Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Již od rána místy přeháňky nebo i bouřky

Diskuse o počasí O víkendu přijde pravá zima, na řadě míst napadne sníh

# 24.11.2023, 18:58

a tahle přeháňka naopak na to jak vypadala byla dost silná s vichřicí a převážně sněhem přechodně i s výrazněji zhoršenou dohledností

# 24.11.2023, 18:59

No jestli se to bude takhle rozpadat, tak to nedojde ani do Prahy, tak to chapu, potom

381
# 24.11.2023, 19:02

Peter Sedlák 1
To je úplně jedno, žes ho viděl..
Význam je stejný.., jako kopie..
Moc se na ty elektrárny upínáš..
Jsou to jistě skvělé bleskosvody, ale zdaleka ne všechny blesky na SF přímo vyvolávají..Bylo v ní dost oranžových jader..
A je mi úplně jedno, co si o tom myslíš..

Jinak si myslím, když se podívám na proudění ve středních výškách a předpokládanou trajektorii fronty, že šance na noční přeháňku bude celkem plošně..

# 24.11.2023, 19:12

No mě taky je to jedno. žejo.

Já říkám pravá, ty říkáš levá.
Já říkám dopředu, ty říkáš dozadu.
Já říkám není bow echo, ty říkáš zaděláno bow echo.
Já říkám bouřka u větrných el., ty říkáš normální bouřka.
:!!:
A "já" nejsem jenom já ale ostatní.

Ale mohl bys vytáhnout svůj větrák, zvýšíš si bilanci bouřek za rok minimálně o 10:D

# 24.11.2023, 19:15

swan1
Prehanky se budou tvorit pozdeji i na nasem uzemi, nemusite jen vermomocne sledovat nemecky radar :D
Az sem kapne ten mrazivej vzduch nahore

# 24.11.2023, 19:25

swan1
Jisté je, že to dojde ke Krušným horám, ale je otázka co dál někde v nížinách, jak moc to oslabí nebo zůstane při síle. Tohle je největší otázka, na kterou nelze odpovědět, pouze sledovat vývoj. Já jsem připravený, respektive připravuji se, ale počítám s tím, že se na to vybodnu, když to nebude na radaru vypadat moc silně a nejspíš ani neudělám žádnou fotku, to by muselo být co fotit něco zajímavého, samotné sněžení fotit je i docela náročný a poprašek sněhu fotit nebudu, muselo by napadnout aspoň tak 2 cm... Já jenom čekám, jak se to přivalí od Krušných hor k Praze a podle toho se rozhodnu, jestli půjdu ven, ale ještě je pořád dost času.

54
# 24.11.2023, 19:30

ps: už se to tam začíná štelovat na jihozápad... ;-) ještě pár výstupů a bude zcela jasno... tak si užijte chvilku zimy. Já počkám na leden, únor.. od prosince nic zimního nečekám.

Na druhou stranu zítra Kateřina, zde zcela jistě na blátě, tak třeba vyjdou ty Vánoce.. letos...:cool:

77
# 24.11.2023, 19:31

všechno jde mimo..takže bohužel finito pro dnešek :( vše rozhání vítr a srážky jsou směrem na JZ .škoda
všechny modely jsou mimo..i aladin se netrefil

# 24.11.2023, 19:40

kapr84
Já bych nečekal ani na leden a únor. To "čekání" už svědčí o tom, že se člověk většinou nedočká, protože buď daný jev je nebo je natolik vzácný, že se musí čekat. Čekání je jenom iluze, dočkali se hory a vyšší polohy a nížiny se jen tak nedočkají něčeho jako je pravá zima se souvislou vrstvou sněhu a ledovými dny.

Buď si to přiznáte nebo budete slepě čekat. Jde o klimatický prededens. Nížiny prostě mají šanci na pořádnou zimu minimální, vždycky měly nejnižší šanci a teď se ještě výrazně snížila vlivem oteplování, tož asi tak...

