Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hlavně v severozápadní polovině území občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí O víkendu přijde pravá zima, na řadě míst napadne sníh

53
# 24.11.2023, 17:28

Jen něco ke dnešku.. v rychlosti, 14:50 od západu přišla prudká, ale když píšu prudká tak prudká přeháňka, trvala 1-2 minuty, nechala 0,8 mm. Jednalo se o 0,5 mm až 1 cm krupky.. nepřeháním, tak velké jsem ještě neviděl.. ale proč to píšu hlavně. Srážky se načítají až nyní, zapnul jsem během ní s klidem vyhřívání srážkoměru.. po půl hodině mně bylo divné proč stále svítí nula... no a samozřejmě vyhřívání, které zapínám u sebe dálkovým ovladačem, nebylo venku v elektrice... takže všechno v háji, musím dát poznámku do zápisů.. jo i taková kravina dokáže zkazit celý den... teď mám v datech akorát chaos, na in-počasí se to načetlo taky pozdě, kdy už žádná přeháňka nebyla, v termínu 16h taky chyba.. den blbec.... tak jen tak, aby se někdo nedivil v mapě in-počasí proč se u stanice Buchlovice načetly srážky, když žádné nebyly....:zz:

262
# 24.11.2023, 17:30

Ultimátní supercela
Sice spíše asi věřím iconu de, který nám na noc dává srážkovou díru se slabým deštěm se sněhem, nicméně ten Aladin vypadá celkem pěkně. Je fakt, že je to tady v okolí asi jediná šance na pěknou chumelenici tento víkend, také popřemýšlím, jestli zůstat vzhůru dýl:)

172
# 24.11.2023, 17:36

Dobrý výsledek by byl 1cm pro mě, to by překonalo minulou neděli a byl bych hned spokojenější. Vypadá to pěkně jak tu bylo psáno od Lukase.

1262
# 24.11.2023, 17:39

Už se to valí přes Krušný :snih:.

# 24.11.2023, 17:40

Dejvos
Jo, diky skoro zadne oblacnosti je skoro o 3st min, nez puvodne model predpokladal.
Meli byt +3 a je skoro 0. To jsem jeste rikal kamosovi, ze se stejne ho*no udrzi a ono mozna jeste neco bude. Jestli neco dorazi v noci.
Moravany a Kvasiny(40km) jsou rozdil nekdy i 3st a to je jen 100m vyskovy rozdil, hold kdyz mate hory skoro za barakem, tak je to uplne jiny, nez ve stejny nadmorsky vysce treba v Praze.
To jen tak do vetru.:D

# 24.11.2023, 17:49

Predators2
a jenom část co jde sem to chcípá:(:snih:

381
# 24.11.2023, 17:52

Peter Sedlák 1
Tak to víš že jo, tohle je vlastně dokonalá mapa větráčků..:!!:
Jasně že tam jsou ..
Ale asi ne tak daleko od pobřeží..

# 24.11.2023, 18:02

Ten Aladin je uplne mimo, tam nema temer zadne srazky, tomu neverim:D
Jsem se na nej podival asi po roce.
A myslim, ze si dam zase rok pauzu

1262
# 24.11.2023, 18:05

Peter Sedlák 1
Jj Most to jenom lízne. Jsou v tom dokonce i vývoje :!!:.

# 24.11.2023, 18:08

John Deere
Jak je to proudění jakoby zalomené, myslím izobary, tak lze čekat ty srážky o něco západněji. Podle mě ta noční vlna moc na východ nepůjde a nebo to tam prostě bude slabší.

41
# 24.11.2023, 18:11

Predators2
Bohužel no Chomutovsko, Teplicko a částečně Ústecko dostává ojeb. Děčínsko a Šluknovsko díky tomu, že tam mají srážky lehčí průchod tak většinou moc neztrácejí na síle. Musely by jít velmi mohutné srážky (rozsáhle) aby dokázaly přežít Krušnohorský zlom, ale je to logické, dojde k propadu srážek a vršek ztratí sílu a tím se ty srážky absolutně rozpadnou..

1249
# 24.11.2023, 18:15

Tak jsem na podružnou studenou frontu zvědav. Podle mě bude zázrak, když tady napadne poprašek. :D Teplota se bohužel bude pohybovat lehce nad 0, aktuálně je zde 1.8°C
Proudění je trochu zlomené no, uvidíme.
Koukám, že u Chemnitzu je přeháňka, která hezky práská do větrníčků.
Co se týče té níže v úterý, tak ICON trochu ochladil a přidal sněžení, tak uvidíme. Bude se to ještě hodně měnit, ale nerad bych aby opět pršelo.

CHMU - facebook
Proudění v hladině 5500 m
# 24.11.2023, 18:21

swan1
a ten originál jsem viděl bohužeel..🙁
tak dobře, ale pane swane. Vysvětlete mi, proč se na pevnině vyskytují blesky skoro pouze v blízkosti větráčků..? Těch míst kde blesk udeřil volně mimo vysílače a větráků je málo a to na ty mapy fakt koukám. Ty přeháňky co vytvořily blesky mimo ty přístroje musely být fakt silný...
A větráky jsou po celém severním moři.

eeu.europa.eu , oblasti kde se vyvíjí větrná elektrárna
# 24.11.2023, 18:28

Mě připadá, že ta podružná fronta začíná slábnout.

# 24.11.2023, 18:31

Mikulov zpočátku hodne silná sněhová přeháňka teď spis dest se sněhem

1262
# 24.11.2023, 18:42

Máme poprašek. Na to jak ta přeháňka vypadala na radaru je to bída. Je stále nad nulou tak se není čemu divit. V noci už má slabě mrznout, tak snad to bude lepší. Ovšem jestli vůbec něco přijde že ;-).

77
# 24.11.2023, 18:54

Jedinej ICON se něco hází kolem půlnoci..jinak vše mrtvý :(

# 24.11.2023, 18:54

Já jsem v klidu, nejsilnější část podruzne SF nás mine a zbytky budou o ničem. Zítra zřejmě opět proměnlivá oblačnost beze srážek a tak se pustím do sadby česneku, už mám nejvyšší čas :cool:

275
# 24.11.2023, 18:55

Přeháňka byla hodně prudká s krupkami, ale jen poprašek, rozhodně nic významného, jak ta vlhkost začne namrzat, tak to může pěkně klouzat, česnek nemohu sázet, protože je na to už u pod 10 cm moc velké sucho a rycí vidle obrací nahoru úplně suchou hroudu a to jsem to tam celé léto prolejval, protože tam byla rajčata.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.