Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí V novém týdnu teploty kolem 10 °C, v závěru týdne dále poklesnou

69
# 11.11.2023, 21:58

ROFA
To jste Martina na bílém koni stihli akorát zavčas 😉 Tady začalo sněžit až nyní a teplota už jen slabě nad nulou. Srážkam se sem ale moc nechce, tak uvidíme jestli ráno bude bílo nebo ne. Ty houby jsou fakt vtipné, u nás máme jednoho znalce hub, který na houby chodi i v zimě když je vše pod sněhem a sbírá houby rostoucí na stromech, ale to už je vyšší škola houbařská :D

69
# 12.11.2023, 07:10

Tak Martin opožděně dorazil i k nám ❄️❄️ V noci ve sněhu spadly 4 mm a na zemi zůstaly ležet cca 2 cm tajicího sněhu. Je lehce nad nulou tak to rychle roztaje. Letos to přišlo tak o týden dříve než je zde obvyklé.

273
# 12.11.2023, 07:38

palma
Je relevantní, ale musíte ho brát s rezervou, není nad konkrétní monitoring na konkrétním místě, proto využívají síť pozorovatelů a v podstatě každý se může zapojit, je na to metodika a zpřesňuje to pak jejich výstupy pro jednotlivé okresy, pravidelných měření půdní vlhkosti ČHMÚ v různých hloubkách je po jednotlivých krajích jenom pár a nemají na to kapacitu to dělat v každém okrese, vy to děláte taky a mě stačí kopnout motykou a mám jasno, protože hlouběji bude jenom sucho.
https://www.intersucho.cz/cz/o-suchu/jak-sucho-mon...

Jinak včera dle předpokladu v MB přeháňka po 18 hod. a v Jihlavě padal chvílemi i déšť se sněhem, neuvěřitelný 1 mm, takhle se nikam neposunem, pod větší stromy potřebuju prolejvat plošně ekvivalent úhrnu 100 mm, trochu jinší nároky.

96
# 12.11.2023, 07:56

Petr75
V posledních letech ten první sníh přicházel opravdu později. V listopadu ho často nahrazovala jen spadaná námraza ze stromů. Trochu doufám, že by to mohla být předzvěst Zimy bohatší na sníh.

48
# 12.11.2023, 08:43

V listopadu tady byly dva dny pod +10, byl jediný den, kdy se teplota ráno lehce dostala pod nulu, inverze skoro žádné, ale sluneční svit taky žádný zázrak. Zato větrno je poměrně dost, srážek už skoro normál 55 mm a pro mně je to ubíjející jako každý rok, ikdyž minulý rok to bylo s inverzemi horší, tak ve finále na mou psychiku to vyjde na stejno. Ve vyšších polohách mají aspoň sníh, chápu tu radost, ale tady si ještě počkáme, 10 dní tam nic ve výhledu není. Mám obavy při tom letošním střídání vlhka a sucha, že se to na delší období právě v zimě zase překlopí a nebude sníh, jen holomráz... ale mé předtuchy bývají většinou mimo :D ozvu se až ten sníh napadne, zatím tohle nějak musím vydržet :( :!!:

273
# 12.11.2023, 10:42

U sebe o sníh fakt nestojím, dnešní slunce je mnohem lepší a teď hurá to slibované oteplení, skoro celý pracovní týden bude k +10, ani mrazíky nebudou téma, jako co víc si přát, hlavně ať už ten teplý vítr přinese proboha nějaké ty srážky.

386
# 12.11.2023, 13:22

ROFA
Tak u Vás sněží a já sklízím právě fíky...to jsou paradoxy...:D

fíky jsou už O.K. :-)
168
# 12.11.2023, 15:58

palma
Já mám ještě venku taky fíky ale už bohužel nedozraji :D

96
# 12.11.2023, 19:31

palma
Tak to je paráda. Kdo by tomu před nedávným časem věřil. 👍

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.