Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hlavně odpoledne a večer často přeháňky, déšť a bouřky i s vydatnými srážkami

Diskuse o počasí V novém týdnu i letní teploty, přeháňky a ochlazení dorazí až v závěru týdne

275
# 30.04.2024, 14:23

MostMost
To máte dobrý bez toho větru, tady snad není jeden den bez něj, nedá se venku vůbec nic dělat, na tohle už pomůže jen tak 50 mm a ve vícero dnech, je to naprosté zoufalství, na polích cosi řídkého, naschvál kolik napočítám teplých+vlhkých dní bez větru, těch 27 už je ale moc, v létě musí být hnus, našich 23-24 ideál.

28
# 30.04.2024, 14:37

Tady vítr už fouká dost. Teplota je ale na skoro 29°C, takže je (aspoň těm, co mají rádi teplo, jako já) příjemně.

1250
# 30.04.2024, 14:45

Tady dnes opět pěkné horko, je nad 27°C. Docela ze mě leje. Na slunci se.moc dlouho nedá být. Ten JV větřík je příjemný, zatím ani tolik nefičí. Po dlouhé době máme krásně vymetenou oblohu.

65
# 30.04.2024, 14:47

Už jsme měli dnes i 25,ale spadlo to na 24,3 a teplo je až až... už 2dny na kraťasy a to nepočítám dny před ochlazením .. Na mě teplo až až teda

275
# 30.04.2024, 17:54

Šílenej vítr dnes, na Vysočině už nestíhají vrtulníky hasit lesy, je mi zima i v triku, zítra to bude ještě horší, klidně kolem 80 km/h a ve čtvrtek znova.
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-u-horni-cerek...

80
# 30.04.2024, 18:49

Tady je strašný vichr, neuvěřitelné sucho na duben. V tomhle rozdělá oheň jen absolutní blázen, měli by to zakázat plošně :!!:

381
# 30.04.2024, 21:13

Včera i dnes ranní minima ve 2m pod +3°C..
Odpolední teploty v rozmezí 25-27°C..
Obří teplotní amplituda..
Zítra už se po ránu snad konečně podíváme aspoň nad +5°C..:D

49
# 01.05.2024, 08:25

Klasicky dá:vitr: přes noc pokoj, tady je aktuálně úplně klidno a tmin bylo +6, inpoč. tam má min +12 :cool:
Příští týden tam je ve výhledu +6, takže asi můžu očekávat tak kolem nuly ne :D
Vítr nejslabší na východě, tož taká zpráva dlouho nebyla. Dnes mám výhled max nárazy 54 km/h a zítra 65
Edit: tak samozřejmě klidno dlouho nevydrželo, rozfoukalo se teď 10:30 docela brutálně :vitr: :(


275
# 01.05.2024, 12:34

swan1
No proč asi? Jak tady psal Leknín, dokonce tropy už měla některá stanice předevčírem, asi majitel někde udělal chybu (větráček:D), nesmysly ukazuje v různých obdobích roku tak třetina hobby stanic a může měřit na tisíciny přesně (nehrozí, kalibrace cizí pojem), no proč asi, jestli na to přijdeš. Je to asi jako koupit si bavoráka a neumět řídit.

# 01.05.2024, 15:57

Ten vichr to už není normální po jedné hodině max náraz 24,5m/s na kopci skoro 26m/s jsou už škody v okolí když jsem jel z obce tak na silnici ležel zlomený strom:vitr::( a ve Vlašimi jsem byl na Májovkách a tam byla silná zlomená větev štěstí že to nikoho nezasáhlo to by ho mohlo i zabít!:(

381
# 01.05.2024, 16:34

Yurri
Proč především v jarním a podzimním období při vysokém tlaku a nočním uklidnění větru je normální, že mají kotliny vysokou denní amplitudu teplot, to jouda tvýho kalibru nemá šanci pobrat..
Zeptej se třeba redakce, možná ti to relevantně a zcela logicky vysvětlí, tak jako tu Dubaj ..😀
Ale pochybuju, spíše už s tebou nebudou zbytečně ztrácet čas, tak jako já...
Jinak, nějaká přeháňka, bouřka, se tu pravděpodobně, dle predikcí, vyskytne zítra nebo pozítří..
Další vláha by se určitě hodila..



170
# 01.05.2024, 18:33

No gfs tam cpe zase na příští čtvrtek po ránu mráz ale je v tom sám a je to ještě 8 dní tak čekám že to smaže.

# 01.05.2024, 19:45

kuba
Tak to doufám, že už to nebude,:!!: jinak už si snad hodim kšandu, stačil ten mráz minule a ted zase vichřice

496
# 01.05.2024, 20:55

Mrkněte na Facebook ČHMU, je tam hezký rozbor (a aktuální rozpol mezi modely) ohledně nedělní situace. Bude to zajímavé, kdo nakonec bude mít pravdu :)

Tady je odkaz na jednu z fotek, ale je tam i povídání. https://www.facebook.com/photo/?fbid=8214497900038...

