Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě tepleji, odpoledne naměříme až 24 °C

Diskuse o počasí V novém týdnu v některých dnech déšť a teploty kolem 10 °C

# 09.04.2023, 12:17

V novém týdnu už nás čekají spíše normální teploty pro toto období (budou průměrné, v některých dnech lehce podprůměrné). Přes naše území přejde i několik frontálních systémů. Srážek tak bude v novém týdnu více.... Více >>

171
# 09.04.2023, 12:32

Už dneska je to mnohem lepší jak včera, občas prosvítá slunce a oblačnost je již spíše středních pater s kupovitou oblačností, než nízkou jako včera. Zítra to vypadá na slunečnější den, ale to lepší by mělo dorazit až po dalším víkendu, kdy se prosadí zdá se již teplejší vzduch.

Pozitivní je ale zejména ten fakt, že to neustálé vylévání studené masy docílí k dost razantnímu úbytku studené vzduchové hmoty nad Arktidou a dalekým severem, takže bych čekal od 20.4. už teplejší počasí a převahu proudění z J/JZ. Vliv po SSW už bude nulový de facto, protože vliv má účinky nějak 30-60 dní po SSW, což je teď přesně období, kdy se ten vliv už s jeho silou krátí, takže právě někdy v posledním týdnu v dubnu by měl být konec definitivní. Ostatně jak zde poukazoval vzhledem ke grafu struktur vrstev PV i kolega palma.

Samozřejmě je stále možné, že v květnu nějaká malá vlna chladu ještě přijde skrze tři zmrzlé, ale už by to počasí mělo být více koncipováno k teplejšímu charakteru.

109
# 09.04.2023, 14:30

Mě už ten déšť vyloženě sere. Všude bláto, na polích stojí laguny vody. Nedá se venku absolutně nic dělat.

76
# 09.04.2023, 15:18

V úterý je reálná šance na nějaké silnější bouřky..zatím to vypadá na jihozápad :blesk:

CAPE/SHEAR
CAPE
LIFTED INDEX
1236
# 09.04.2023, 15:34

JUGOCV
Ano, snad nás alespoň po deštivých Velikonočních svátcích přijde navštívit nějaká pěkná buřina :)
+ Kéž by se vyplnila tato předpověď, od víkendu pěkné oteplování.

107
# 09.04.2023, 16:47

cewr

Pěkně jsi to vystihl:D Tady se nám pro změnu všechno vyhýbá. Kolem chodí tak krásné přeháňky. Pošli je k nám já je uvítám.
A buď rád že prší, lepší než kdyby bylo sucho, ale jak je vody moc taky to není dobré.
Já se přikláním radši k té vodě než suchu.

107
# 09.04.2023, 16:53

Možná že dnes i zabouří. Ty přeháňky se pěkně vybarvují a nějaký ten blesk se teď objevil na sv. od Slezska v Polsku.
Zítra by se bouřky měly odpoledne objevovat na V. Slovenska. Kdyby se tak objevily i u nás bylo by to příjemné zpestření šmigrůstu.:D:D:D

272
# 09.04.2023, 17:06

cewr
Pošlete něco sem, tady jen crcání po jednotkách mm, aspoň teď není výpar díky absenci větru, mě může zachránit tady v předpovědi těch 27 mm za ČT+ PÁ, tak se budu těšit.

# 09.04.2023, 18:02

cewr
Asi tak.. za duben jen 2 dny bez srážek :D všude bahno

# 09.04.2023, 20:53

Saphirek
Bahno je na začátku dubna normální, co by za něj někde dali. Ale bude stačit několik dnů beze srážek s mírným větrem a kolem 20 stupňů a po "bahnu " zbude prach.
A ty jednotky či desetiny mm nestojí za řeč.

272
# 10.04.2023, 07:10

Včera večer konečně slušná přeháňka a povrchově sucho už rozhodně není, těším se na úhrny v PÁ + SO, jinak aktuálně se střechy jenom třpytí, navštívil nás opět mrazík, hezký slunečný sváteční den přeji všem, užijte si ho lépe než já, protože jdu hledat zubní pohotovost.

386
# 10.04.2023, 07:41

Tak po ránu se to u nás teplotně dost netrefilo, dle všeho jsme měli mít okolo +3 a bylo +6,3 takže uplně vedle, no přeju pěkné Velikonoční pondělí všem..., i když podle paní poslankyně Richterové, za piráty jde o špatnou tradici..:D.. no dám si na to po ránu panáčka slivovice, ať ten den hezky začíná..:cool:

379
# 10.04.2023, 08:11

palma
U nás naopak dnes neuvěřitelná, ojedinělá trefa predikcí do ranního minima..
Predikce +1°C (všechny modely)
Skutečnost +1°C

168
# 10.04.2023, 08:23

Gfs ty srážky od pátku do neděle posouvá i dost na západ tak uvidíme jak to nakonec dopadne

379
# 10.04.2023, 08:35

kuba
Voda, kterou tu teď na JZ opravdu nepotřebujeme..omg..
Více vody a nižší teploty, i pak v tom dalším týdnu..:(
To není dobrý scénář ani pro přírodu, ani pro zahrady , pro kvetení, opylení, pro výskyt hmyzu pro hmyzožravé ptáky...pro nic...
Jediné, čemu to tady nahraje jsou plísně .
Snad se to ještě změní...

# 10.04.2023, 09:25

Já bych byl opravdu rád, kdyby ty srážky v tomto týdnu vyšly. Ne, že by bylo sucho, ale vzhledem k počínající fázi El-nino a faktu, že zde byly poslední 3 roky nadprůměrně deštivé, se zásoba do léta velice hodí. Duben by navíc díky tomu nemusel skončit v deficitu, posledních pár let bylo sucho v dubnu vždy tristní.

33
# 10.04.2023, 09:35

Norm. dlouhodobá maxima v JM kraji (řeč je o nížinách) jsou pro první polovinu dubna 15-16 °C. Zatím jsme takový den měli pouze jeden, jinak jedeme v dost silném podprůměru. Snad bude druhá polovina měsíce alespoň průměrná.

47
# 10.04.2023, 09:46

Já to vzdávám, ve výhledu žádné stabilní počasí. Od zítřka ochlazení a deštivo, o víkendu možnost bouřky a vypadá to na přechodné oteplení 3-4 dny a pak zas podprůměr, dokonce 19.4. mráz a sněžení..
No je to daleko a stokrát se to změní, ale tohle jaro čert vem!

386
# 10.04.2023, 09:51

Tak dneska paráda, a to podle předpovědi před deseti dny, mělo být hnusno, a teď slunce a už +10, povedené Velikonoční pondělí!:)

47
# 10.04.2023, 10:13

No ce se týče dneška, tak tady nízká oblačnost a aspoň nefouká. Teplota je fajn, zatím +7
Zatím nevídím náznak, že by se to mělo zlepšit ale většina dne je ještě před námi.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.