Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě tepleji, odpoledne naměříme až 24 °C

Diskuse o počasí Počasí bude hodně proměnlivé, přes naše území přejde několik front

# 12.11.2023, 12:00

V novém týdnu nás čeká nestabilní počasí s přechodem několika frontálních systémů. Srážkově tak bude týden nadprůměrný. Teploty budou kolísat od normálních až po nadprůměrné hodnoty. Hlavně úterý také bude větrné. Sníh se na horách objeví v závěru týdne.... Více >>

272
# 12.11.2023, 12:37

U nás to vypadá opět na srážkový stín a pouhých cca. 12 mm za týden, což mi s deficitem moc nepomůže, níže na Znojemsku dokonce jen kolem 8 mm, Čechy úplně jiný level, klidně i 2x tolik a to i v nižších polohách.

# 12.11.2023, 17:04

Modely za posledních 24h docela otočily do "tepla" a tedy příští týden jako celek bude nadprůměrný. Jediný den možná slabě podnormální bude nejspíš sobota. Na to že v minulém vláknu se hodně mluvilo o příštím týdnu jako chladnějším a dostal jsem skoro vynadano že jsem napsal něco o nadprůměrném výhledu Ecáku tak mi to nakonec vyšlo. :)

Pořád si myslím že je ve hře aby letošní podzim dopadl jako nejteplejší v moderní historii přesného pozorování. Jsem velmi zvědav.

Jinak srážkově by mel být příští tyden poměrně bohatý tak doufám že spadne v Čechách těch 15-25mm co dávají modely. Morava si myslím, má vody dost, tedy kromě Moravských Budějovic. :) Kde budou mít vody ale až příliš bude myslím jižní Německo, Rakousko a Švýcarsko. Tam to podle aktuálního výhledu smrdí povodněmi.. :prsi:

379
# 12.11.2023, 18:09

JohnBattler
Byl jsi jen upozorněn na svou zkreslenou interpretaci tehdejšího výhledu ECMWF, který v tu dobu stabilní teplo na celý týden prostě nepredikoval , což jsi i sám uznal..
Modely to stále mění.. Zatím není jistého vůbec nic , krom teplého profuku v po a út.
V aktuálním výhledu tam vidím furt to samé, teplý profuk jen po a út, pak chladněji , normál nebo lehce pod , až do soboty..
Ty srážky J a JZ od ČR budou hustý..
Už dneska to v Německu stojí to pásmo celej den téměř na fleku..


Aktuální výhled
Část Německa dneska solidní zálivka
# 12.11.2023, 18:11

V úterý očekáváme nárazy větru kolem 60km/h, to je na hraně pro vydání výstrahy.:vitr:

69
# 12.11.2023, 19:06

Jan Korecký
Koukám, že ten vítr vám nedává moc spát, co? Na výstrahu to asi nebude, ta je až od 65 km/h ;-)

# 12.11.2023, 19:11

Kolem 60km/h, znamená nárazy mezi 50-70km/h. Třeba to myslej mezi 55-65km/h

1236
# 12.11.2023, 19:51

Toho větru moc nebude, už v pátek (10.11.) se zakládalo téma na vítr a dost toho modely vymazaly. Jen v úterý bude za frontou foukat trochu čerstvější vítr (do 60 km/h), jinak to zase tak hrozné nebude. No a včera bylo chladněji, ráno i sluníčko, potom se zatáhlo a k večeru začalo pršet, 6.3 mm. Dnes opět polojasné až oblačné nebe bez větru s příjemnou teplotou lehce pod 10°C, takže opět ideální na výlet. Zítra již přijde ta teplá fronta. Co sleduji předpovědi, tak druhá polovina týdne je hodně nejistá.

# 12.11.2023, 23:22

Tady furt resite vetricek, jak kdyby melo foukat 200km/h.
Ja jak tam nevidim aspon 90 i v nizinach, tam se nad tim vubec nepozastavuju.
Klidne at si fouka, blata je na rozdavani.

