Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V severozápadní polovině Čech občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí Nový týden spíše chladnější a postupně místy se srážkami

33
# 13.06.2023, 23:17

U nás dnes bylo o něco tepleji než včera (necelých 23 oproti včerejším 22) a hlavně mnohem slunečněji a bez otravného větru. Vlastně bylo celý den skoro až úplně jasno. Teploty nejsou nic moc, ale dle původních předpokladů jsem čekala, že to bude horší. Hlavně GFS nám ještě před pár dny dával na dnešní den nesmysly typu 13°C. Zatáhlo se až před západem slunce, což taky vnímám hodně pozitivně.

# 13.06.2023, 23:37

Je to pořád dokola. Chladnější východ a SV. Teplejší SZ, případně Z. Stále stejná situace. Dnes do vývoje teplot, hlavně v S a SV Čechách, vstoupil déšť. Co se týče max teplot, tak máme další letní den v republice, stejně jako včera. Nejtepleji v jižní části Ústeckého kraje (+blízké okolí), a v Plzni. Tady maxima nejčastěji 24-25°C. Sever území maxima většinou do 20°, na jihu nejčastěji 20-23°C. Zlínsko a MSK+Slezsko, nejčastěji 19-21°C. A k tomu, stále relativně nízké minimální noční teploty

275
# 14.06.2023, 07:19

Miriam
To máte lepší, tady včera 20ka a předevčírem ani to ne, na chalupě mám ve dvoře max. kolem 18, protože zdivo i dřevo je z noci vždy naakumulované chladem, i doma už je to na přitápění, slunce nemá vliv, leze nám to k 19 a to už je na děcka málo, zvlášť nachrchlané, těšíme se všichni na teplejší dny jako na máloco.

111
# 14.06.2023, 08:25

Yurri
No, Ecák z těch třicítek už trochu ubírá, myslím si tedy, že tropický den plošně nebude a ohřejeme se jen tak normálně. Na Vysočině možná jen tak kolem 24 - 26°C.

388
# 14.06.2023, 08:55

ludvicek
Ale, jo tropy budou, i s tropickým lijákem...:)

52mm ..dobrý..
12
# 14.06.2023, 09:03

Po letním slunovratu ohlašují modely extrémní srážky
:prsi::prsi::prsi::prsi::prsi::prsi::prsi:
Bleskové povodně se i letos budou muset odklánět účinnými opatřeními.

Prognóza srážkových úhrnů po letním slunovratu (Ventusky)
Srážková prognóza pro Krušovice
275
# 14.06.2023, 09:14

ludvicek
Příští týden super, ale už v noci ze ST na ČT po 3 LD půjdeme dolů, ale bohužel bude sucho a s tím větrem to není dobrá kombinace, na práci je tohle chladno ale pecka, snad dokončím konečně ten můj slavný hluboký záhon pro ty dýně a okurky (přesun pár kubíků materiálu).

111
# 14.06.2023, 10:17

palma
Jako letos bych tomu snad i věřil, už jsme tu párkrát desítky mm za den měli. Ale jinak, doslova "vlhký sen" modelů :D:D

1249
# 14.06.2023, 13:45

No, užiju si tyto dny s příjemnými teplotami a příští týden se moc těším na ty tropy, a vypadá to na nějakou pěknou zvlněnou studenou frontu, tak snad to už dopadne. :blesk: :)

96
# 14.06.2023, 18:53

Yurri
"To máte lepší, tady včera 20ka a předevčírem ani to ne, na chalupě mám ve dvoře max. kolem 18, protože zdivo i dřevo je z noci vždy naakumulované chladem, i doma už je to na přitápění, slunce nemá vliv, leze nám to k 19 a to už je na děcka málo, zvlášť nachrchlané, těšíme se všichni na teplejší dny jako na máloco."

Tak já když tohle čtu tak nevím jestli se smát nebo brečet. Potřebuji zoufale chladit větracím vzduchem a venku zahuleno z okolních komínů. No na 22,7°C jsem to doma nakonec stáhnul, ale už se těším až vyhasnou okolní topeniště aby se to dalo přežít...

# 14.06.2023, 23:02

Tak dneska celkem podobné teploty, v celé republice. Nejčastější maxima 18-22°C. Jen klasika, Plzeň a část Ústeckého kraje, o něco vyšší maxima, většinou 22-24°C. Vlastně dneska celkem nudné počasí, žádné větší srážky, a ani žádné velké teplo. Dnes to vypadá, že po několika dnech, nebyl nikde dosažen letní den

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.