Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Poměrně slunečno, hlavně na jihozápadě ojediněle přeháňky

Diskuse o počasí V polovině nového týdne se objeví přeháňky i bouřky, jinak bude počasí klidné

# 03.07.2023, 01:17

Tak někomu teploty ukazují tropy nám tady nejvíc 25 stupňů srážek taky málo prostě sucho

2
# 03.07.2023, 07:09

HaMeLeOn14
No tak u vas,ale tady v-sv jsou teploty do 25 porad.. Ty tri,ctyri dny,kdy bylo nad, nic moc....

2
# 03.07.2023, 07:11

ty třicítky se porad odsouvaji...

1249
# 03.07.2023, 07:22

Klokan_0
Je to hrůza no, nikdy bych nevěřil, že nejsilnější bouřky, které mě trefí, budou na konci března…
ryngle
Ano, ale jsou to většinou normální teploty, nikoliv podprůměrné, jak tu stále někdo říká.

11
# 03.07.2023, 07:46

Za víkend jen 2 mm, to nám sucho prakticky ani nezmírnilo, navíc ve středu to bude asi podobné. Doufám, že ty očekávané víkendové třicítky nebudou mít dlouhého trvání, jinak by se sucho zřejmě ještě víc mimořádně prohloubilo!

261
# 03.07.2023, 08:03

Je docela zajímavé, jak už tu několik měsíců spoustu uživatelů brečí jaká je zima atd. Doporučil bych vám občas sjet z těch kopců a ohřát se třeba k nám do polabí;-)
Nevím co je na těch tropech tak extra, zvlášť když už teď je velké sucho a ty tropy by to jen rapidně zhoršily.
S bouřkami je to ale fakt marné, snad z té fronty alespoň něco spadne, když už se to na nic víc nezmůže..

# 03.07.2023, 08:38

ryngle
Pro zdejší oblast, jsou v červnu obvyklé denni max teploty od 20 do 27 a dnů s takovými teplotami bylo v červnu dost, červen bude teplotně nadprůměrný.

52
# 03.07.2023, 08:56

Aldy1977
to jste si vycucal z prstu? Nebo máte nějaký zdroj.. já mám červnový normál 18,9 °C a letos jsem měl průměr 18,4 °C.. to je opravdu nadprůměr jak řemen :D

je vidět, že masírka je účinná a funguje.. není nadto mít svoje data... ;-) a to nemám stanici nijak extra uprostřed zahrady..

80
# 03.07.2023, 09:36

Když projedu profesionální stanice, tak nejhorší scénář je teplotně průměrný červen (hlavně některé moravské oblasti), ale většinou je nadprůměrný. Diskuze o nějakém chladném létě je totálně neadekvátní.

110
# 03.07.2023, 09:44

Negan
Je to tady v diskusi zajímavá studie toho, jak se regionálně liší počasí (nebo možná jeho vnímání). Ale nemyslím si, že když tady jeden kolega z Hané jedno červnové ráno hlásil nějaké 4°C, že by mohl "sjet z těch kopců a ohřát se"...;-)

K tématu diskuse; u nás nic moc nečeká ani jeden model, je to maximálně pár mm, které ovšem byly slibovány už o víkendu, který nakonec skončil s čistou nulou. Takže jestli to dopadne stejně, nebude to nic zvláštního.

# 03.07.2023, 12:03

Negan
Naprosto souhlasím.
Někdo se chce asi péct jak kuře na rožni a co se děje okolo je mu fuk :D hlavně že bude bronz což je další věc co jde mimo mě :D

1249
# 03.07.2023, 12:12

Páni, ICON je štědrý a po aktualizaci se nebál pro moji oblast ve středu a ve čtvrtek namalovat hned dvě bouřková pásma. Kéž by to tak bylo, třeba se z toho opravdu něco vyklube. A na příští týden to taky zatím nevypadá s bouřkami špatně, ale to už jsme hooodně daleko. :)
Červenec to asi nenapraví, ale může se stát cokoliv.

