Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Nový týden většinou bez letních teplot a občas s deštěm

# 30.07.2023, 12:21

Léto si v novém týdnu dá přestávku. Již v tomto týdnu se u nás vyskytlo i citelné ochlazení, ale nový týden bude v průměru ještě chladnější. Letní teploty kolem 25 °C se vyskytnou jen lokálně v pár dnech. Spolu s tím přes nás přejde několik frontálních systémů, které přinesou potřebnou vláhu.... Více >>

# 30.07.2023, 12:36

No jak vidim zatim předpověd,já si myslim,že ješte nějaké horko přijde i tu k nám na východ čr tj Frýdek Místek,kde jsme měli zatim 10 tropických dni,26 letních dnů (dle udaju z nejbližsi stanice Ostrava Mošnov,což i celkem většinou sedi i ve FM),ale přisti týden to nebude ,ale určite přijde si myslim,poslední roky to je skoro jistota už

110
# 30.07.2023, 15:05

tomik2018
Nový výstup Ecáku dává pro jih Moravy od středy 25°C, takže to bude tak na hraně.

439
# 30.07.2023, 15:24

To je, co je teď potřeba, chce to aspoň ten týden s nižšími teplotami a zatáhlou oblohou, aby se omezil výpar a do toho plošný trvalý déšť, ať pořádně zaleje. Modely sice začínají ubírat srážky na příští týden, ale snad to nebude tak zlé.

Jinak co se týče srážkovéhu úhrnu u nás za červenec, zatím jsme na 26 mm. Průměr je 78 mm, tj. jsme na třetině. Dnešek ani pondělek to už nedorovnají ani na polovinu. Tak snad ten srpen bude lepší.

# 30.07.2023, 16:45

ludvicek
Jo to předpovida pro východ česka tj ostrava,frýdek místek tj jeden den 25st,ale je to nejisté ta druhá půlka přistiho týdne zatím stále

379
# 30.07.2023, 16:53

ludvicek
Já tam mám celý týden teploty 18-22°C..
Dneska mělo být max 21, ale šlo to přes 25°C..
Když si k těm hodnotám v predikci každý den přičtu ty 2-3°C navíc, co to každý den je oproti predikci, tak to bude týden s velmi příjemnými teplotami a nějakými srážkami..
Mě se ta předpověď líbí ;-)

9
# 30.07.2023, 19:38

Zas je fajn, že neskočíme z extrému do extrému - z tropů do podzimu, ale nějak pozvolna se dostáváme do podzimního módu. Na jednu stranu to přišlo příliš brzo a poslední roky tohle není vůbec zvykem.

80
# 30.07.2023, 19:46

Yor3
Klid, tropy v srpnu jsou ještě jistota a většinou je velmi teplé září... vlastně to mám z léta poslední dobou nejradši :)

9
# 30.07.2023, 20:10

Ondra83
Nevim z čeho věštíte ty tropy v srpnu. Ve výhledech nemůže být řeč o nějakých teplých dnech, natož o tropech. Každý nový aktualizovaný výstup potvrzuje trend podzimních teplot. Možná v druhé dekádě, ale spíš tomu nevěřím, noci jsou už chladné a dny se razantně zkracují a země se tolik neprohřeje.

171
# 30.07.2023, 20:35

Brněnský podzim vypadá poměrně zajímavě. Nevím jestli by se mnou souhlasil kolega z jihu Ludvíček, ale teploty na podzim (tedy říjen-listopad a nepočítám babí léto) jsou v maximech v Brně kolem 5-13°C, minima již blízko 0°C. Tedy kde vidí Yor3 podzimní teploty ve výhledu, který je o 1 až 3°C chladnější než realita? :)

Brněnský podzim dle yr.no
9
# 30.07.2023, 20:50

Aidamko1
Prostě Brno.

379
# 30.07.2023, 20:52

Aidamko1
Tak ten člověk nás připravuje na podzimní teploty už od začátku června, pořád dokola..
Uplynuly dva letní měsíce, jeden průměrný(v některých místech i lehce nadprůměrný, třeba tady u mne o 1,2°C) , tedy červen, a ten druhý jasně nadprůměrný v celé ČR . Podzimní teploty nikde...;-)
Už dva měsíce tu trollí jedno a to stejné dokola..
Účet za srpen ohledně průběhu počasí nám všem bude vystaven až 31.8.
Diskutovat s trollem nemá žádný smysl, protože vědomě, úmyslně ignoruje fakta, realitu.
Fakta i racionální argumenty jsou mu úplně jedno..
Přesto, že i v jeho lokalitě byl červen prokazatelně průměrným a červenec nadprůměrným letním měsícem..., navzdory jeho dvouměsíčním věštbám o příchodu podzimních teplot, vytáhnutí svetrů a kabátů z našich skříní..

