Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno a hlavně v Čechách letní den, místy ale větrno a zvýšené nebezpečí požárů

Diskuse o počasí Ve středu nás čeká výrazné ochlazení, ale potom se zase bude oteplovat

379
# 09.04.2024, 07:32

palma
Jj, přízemní vlhkost je vysoká, tady to stejné, stíral jsem celou cestu do práce..
Ale ve výšce je to slabota, jen nějakých 20/30%.
Ve výšce půjde vlhkost nahoru až večer a v noci, takže odpoledne a k večeru je šance na nějakou konvekci před frontou mizivá..
Samotná fronta přijde až večer a v noci a případná bouřka bude zřejmě jen ojedinělou záležitostí..
Doufejme, že to dá aspoň pár mm.

273
# 09.04.2024, 08:16

palma
Jo však je to tam dole napsaný, kvete tady úplně všechno, jdu dělat opatření proti suchu u cibulovin a mulč to není, naschvál jestli na to přijdete;-)

Odchylka 850 hPa
# 09.04.2024, 08:33

andy206
Slimáci? To je co? To tady v polopouštních Čechách vůbec nemáme. :cool:

386
# 09.04.2024, 08:35

Yurri
No, mě se osvědčuje smíchání zeminy s bentonitem, nasyceným minerály.. taky dobrý materiál a vodu to jímá a uvolňuje uplně přepychově...

# 09.04.2024, 12:19

Yurri
Tak ta rozpraskaná půda je symbolem sucha,ale ono hlavně záleží na složení půdy.Když bude s vyšším podílem jílu,tak ta s vláhou značně nabývá na objemu a naopak.Po dešti se voda v loužích vsakuje třeba celý den a následný slunečný den se hned vytvoří praskliny,jako důsledek sesychání povrchu,ale ve skutečnosti je pod touto slupkou promokřená zem do značné hloubky.Ale souhlasím,že výstižnější symbol sucha bychom hledali marně.

386
# 09.04.2024, 17:26

Tak další letní den ,, + 26,5 dnešní max..zítra prý max do +14 .. tak uvidíme, ve výhledech to tu zatím do mínusu jít nemá.. tak snad to bude pravda..

168
# 09.04.2024, 19:02

Tak od toho příštího úterý to vypadá na ukázkové severozápadní proudění s četnými přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými a čerstvým větrem a teploty od 6 do 10 stupňů,pocitově by byla fakt kosa.
Vypadá to že už se to asi moc měnit nebude bohužel, třeba bude pořád oblačnost a po ránu mrznout nebude ale kdo ví.

49
# 09.04.2024, 19:12

kuba
Jo, už se na to těším, snad budou chodit v odpoledních hodinách a budou fotogenické.. ty dubnové bývají nej při tomto typu proudění... :) poslední dny kromě halových jevů na vysoké oblačnosti je to už trošku fádní, pohled na nebe... chtělo by to změnu. Furt jen vysoká... kdyby byla aspoň hezká..

273
# 10.04.2024, 08:29

palma
Bentonit jsem vybral jako jednu ze složek substrátu pro letošní pěstování rajčat a paprik v květináčích (Floria), je tam i zajímavá přísada tzn. aqua cell, která tu vlhkost rovnoměrně distribuuje po celé ploše.

Jinak já aplikoval teď bahno, ale ne nějakej zbytkovej sediment, ale vlastní výroby a leju to ke stávajícím cibulovinám jako beton:D
Inspirovali mě vědci v článku níže a pak jsem viděl opatření proti suchu v Africe ve stylu jamek na poli, ty kostky na fotce mě zaujaly, aplikuji na záhoně, na bahno jsem využil ten glykoprotein Glomalin překatrovaný z půdy + dalších asi 5 ingrediencí.
https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/biolo...

273
# 10.04.2024, 08:37

TomasMost
Já jsem si tuhle půdu přivezl ze Slovácka, kde ale po každém větším dešti z toho mají krustu jako prase a musí okopávat (problém se vzdušností), mně se na tu moji písčitější bude perfektně hodit, ale za sucha je z toho kámen a za vlhka mazlavé bahno, není úplně jednoduché s tím pracovat a aplikovat na již vzrostlou zeleninu.

110
# 10.04.2024, 09:24

kuba
Mně to tam teď zvedlo od úterý minima tak o 3 stupně, nějakých +5 je úplně v pohodě. Víkend 20. dubna zatím nemá smysl řešit, tam je ansámblová motanice; od +20 až do +1°C.

inpocasi vyhled Brno
# 10.04.2024, 11:37

ludvicek
U nás od příští středy do konce výhledu budou ráno mrazíky a to se révě nebude líbyt,už má první lístečky s květenstvím,snad bude zataženo aby to nepomrzlo.

3452
# 10.04.2024, 12:52

Tak oblačnost se od Z pěkně rozpadá :slunce: Teplota se blíží k 14°C. Uvidíme, jestli odpoledne dorazí nějaká přeháňka

# 11.04.2024, 22:45

Navzdory modelům, nebylo nakonec tak chladno, jak to vypadalo. Včera přes 16°C, dneska přes 20°C a příjemně teplo. Navíc takřka bez větru, takže i pocitovka dobrá. Od zítra ještě o trochu tepleji, a příští týden zřejmě to předpovídané ochlazení, co se dá dělat

273
# 11.04.2024, 23:52

Odchlazeni po pulce dubnsa tam je a pomerne velke. Maxima i v Praze mohou byt pod +10 °C, to neni nic extremniho. Ale dost se bojim nocnich mrazu. Vse uz kvete. Teplota v 850 hPa pod -5 °C by uz mohlo znamenat snezeni.

Dnes velmi cista, jasna obloha. U Mesice je videt i nocni strana z duvodu odrazu svetla od Zeme.

379
# 12.04.2024, 10:47

Dneska opět jinovatka , ale jen přízemní mrazík -1,5°C..
Ve 2m bylo +0,4°C..
Odpoledne už zase teplíčko, kolem 20°C.., spíš lehce přes..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.