Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě slunečno a kromě východu často větrno

Diskuse o počasí Před námi je slunečný týden, teploty se dostanou na letní hodnoty

148
# 04.06.2023, 09:04

swan1
hele modely mají problém s tou polohou té brázdy.. já si spíše myslím, že spadne maximálně 20mm a úplně na východě..
nevím, nějak tomu nevěřím prostě

ota
Avatar
2141
# 04.06.2023, 09:07

Ondra83
Ono v Čechách máte už poměrně dlouho trošku teplejší počasí navíc i noční teploty jsou součástí počasí, takže ono je nezvykle chladno. Ne nějak extrémně, ale dlouhodobě. Tady vlastně od začátku dubna nebylo jediné vyloženě nadprůměrné období a dnes ráno jsme měli zas minimum 4,4°C, což už opravdu není normální. Naštěstí se zdá, že v dalších dnech už by mohly tyhle studené noci konečně zmizet.

22
# 04.06.2023, 09:17

Já už se musím smát sázka že odpoledne tam bude zase červená :D

3459
# 04.06.2023, 09:25

Tady to teplotně vypadá v pohodě, zvlášť když si přidám 2-3 stupně, co jsou pak v reálu. A dokonce jsou tam i srážky ve výhledu. Podle toho dnes byla poslední noc s teplotou těsně pod 10°C, a maxima budou většinou 23-27°C, ojediněle při celodenním dešti :D okolo 20°C

168
# 04.06.2023, 09:26

swan1
Bylo by to super to co tam má aladin ale nevěřím ze to vyjde :(

48
# 04.06.2023, 09:26

A stačí se podívat na Odchylku od normálu ve 2 m na Ventusky až do nějakého 18.6. Východ je stále podprůměrem nebo blízko normálu a Čechy neustále teplejší. Ono se to někdy otočí, a třeba až na podzim nebo v zimě, tohle už trvá prakticky třetí měsíc v řadě

171
# 04.06.2023, 09:57

ludvicek
Za mě takhle jedině dobře. Vodu hlavně do Čech, tam jsou na tom teď dost bídně. Tady sucho letos dostalo zdá se dovolenou, tak paráda. Co je ve výhledech trochu znepokojivé jsou ta nízká maxima. 23°C v půlce června je tady v naší oblasti dost málo. Tepleji bude v Čechách, ale je dost možné, že další výstupy to srovnají (podobně jako minulý týden). Jinak od ranního výstupu se maxima pro Brno zvedla.

Jinak dneska počasí pěkně naprd. Zataženo, poměrně chladno. Na družici se to však od JZ trhá, tak třeba ještě trochu slunce zasvítí.

Výhled pro Brno
273
# 04.06.2023, 10:07

ludvicek
No já mám melouny+okurky+dýně ještě v květináčích v bednách a v kalfasech venku na dlažbě, která akumuluje teplo, takže to roste rychleji než volně v záhoně, takže nějaké mírné ochlazení tomu nijak neublíží.

Srážky v týdnu 20 mm ale vítám, pač už musím zalejvat jak vzteklej, jinak by třeba jahody úplně odešly, tam ještě nemám upravenou půdu, seno 1 várka cajk, jako co víc si přát, ono tak chladno jak je tady v předpovědi nebude.

# 04.06.2023, 10:12

No zatím to není nic extra. Teplo celkem je ale že by přišel nějaký tropický den zatím ve výhledech není . Možná ani nebude celý červen . To už bych se celkem i divil . Dlouhodobé předpovědi snižují teplotu do průměru na červen , červenec, srpen nejen u nás ale i v Evropě. Na velké části Evropy i podprůměr. Ale taky bohužel dávají sucho v Čechách, západ a SZ Evropy 😏

48
# 04.06.2023, 10:15

Tady Dnes bylo přechodně oblačno a už valí slunce, teplota se právě v 10h dostala na +20, inpočasí ma maxima až ve 14h nějakých 19, takže kdyby bylo pořád takto mimo tak fakt super :cool: Ono to ještě stoupne a vítr je taky úplně klidný. Zitra to bude iné kafé, vstávám ve 3h a hned makat než to začne v 11h? Uvidí se, kdy něco dorazí

107
# 04.06.2023, 11:34

No dnes zatím fakt jiná káva o proti včerejšku. Venku pěkně teplo a hlavně už bez větru což nahrává i bouřkám které se ale dnes ještě nečekají.
Asi budu muset jít zalét zahrádku včera jsem si všiml že je tam celkem sucho a jahodám se začínají kroutit listy. Nevím jestli to má teď cenu když svítí, ale nějaké mraky jsou takže asi jo.
No v Evropě dnes asi bude opět bouřlivo a i estofex se vzbudil a vydal 2st.

107
# 04.06.2023, 11:37

Aha tak zas ne to platilo pro včerejšek. Dnes zatím spí.

64
# 04.06.2023, 15:46

Včera nádherné počasí, teplo bylo a foukal příjemný chladný vítr, ale i tak bylo na kraťasy.. dnes je o poznání tepleji ale za to dusno ..

80
# 04.06.2023, 17:22

Leknín
No dlouhodobý průměr pro Klementinum na červen je 22-24, to je u vás v takové nadmořské výšce u hor to samé? Se mi nechce věřit :)

80
# 04.06.2023, 17:26

ota
Noci jsou opravdu studené i tady (to berte relativně vůči běžné situaci, samo absolutně těch 10-13 je v pohodě). A je pravda, že na východě je často hnusněji, než na západě, ale aspoň máte dost vody.
Chybí tomu nějaký výkyv, je skoro každý den stejně v rozmezí pár stupňů, chápu, že to člověka umoří. V červnu za slunce nosit ráno svetr tady není standard :D Výhled na aladinovi vypadá moc pěkně, ale u těchto situací to je dost na vážkách do poslední chvíle, pak stačí malý posun a mezi předpovědí a realitou je pak o nulu v čísle méně...

Každopádně těším se na to, že bude zítra zataženo a jestli k tomu bude v noci na úterý bubnovat déšť, bude to paráda :cool:

142
# 04.06.2023, 17:44

Ondra83
tož to joo :D

1236
# 04.06.2023, 18:25

Tak u nás i dnes padl letní den, máme 25°C teď hezky na večer. :D
Ale zato rána jsou velmi chladná na naší oblast, dnes jsme měli min. 3.8°C. Toto chladné ráno bylo snad již poslední. :)

168
# 04.06.2023, 18:30

Tak největší úhrny má pro Čechy aladin ale myslím si že přehání, doufám že tady alespoň něco naprsi ,úplný západ Čech by mohl být úplně bez deště tak snad se to rozšíří i na západ.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.