Pokud by v nížinách nastala pořádná zima, tak by to bylo jako vyhrát jackpot v loterii, prostě samotná pravděpodobnost je extrémně nízká, proto nemá smysl ani čekat. Vyjde to velmi vzácně jednou za X let a ještě jako pouhá epizoda/y - kratší, či delší, ne jako že by celá zima byla sněhová a mrazivá.

JUGOCV
Ty srážky (pásma) směrem do Čech míří, ale taky začínám mít takový pocit, že to dojde oslabené a ještě přes Krušné hory, nakonec asi jenom kouknu z okna, jak trochu víc sněží, jít v 1:00 ven kvůli obyčejnému sněžení už je na úrovni bláznovství. :D

381
# 24.11.2023, 19:46

Peter Sedlák 1
A jo, tak ty nejseš jenom ty , ty si tu mluvčí všech, tak to jó😂
To je tedy lituju..V těch tvých často podivných holých heslech aby se čert vyznal.., ti je někdy na dekodér..
S tou ventilací mého radiačního štítu, tu nemusím vytahovat, je u čidla non-stop..;-)
Letos mi zařídila 17 přímých bouřek, povedly se klidně i tři za jediný den. Já jsem s letošní sezónou nadmíru spokojen..
Já ti jen znovu řeknu jedno, je to jednoduché , třeba to časem vstřebáš, kdo ví..Zdaleka ne všechny výboje na SF jsou způsobeny větrnými elektrárnami..

# 24.11.2023, 19:50

Ultimátní supercela
Ono uz nazev tehle diskuze je nesmysl, prava zima neprijde ani na hory, natoz do nizin. :D
To musel zakladat nekdo hodne mladej. Pravá zima vypada trochu jinak no.
Driv se uvadelo kolik napadne snehu apod. Dnes vubec a to mame moderni technologie :D

77
# 24.11.2023, 19:52

Ultimátní supercela
v tu dobu budu ještě na pivku...takže je možný, že se dočkáme..ale prostě ten Chomutov je ve srážkovým stínu a mám vždycky vztek když nás to přelítne :(
ten vítr to vždy prostě rozežene .. v létě to samý..pořádnou bouřku nepamatuju cca 4 roky
Má to i své výhody - co se týče počasí tak za posledních cca 10 let nebyly žádné škody ..jen 2x vítr vyvrátil stromy v parku

381
# 24.11.2023, 19:55

Ultimátní supercela
Ony to KH často zazdí jen tomu pruhu těsně za nimi, při silném proudění..
Tedy přesněji tomu příkopu za nimi..(je fakt s podivem, že se tomu ještě někdo, kdo tam léta bydlí, furt dokola diví a fňuká, jak mu hory všechno berou..)
Dál do vnitrozemí se srážky pak často znovu obnoví..
Uvidíš, jak to bude vypadat..


77
# 24.11.2023, 19:57

No pokud dnešek ani zítřek nevyjde další šance je z pondělí na úterý :)

ECMWF 18.00 - PONDĚLÍ SUMA SRÁŽEK
ICON EU 18.00 - PONDĚLÍ SUMA SRÁŽEK
GFS 18.00 PONDĚLÍ SUMA SRÁŽEK
# 24.11.2023, 20:15

Mariánské lázně

41
# 24.11.2023, 20:49

Podružná studená fronta již postoupí nejspíše čistě od severu. Nyní dochází ke tvorbě silnějších přeháněk v Sasku, stále s postupek k jihovýchodu.

# 24.11.2023, 20:52

LukasZH
Takže nakonec něco dojde?

41
# 24.11.2023, 20:53

Janbester
K vám s velkou pravděpodobností nic nedojde. Hlavně Čechy.

# 24.11.2023, 21:07

Přijde mi že to dost slábne... Ty původní pásma se trhají, asi z toho nebude téměř nic.

radar.bourky.cz
# 24.11.2023, 21:11

Tady furt chumeli s odrazy hodně bez slabé až mírně .

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.