Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes přeháňky hlavně na horách, zítra i jinde

Diskuse o počasí Úvod týdne přinese ochlazení a vítr, v závěru se opět citelně oteplí

168
# 03.04.2024, 15:14

palma
Gfs tam má příští čtvrtek až +2 a jak ho známe může být i o několik stupňů méně když se uklidní vítr, je to ale ještě za více jak týden tak se to doufám změní.

386
# 03.04.2024, 15:50

kuba
No, jó.. Brdy a Šumava...ostatek dobrý..to je jak v Rakousku,, Alpy.. a ostatní..:) ( uznávám, toto přirovnání není uplně fér...:D)

# 03.04.2024, 15:55

Estofex jede.
SZ má 1 a 50%, ale všichni víme že to bude někde jinde.

172
# 03.04.2024, 16:04

Šanci budou mít největší Čechy, dle mého asi v prostoru od Karlových Varů po Tábor. Na Moravu by fronta měla dorazit relativně pozdě a navíc do oblasti s poměrně slušnou stabilitou v atmosféře a nízkou energii, ale SHD se tam snaží vecpat nějakou menší lajnu. Estofex drogy nejede, přesně Tuschy zakreslil to, jak to vidí většina modelů. Nicméně ono se to do zítřka nějak pozmění.

50
# 03.04.2024, 18:30

palma
doliny a údolí máte v Čechách jen v Brdech a na Šumavě? To jsou mi novinky... ;-) vždyť stačí za frontou výběžek, i nevýrazný, vyjasnění, utišení větru a hned máte -... ty Vaše postřehy kolikrát opravdu stojí za to... samozřejmě, mráz ve 2 metrech už to nyní bude mít čím dál tím těžší, ale přízemních ještě bude vícero... a klidně ve spefických lokalitách - být může... ještě celý měsíc..

jinak v zahradě už kvetou všechny stromy, je to tak o 15-20 dní dříve než bude nějaký ten průměr, ale chybělo mi nějak bzučení.. kde jsou včely?.. :!!: Asi nestíhají, nebývá tu zvykem, že by kvetly všechny stromy naráz, kromě meruňky, ta zmrzla již v březnu..

386
# 03.04.2024, 19:56

kapr84
Když už se chcete nacpat do něčí polemiky , tak se aspoň obtěžujte podívat se, o čem se bavíme, místní údolí a doliny to v tomto případě opravdu nejsou, pokud jsme se o nich bavili s Kubou, tak mi ukažte kde, bavili jsme se o modelech, a vzhledem k jejich rozlišení pochybuji, že by byla řeč o nějakém údolí..Vaše postřehy v tomto případě jsou poněkud mimo.

# 03.04.2024, 21:29

Dnes opet nic, a zitra mozna 2-3mm dle ecaka. Fakt bych chtel zazit trvaly nekolikahodinovy dest od vecera do rana, co by dal 20mm. Zde uz jen velke scifi. Fronty proleti nasucho. Se podivejte na radar, cele to pasmo opet zmizelo pred hranicema CR. A ta dalsi vlnka, nevim kolik da a plosne to bude opet smesnych par mm, vic ne...

168
# 03.04.2024, 21:51

V počasí v 7 říkala Zárybnická že se může o víkendu dostat k nám zase Saharský prach a může snížit teploty a zakrýt slunce a to se psalo že tady nebude.

386
# 03.04.2024, 21:59

kuba
Jo, dával jsem sem link někdy o Velikonocích, bylo to v rozhovoru z meteorologem, že je tam ta možnost, In počasí mi sdělilo, že to nebude, asi to bude loterie... ale ten Sahara prach hrozí na moje gusto, nějak moc často, poslední dobou... holt fukéř z jihu...

379
# 04.04.2024, 18:06

Zatím je to mezi Norimberkem a Ambergem pěkně aktivní..
U jedné buňky je i pěkný stočený ocásek..
Možná SC..?

41
# 04.04.2024, 18:21

swan1
O supercelu se v žádném případě nejedná. ;-) Zatím co jsem zaregistroval a sám prověřil, tak se vyskytla jediná supercela mezi Holandským Venlem a Německým Düsseldorfem.. Na čele té squall line spíše bude shelf cloud a velmi silné nárazy větru.

# 04.04.2024, 20:58

Takze je po vsem a 2mm, to je uroda, brezen 3,6mm a duben prvni 2mm...

379
# 04.04.2024, 21:05

In-počasí
LukasZH
Dík za info..
Já to neprověřoval, jelikož jsem byl za volantem..Proto jsem to napsal jako otázku...

379
# 05.04.2024, 13:21

Dnešní předpověď oblačnosti pro JZ je absolutně mimo..
Od oběda pere slunce, je skoro jasno a evidentně to vydrží až do večera...
Aktuálně +19°C a jde to vzhůru..

predikce
aktuální stav podle predikce modelu ICON
realita
48
# 05.04.2024, 13:29

Mně překvapilo, že při té situaci napršelo 5 mm, tak nějak výhledy tolik nedávaly a Aldoval sem, že nic nebude :D
Dubnový průměr srážek už je u nás nějakých 58 mm a máme 28, takže na 5.4. dobrý :cool: baví mně to poslední rok sledovat, loni jsem měl krizi z počátku léta se suchem a jen chodil zalívat :zz:

Dnes tmin +5 a zatím +17, leze to na 18 pocitově fakt teplo, protože konečně nefoukááá! :slunce: :cool:

168
# 05.04.2024, 14:23

swan1
Máme to úplně stejně, taky je tu skorojasno a mělo být zatazeni

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.