Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě tepleji, odpoledne naměříme až 24 °C

Diskuse o počasí V novém týdnu v některých dnech déšť a teploty kolem 10 °C

110
# 10.04.2023, 10:36

Leknín
Tak nám dnešní sváteční den vykouzlil azuro a už je +10, ani se mně tomu nechce věřit.
Uvidíme, co bude v dubnu dál, jestli furt podprůměr nebo se to jednoho dne zlomí.

# 10.04.2023, 10:54

Kunovice okr. Vsetín opět zataženo NO, mrholeni a 7 stupňů. Dnes to bude asi opět bez :slunce: a další humus leze od sv.

# 10.04.2023, 10:56

My tady na severovýchodě slunce už jsme slunce asi 14 dní pořádně neviděli. Dneska bysme prý konečně nějaké paprsky taky měli dostat, ale když se podívám ven tak tomu moc nevěřím.. Máme šedivou deku a 7 stupňů… Už by to fakt nějake slunce chtělo..:slunce:

107
# 10.04.2023, 12:17

Nojo NO. Nic lepšího jsme si tady nemohli přát. Jsem zvědav večer tady Aladin kreslí nějaké srážky a možná i zabouří, ale to by se musela rozpustit ta NO.

# 10.04.2023, 12:21

Fstorm
Dneska nic nečekám, možná páru kapek. Zajímavější to bude možná zítra, ale zřejmě ne u nás :cool:

# 10.04.2023, 12:55

U nás poměrně slunečno,trochu oblačnosti ale teplo 13,7°C.

258
# 10.04.2023, 13:24

cewr
Tak to vás asi výhledy moc nepotěší:D
Samozřejmě se to může ještě všechno smazat, ale vypadá to, že od čtvrtka do neděle bude asi celkem deštivo..:prsi::oblak:

107
# 10.04.2023, 14:34

Vypadá to na fakt celkem deštivo a v sobotu a neděli i tady na pás bouřek z východu.
To je ale ještě hodně daleko a to si myslím že se nevyplní, ale deštivo asi bude.

# 10.04.2023, 14:39

Mě by těšilo kdyby pršelo,pořád lepší než ty mrazy,mám ještě dvě tisícové nádrže prázdné,zatím mi nenapršela ani jedna takže déšť uvítám.

171
# 10.04.2023, 15:05

Výhledy na další týden jsou pořád ve hvězdách, jeden výstup modely malují výraznější J/JZ proudění, další naopak propad chladné hmoty od severu. Ono i když osobně nemám rád moc dlouhodobé výhledy CFS, tak stále se potvrzuje, že od konce dubna teplé počasí převládne. Studený vzduch tam daleko na severu rychle dochází, takže ono by to tak i sedělo. Dávám studenému proudění max týden, dva. V 500hPa je jasná už změna toho celého cirkulačního cyklu nad Atlantikem, takže brzy dorazí teplo.

Jinak pozitivní je, že v týdnu bude dost pršet a zdá se, že se to pole nejsilnější srážek posouvá lehce do Čech (i když dle ECMWF je to spíše na východ), takže plošnější srážky budou jistě zaznamenány.

3419
# 10.04.2023, 15:31

Já jsem jen zvědavý, kolik tady bude srážek za tento týden. Zatím za duben 2,3 mm, takže nic. Teploty jsou v pohodě, průměr maxim za prvních 10 dní, je 11°C, minimálních teplot 1,4°C a sluníčka bylo až až. Je potřeba deště, teplo bude celý týden

272
# 10.04.2023, 15:33

Dneska nejhezčí odpo, ráno -1 a nyní polojasno a kolem +12, hlavně nefuní, zítra už škaredě, ST už odpo vítr a od ČT je to zabitý, těším se na rozcvičku se zálivkou.

96
# 10.04.2023, 16:10

MostMost
Za mě jednoznačně první dubnová dekáda chladná. Kromě jednoho dne všechny mrazové. Průměrná teplota za prvních deset dnů +1,2°C. To je o stupeň méně než březnový průměr. Tůňky v lese jsou místy trvale zamrzlé. Sluneční záření zatím také pod průměrem pro toto období. Srážkové pod průměr, ale všude zatím vody dost.

107
# 10.04.2023, 16:32

Tvl. Pěkně to v tom Polsku jede a už to líže SK. Hranice. Malá šance je že to aspoň doleze k naším hranicím a že to možná přeleze i přes ně.

47
# 10.04.2023, 16:41

Tady průměr maxim za prvních deset tní teda 7,2st. a minima jsem nepočítal, na to nemám nervy.
Sluníčko nakonec dnes po obědě vyšlo a to je velmi vzázcá vyjímka :slunce:
Druhá dekáda nevypadá taky nic moc, ale víc se přiblížíme průměru, jak nakonec duben dopadne su zvědavý, ale to by musely padat letní dny aby to skončilu nad normálem. Typnu si tedy že bude třetí podnormální duben v řadě, možná z nich nejteplejší.
Bral bych duben 2018 nebo 2014, tak snad příští rok :D :(

33
# 10.04.2023, 17:01

Čhmú v novém dlouhodobém výhledu vidí duben jako dost chladný. Mimochodem, všimli jste si, že náhle začali uvádět extrémy od r. 1931? Mám nepatrné podezření, že je to částečně i proto, aby ty dubny posledních let nevypadaly tak studené ve srovnání s novým dlouhodobým normálem. Snad se pletu.

# 10.04.2023, 18:42

Je to opravdu tak. Prvních 9 dní v dubnu v Praze Libuši mělo průměrnou teplotu 4,35°C a normál pro duben je 9,2°C. Pro první dekádu to ovšem bude méně tipuji okolo 6-7°C takže odchylka zatím zhruba 2-3°C není úplně malá.

Dnešek to krásně vylepšil s tmin 5°C a tmax 15°C, dostatek slunce. Velikonoční pondělí tak bylo skvělým jarním dnem. Škoda že od zítřka bude zase deštivo. Resp. voda se do jara hodí, ale nemuselo by pršet každý den. A jsem docela zvědavý kam nakonec přistanou ty intenzivní srážky. ICON dává 50 mm na Moravu a GFS do Čech. Během příštích 5 dní. Takže někde to vypadá na vydatnou zálivku a já bych jí nejvíce přál jižní Moravě. :prsi:

# 10.04.2023, 20:45

JohnBattler
Pokud vůbec nějaké vydatné srážky nakonec budou, tak to vidím na tradiční pás jižních a středních Čech.
Ale třeba se vytvoří vlna nad alpami a vezme to Moravu :cool:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.