381
# 02.05.2024, 07:59

Dneska ráno krásných, větrných+11°C..
K tomu na obloze UFO i virga...

lenticularis
virga ze zanikající přeháňky
275
# 02.05.2024, 09:11

swan1
Ty se tomu furt divíš, ty z toho máš hlavu jak balón, mě to nepřekvapuje, že tvoje hodnoty jsou mimo předpověď, no proč asi, odpovím za tebe protože tady se prozření nedočkáme

1)tvoje stanice je dole u potoka, mrazovka jako vyšitá a ty budeš mít z ní hodnoty nejnižší, o 100 m výš u kostela už to bude jinak.

2)jestli se chceš aspoň přiblížit profi měření, tak rozhoduje nejen verze tvé stanice, ale hlavně vhodné místo (alfa a omega), nejlépe rovinka bez vlivu terénu nebo staveb s pěkně posekaným trávníčkem, to máš v prvním odstavci o každém měření, všechno ostatní je podružné, ale pro hobíky je to jedno, namontuj si to klidně na balkón nebo na střechu, ale pak se nediv, že tě natřu s obyčejným chatařákem za 5kilo, což chápu zamrzí a je to problém si to přiznat, ale tak to je a vždy bude ty jeden Dubaji, o té jsem s redakcí v rozporu vůbec nebyl, každej meteorolog ti v jejím případě řekne, že
pravděpodobnost ovlivnění člověkem je malá, ale já říkám že nikoliv nemožná, ale tím tě nebudu zatěžovat, je to od Šumavy dost daleko😉.

Jinak Vysočina za poslední 2 dny stovky hasičských zásahů a opravdu masakr, v TV ani slovo, podobně jak s tím větrem nedávno u té V a SV Moravy, bejt to v Čechách, tak je to jinak a to jsem ty kecy o pragocentrismu vždy nemusel.

381
# 02.05.2024, 09:52

Yurri
Yurri, ty si prostě neuvěřitelný , chvástavý , soudností a nějakým přehledem, nepolíbený máslo..
V celé naší vesnici je výškově převýšení asi 10m..😀
Nejsem nikde dole pod kostelem , kostel ve vesnici ani nemáme
Naše mrazovka má rozlohu cca 15km2..a na jejím území se vejdou teploty konstantně do 1°C.., u šesti meteostanic které tu v různých částech kotliny máme.. Ráno, nebo odpoledne, to je jedno, pokud máme cca stejnou oblačnost..
atd..
Nevím proč mi podsouváš že se divím velké amplitudě, je to lež, což je ovšem u tebe běžný prostředek komunikace, prostě lež..
Já jen konstatoval velké denní amplitudy minulých dní, což je tu na jaře a na podzim normální, protože prostě kotlina.. ničemu jsem se nedivil, je to dohledatelné.
Teplotní čidlo, radiačně kryté a ventilované mám zkalibrované s čidlem nedaleké stanice ČHMÚ ve Vlkonicích..
Stanice je ve 2m nad posekaným trávníkem, na rovině, anemometr je 10m nad zemi , to celé na okraji vesnice... nikoli někde v zástavbě mezi domy....
Moje stanice se velmi blíží přísným meteo standardum...
Ale co ty?:D
Ohledně tvých naprosto hrůzostrašných pokusů o měření teplot ve třetím patře na náměstí, liháčem na severní zdi nebo blatníkem auta si tu už mnohokrát dostal od uživatelů zcela oprávněnou čočku.😀
Doporučuji ti zůstat na náměstí v MB, dej si tam párek a pívo, buď v klidu, vůbec se nepleť do meteorologie nebo do Šumavy či Pošumaví..
Je to vždy jen pro ostudu, pro tvou ostudu..
V tom si opravdu dobrý, asi tady na fóru nejlepší...
Co se týče Dubaje, všichni jsme tu četli tvoje nesmyslné konspirace i vůči nim zcela protichůdné, odborné a realistické vysvětlení celé situce panem Žákem i redakcí.., potvrzené i dubajskymi meteorology..
Co se k tomu pindá v MB, tu fakt nikoho nezajímá..




275
# 02.05.2024, 12:35

Aktuálně skoro zataženo a kolem 17°C, při tom větru nic moc, v triku zima, níže posílám nárazy větru povětšinou naštěstí z profi stanic, s věrohodností dat bojují i profíci, kolikrát bývá třeba v radarovém odhadu srážek ČHMÚ zcela zjevně nesmyslná hodnota z chybně měřícího srážkoměru, podobně jako s teplotami hobby stanic tady, každý rozumný to chápe, bohužel zrovna když je něco zajímavého jako vyšší úhrny srážek nebo vysoká maxima je ta chybovost největší, ale jsou horší věci;-)

Dnes o trochu slabší nárazy než včera
55
# 02.05.2024, 12:46

swan1
:D dobře ty.. aj sem se pousmál.. Yurrimu chybí jedna vlastnost, a to aspoň někdy občas o sobě a svém měření pochybovat... to si myslím, že my ostatní umíme dost dobře. Ale holt komu není dáno.. :) z tohoto člověka čiší až řekl bych nezdravá sebejistota..

Jinak, já si dneska přivezl domů další krám :-).. z brněnské pobočky, jestli si to někdo od nich čte, tak jste nejlepší :-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.