Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Lokálně opět přeháňky nebo bouřky, ojediněle s přívalovými srážkami

Diskuse o počasí Červen u nás byl teplotně průměrný, normální jsou zatím i první dny července

49
# 05.07.2023, 07:36

Aldy1977
ryngle
Nemá smysl pořád o tom diskutovat jaký byl červen. Každému vyhovuje prostě něco jiného a já protože pracuju většinou venku a tak říkám Aldy -pár chladných rán??? U nás teda 19 dní pod průměrem , to teda není pár. U denních teplot to většinou kazil ten podělaný vítr, motalo se to skoro půlku měsíce převážně kolem18-20 a to už prostě je někom zima, já byl dva týdny pryč tak nemám komplet údaje, je tady zhruba uprostřed dědiny soukromá meteostanice a tam bývá rozdíl-občas si to s borcem porovnám, např. max teplotu tam má 21.6. +32,4 , tmin +1,4 (13.6.) a celková průměrná hodnota je +16,4 a tady je normál posledních 30 let nějakých +17,1

V minulém století tady v blízkém Vsetíně v červnu taky dokázalo pitopit, v roce 1935 průměr +19 a nejmíň tam bylo +12,6 právě před sto lety v roce 1923, tenhle červen bys ryngle fakt nechtěla zažít

9
# 05.07.2023, 08:11

Přesně tak, modely dost ochlazují a budeme rádi za teplé 3 dny a to neděle pondělí úterý a potom zase průměr až podprůměr. Letos v létě se moc neohřejeme.

1250
# 05.07.2023, 08:39

Leknín
Zvyklí sice jsme, ale nad 35°C už je moc.
Naštěstí se to zmírnilo, takže to snad moc hrozné nebude. Jen pondělí nad 35.
Ještě přidám, že průměrná teplota za červen byla 18.2°C.

Léto je úplně normální, na Moravě se taky ohřejete. ;-)

49
# 05.07.2023, 08:59

No, tady v té oblasti byl červen průměrný, viz článek inpočasí a třeba Ota měl nejchladnější červen za 11 let, jen Aldy zas mele o nadprůměru, už ho aj kapr zdrbal a data vlastně nemá žádné, páč archiv Rožnov je jen do konce roku 2022 :D

HaMeLeOn14
Moje data jsou čistě amatérské, ale baví mně to, sledovat jsem to začal k mému největšímu hobby sadaření a největší průser je voda, ty teploty za mně zatím ideál, nahřátý jsem fajně, víc opékat se fakt nepotřebuju :D Možná i padne nějaká tropická noc, ale tady jsme v klidu, bývá jedna dvě za sezónu

2
# 05.07.2023, 09:35

Leknín
Dik za pochopení a vysvetleni:):D Ano,ten vitr tu teplotu dost snižoval...
A srovnavat vasi oblast s nasi proste nemůžete tak snadno, Hameleone. Vam je tam vedro, u nas se takových dni mozna ani nedockame. Dest přeji vsem.

1250
# 05.07.2023, 09:42

ryngle
Já nesrovnávám moji oblast s Moravou. Jen nechápu ty, kteří říkají, že je léto silně podprůměrné, a že se to zapíše do historie. Maximálně lehce podprůměr, jinak průměr, když sjedu pár stanic v okolí.;-)

49
# 05.07.2023, 09:54

Jo a o stanici co zmínil Aldy Zašová si myslím svoje. Tuhle oblast srovnávat s kopečkama na vsetínsku nebo Rožnově je mimo. Občas to taky porovnám co tam má a ten rozdíl v teplotách bývá obrovský a v okolí je viditelně nejteplejší, srovnával bych spíš s Huslenkama, to se blíží víc.

Zrovna v těchto chvílích je vidět jak Zašová topí, prosím vás kde jsou na SV Moravě takové teploty? A tak to tam je furt, takže na srovnávání úplně nevhodná stanice.

Konec debaty, jedem pryč, přijedu až v sobotu a su zvědav kolik napršelo, bojim bojim :(

170
# 05.07.2023, 10:48

To ze teď poslední výstupy modelů od toho příštího úterý ty tropy vymazaly nic neznamená, je to ještě týden a hlavně ten horký vzduch se bude pořád nacházet blízko nás, takže další výstup tam můžou být zase vedra.

142
# 05.07.2023, 11:39

Aidamko1
To je poněkud divné, protože ecák měl včera 39 v tom půlnočním výstupu resp, z 6UTC, kdežto večer (tzn výstup z 12 UTC) už tam nebyla ani památka po těch teplotách, podobně je tomu i ted z 00... GFS to samo :D

173
# 05.07.2023, 11:46

igor127
Díky za upozornění.

33
# 05.07.2023, 14:08

Jak jsem již psal. Ač je to sucho výrazné a bude se dál prohlubovat, stále to není takový extrém úplně jako třeba v roce 2015 a 2018. Je to právě díky relativně nižším teplotám a navíc ještě na konci dubna bylo celé ČR dostatečně zalité. Teď rozhodne červenec a srpen, zda se to rozvine v úplný extrém nebo ne. Nakročeno to docela má.

111
# 05.07.2023, 14:49

Yor3
Tam u vás v NJ (jsem z New Jersey, jak říkal jeden bývalý kolega:D) možná tropy nebudou, ale nám čerstvej Ecak ukazuje 5-6 tropických dní v řadě.:slunce:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.