171
# 12.11.2023, 23:46

Venku už teď mrzne, tak jsem zvědavý jestli ráno dáme s mrazíkem a jako bonus i s mrznoucí mlhou.

272
# 13.11.2023, 07:13

Aidamko1
Mrzlo celou noc už od večera kolem -1,5°C, při zemi pod kopcem i -3, zítra touhle dobou bude o 10°C tepleji, už aby to bylo, jih JMoravy bude atakovat +15, už aby to bylo, kvetoucí + plodící plané rajče mám venku a papriky tam chci nechat dojít taky, kukuřici stále zobu jako jednohubky (větší už nebude).

110
# 13.11.2023, 07:35

Yurri
Tak po dnešním ránu asi s paprikama amen, tipl bych si. Taky jsem ještě 6 rostlin nechal venku jen tak...

272
# 13.11.2023, 08:34

ludvicek
Já jsem dal papriky do 2 kalfasů a teď podruhé kvůli mrazu jsem je lupnul dovnitř a pak vždy vyndám vem na slunce pod průjezdem a pomalu si tam dozrávají, je to trvalka, lidi to mají v bytech celou zimu a pak plodí znovu, ale méně, mě spíš zajímá co vydrží venku až sestavím pařeniště, teď bojuju s tou dýní na dýňovici, je to spíš na motorovou pilu a 2 lidi ji nezvednou.

Jinak ten vítr bude u nás nejsilnější zřejmě ve středu během dne, na ten je tady spoleh, ten vyjde určitě.

171
# 13.11.2023, 16:23

ludvicek
Jojo, dneska ráno při zemi kolem -5°C a ve 2m kolem -2°C. Ani odpoledne zatím žádná sláva. +3,5°C, mlhavá šeď a mrholení. Těším se na to zlepšení od zítřka.

33
# 13.11.2023, 17:15

ludvicek
My máme venku ještě dost rostlin (myšleno paprik). Na noc jsem je dobře zakryla. Podle mě to zvládly v pohodě. Mráz moc silný nebyl, ale byl celou noc, vlastně už od večera... Loni jsme poslední červené papriky sklízeli někdy 8. prosince, ale to už byly pořád pod dvojitou netkankou. A byl to asi rekord. :D
Yurri
na to domácí přezimování se nejlépe hodí drobnoplodé papriky, mám s tím dobrou zkušenost.

386
# 13.11.2023, 18:51

Tak paráda, tady furt pomalu lezeme s teplotou nahoru, jsme aktuál na +6,4 a 4,3 mm srážek ( pršet už přestalo)..co bude za deset dní jest otázkou..

379
# 13.11.2023, 19:36

Tady už teplý profuk, aktuálně 12,6°C, větřík 30-35km/h, zatím lehce přes 10mm srážek..

# 13.11.2023, 19:52

Nad Německem se vyskytuje intenzivní srážky, možná to souvisí se studenou frontou.:prsi:

ota
Avatar
2132
# 13.11.2023, 20:02

Jsem docela zvědavý na počasí koncem týdne. V modelech je tam poměrně velký rozdíl mezi GFS na jedné straně A ICONem s Ecákem na druhé. GFS má poměrně teplo a Evropské modely mají od pátku až do neděle noční mrazy a teploty přes den jen lehce nad nulou...

386
# 13.11.2023, 20:33

Mě na těch předpokládaných vpádech studeného vzduchu maličko nesedí pár věcí, zaprvé, index NAO leze do plusu,a AO už v něm je, PV je silný...Atlantik teplý.. a když v uplynulých třech týdnech byly podobné vpády predikovány, stále se zmírňovaly, až z nich zbyly takové nesmělé vlnky teplot.. takže, taky jsem zvědav jak to bude za ten týden a více.. ( no, jednou sem ten studený vzduch vpadne, aspoň doufám, že jo..) :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.