá na celkem vydatný déšť, nový icon tam má hodně vysoké úhrny a ECMF taky :pozor::prsi:

Icon
ECMF
13
# 03.05.2024, 06:24

Mné teď modely srážek přidaly. Ode dneška do středy slibují 27mm a potom od víkendu znovu. Kéž by květen napravil ztráty dubna a hlavně března. Zde už je opravdu brutální sucho. Dokud nebude voda na zemi netřeba jásotu.

155
# 03.05.2024, 06:32

kuba
strašně bych rád, abychom neviděli vaše zprávy a přesné procenta vaší baterie... moc to by to pro mě znamenalo, děkuji.

64
# 03.05.2024, 06:46

Nám tady kape a máme 13.. aspoň malé ochlazení :cool:

169
# 03.05.2024, 08:00

Kokos342
A důvod proč bych to kvůli vám měl ořezávát? Nejsem jedinej kdo to sem takhle přidává.

8
# 03.05.2024, 08:15

Podle radaru u nás nyní přes půl hodiny pršelo. Realita - pár kapek 🤔

172
# 03.05.2024, 08:18

V Brně to samé, spadlo pár kapek, ale tady tady to bylo i tím, že silnější odrazy šly spíše přes jižní a západní část Brna. Od východu jde nějaký menší páseček, z kterého vody nespadne o moc více. Šanci spíše máme dle ECMWF a Aladin až na neděli. ICON spíše po/ noc na úterý.

64
# 03.05.2024, 08:30

My jsme v odrazech už od cca 6:15 a zatím nám nakapal aspoň mokrý chodník :D:D

# 03.05.2024, 08:32

Oblačno, od SV protrhavani oblačnosti, 13 stupňů, srážky za dnes neuvěřitelných 0,1 mm.
Hlavní srážkové dějství se dnes bude dle predikci odehrávat na jihu Čech a středu ČR.
Do středy zde nic výrazného nečekám, možná jen slabá prehanka.

# 03.05.2024, 08:34

Lucina
Zde podobně, ani to pyl nesmylo, no a máme splněno do úterý. :cool:

75
# 03.05.2024, 08:43

Tady taky nad ránem mokrý chodník,jako nějaké srážky sem jdou,ale z čeho vychází in-počasí mi hlava nebere,projel jsem modely a mám tu za dnešek max 4 mm a tady je takový ranec.

in-počasí dnes u mě
aladin so ráno

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.