52
# 03.07.2023, 12:18

Aladin mě docela teď překvapil se zítřkem, čekal jsem původně v úterý jen ojedinělé přeháňky k večeru, ale teď tam nasypal celkem solidní buřiny... to bych bral, něco výživného a pak ta středa, tam už bude podpora fronty... nakonec přece jen snad zajímavé volno... :) škoda těch nízkých teplot co nás čekají... být vyšší tak budou i silnější bouřky... takhle to vypadá spíše na nějaké běžné bublání..

172
# 03.07.2023, 12:23

No výhled zde na in-počasí mi pro Brno maluje jen 2-3mm, ale jak už psal Ludvíček, tak nemusí spadnout ani kapka. Nejštědřejší je asi GFS, který spolu s Aladinem malují nějaké bouřky na zítřejší odpoledne, večer a GFS i na noc na středu.

Jinak ohledně bouřkové sezóny, tak myslím, že letos to bude jedna z těch horších. Nenapadá mě z hlavy jaká sezóna byla tak špatná, ale asi bych to viděl na sezónu let 2015+2016, kdy skutečně bouřek bylo velice pramálo. Moc času na nápravu nezbývá, protože obvykle hlavní fáze bouřkové sezóny zde končí na začátku srpna (i když roky jako 2015, či 2017 mohou být ukázkou pravého opaku).

1249
# 03.07.2023, 12:25

kapr84
Mě spíš překvapil, že vymazal celou středu a má tam jen něco ráno. :D
Icon má bouřky na středu celoplošně, tak snad vyhraje. ;-)
Podmínky by mohly už konečně být a bez CINu.

52
# 03.07.2023, 12:27

HaMeLeOn14
záleží opravdu na tom načasování přechodu fronty.. aladin to má ve středu už většinou za ní s o dost nižší teplotou... z tohoto by stejně nic velkého nebylo, to by před frontou muselo být aspoň 30 a víc.. teď tam vidím 24 snad maxima a to je dost málo na nějaké divadlo... bohužel.

Dosud letos nejlepší situace u mě byla 21.6. a to bylo maximum 31,7 °C.. a pak ta krásná supercela a neskutečný shelf... prostě na hezké bouřky to chce pořádné vedro.. to bylo zatím jeden den...

497
# 03.07.2023, 13:08

Aidamko1
Rok 2017 bych si rád zopakoval, hlavně ten srpen, bohužel taková sezona je velmi vzácná a to co se tehdy vyskytlo, už se nejspíš v takové míře dlouho nevyskytne. Chtěl bych vědět, jaké podmínky se tehdy vyskytovali na uzemí ČR a hlavně co způsobobovalo tak silné bouřky.

110
# 03.07.2023, 13:44

Aidamko1
Tady bude podle Aladina ve středu ráno krásná vlhkost vzduchu, tak "na chcípnutí", ale srážky prostě nula. Ještě ráno tam Aladin pár mm měl.
Možná to tam ráno zase vrátí...:D

Aladin Brno-Jih
48
# 03.07.2023, 14:29

Dnes ráno +12 a sjeli jsme ob dvě dědiny dál a tam +8,5. Bývá tady v tomto období prostě tepleji, všichni tam brblali jak je furt kosa a jak málo bylo letos normálně teplých rán a dní celkem. Mně červen vyšel v nějakém normálu, ty převažující ranní podprůměrné teploty mně taky sraly a kolik dnů za to léto tady bude po ránu nad +15. Přes den si nemůžu stěžovat, každý to máme nastavené jinak, jak to v létě nejde moc pod +20 tak super léto. Největší průser srážky, začíná to tady být dost blbé a nějaká sprcha kolem 5 mm co tam včil je ve výhledu to vůbec nevytrhne, ale pořád se doufá žejo, naděje umírá poslední. Viděl sem nějaké dlouhodobé předopvědi a prý v srpnu přijdou přívalaky, taky taková. A tak nějak to dopadne, vodu se snažím do sadu nějak dopravit dokud můžu a jak mně zas rupne v zádech tak nazdar

# 03.07.2023, 14:55

Normální léto , takovej průměr pro nás mírný pás, taky nemůžete očekávat nějaký extra bouřky, na to je zase zima.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.