171
# 30.07.2023, 20:56

Yor3
Koukal jsem i na další města jako Plzeň, Olomouc, Hradec Králové a nikde nejsou ve výhledu ty podzimní teploty. A argumentovat takovým způsobem typu "prostě Brno" dokážete pouze vy a další jiní, co neumí argumentovat.

swan1
Je to solidní troll, problém těchto jedinců je prostě ten, že si myslí, že se z nich někdo potentuje, ale leda si oni sami tentují do hlavy a pak to většinou končí blokací. Je to trapné a nemá to smysl, v tom máš pravdu. Když trolla budeme ignorovat, tak toho nechá.
Já už mám obavy, že tady brzy bude téma jaký bude podzim, a až si na tn.cz uvědomí, že vyšlo i předběžně od SW jak to bude letos se zimou, tak tady budou brzy spamy článků od bulvárních shitů o mrazivé zimě století.

462
# 30.07.2023, 20:59

Zajímalo by mě, jestli vyjde i to teplotní rozhraní na sobotu. V pátek večer to ještě modely kreslily nad Českem, ovšem teď poslední výstupy to už modely udržují stále nad Slovenskem a Ukrajinou, tak nevím, zda je ještě šance aby to přesunuly.

50
# 30.07.2023, 21:04

Já si v současné divočině libuju.. je to pecka, když vyjde oceánské proudění na léto, těch krásných fotek na sociálních sítích, k tomu tolik potřebná vláha.. ani mi nevadí, že je chladněji.. je to fakt na obloze divadlo, krása... zítra zřejmě pauza a pak snad i něco další dny. Ty současné bouřky jsou opravdu krásné.. tak snad mi tento příspěvek kolega swan odpustí, věřím, že to není moc velký trolling... ;-)

379
# 30.07.2023, 21:17

kapr84
Kolego, ale já to mám s Atlantikem stejně..
Mám ho rád. Mám rád, když se v povětří a na obloze něco děje...Ale o to nejde..Někdo ho má rád, jiný ho nemusí.. To je normální.

Atlantik hlavně do středoevropského počasí prostě patří, i se svými mírnějšími teplotami během léta, které dají odpočinout od veder..

Ale když tu někdo dva měsíce všem šťouchá do hlavy, že se blíží podzimní teploty , nic z toho se nestane, nějaká sebereflexe 0, jen dál frčí ten kolovrátek o podzimu, to je jak seknutej computer, nebo gramodeska...

379
# 31.07.2023, 07:01

Tak dle očekávání s tou TN a rozhraním šoupou modely sem a tam, momentálně více k západu.
Přední strana by nás měla ovlivnit už ve čtvrtek a seknout se to má až na pomezí Slovenska a Ukrajiny..
Pátek a sobota ČR spíše na zadní straně s vydatným deštěm a i bouřkami..
Zapršelo by solidně, nicméně povodně by z toho spíše nekoukaly..
Už odpoledne, večer, to může být v predikcich zase jinak..





Icon čtvrtek noc, brzy ráno
Icon pátek večer
Icon sobota ráno
50
# 31.07.2023, 07:41

Já tomu i rozumím.. on Yor3 je jinde.. ale takové prostě ignoruju. Je to přestane bavit. Tou diskuzí je jen přiživujete... To jen tak. Víkend byl opravdu divočina. Byl jsem na stanici se učit od profesionálů a prý jsem si líp vybrat nemohl.. byla to divočina. Už chyběly jen kroupy nebo nedejbože tornádo.. užil jsem si to. Tak pěkné dny.

379
# 31.07.2023, 07:46

Jinak, tady aktuálně polojasno, slunce..
Mělo být tu být oblačno až zataženo..
Tak jsem zvědav, kam se dostane denní Tmax..

48
# 31.07.2023, 08:23

Co jsem si rychle projel archiv první dekáda srpná mívá žluté sloupečky, ale běžnější a častější jsou spíše v poslední dekádě, pokud by vyšel výhled in-počasí, kdy mám od 1.8. vše žluté do 11.8. tak by to byl rekord a extrém. Jiné weby dávají tak pět takových dní a i to je stále moc, bývají maximálně jeden až tři dny, čtvrtý tam byl jedinkrát od začátku měření.
Cítím už delší dny a ty rána teplotně zatím v cajku, ale ono postupně křivka průměrů už začne klesat a srpen nakonec i s touto první dekádou může skončit v nadprůměru, záleží na jak dlouho se to takhle zacykluje. Když vidím co předved zase duben s květnem tak mám po normálním červnu a nadprůměrném červenci o zbytek léta obavy. Teplo bývá i v září(trop byl naposled 2019,16,15 takže v posledních letech poměrně často), ale právě ty rána bývají chladná a vzduch se pak prohřeje na kratší dobu, takže ráno do práce navlečený, večer vyslečený. Jak se začně většinou na konci září přitápět je po létě, letos jsem musel k vůli chladným ránům topit ještě pár dní v červnu, staříkům už je prostě zima a můžem mít barák zateplený s vyměněnýma oknama jak chcem..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.