Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hlavně v severozápadní polovině území občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí Čekají nás výrazně podprůměrné teploty, ranní mrazy mohou poškodit vegetaci

169
# 07.04.2023, 07:38

Tady zase -4,4 a až teď se zasahuje,už by ti mohlo skončit

# 07.04.2023, 07:41

My už jsme pod 0 taky nešli (oblačnost), aktuálně slabě sněží a 0.9st.

381
# 07.04.2023, 07:42

palma
Jo, od zítřka už ty rána budou lepší..
Ale když vidím výhled, že to sem na příští týden dává ranní teploty +1, +2°C, tak to znamená, aspoň tady, že zase bude mrznout..:zz:
Ještě tu naštěstí nekvete lautr nic, ani trnky..:D

pohled z okna na V
a na Z..
388
# 07.04.2023, 08:00

swan1
Teď se baví obrázkama GFS, má tam na 19.4. až +22, že by hop do léta?:D

ha!
111
# 07.04.2023, 08:01

Včera večer ve slovenských zprávách byla reportáž z jahodárny někde u Trenčína, odhadovali 20% "úmrtnost" nasazených poupat. To mě překvapilo, že jahoda takhle zmrzne i v maličkým nerozvinutým poupěti.
Jinak tady sice mírně plus, ale poletuje sníh, leden jak vyšitej. Letos se to nepovedlo.

69
# 07.04.2023, 08:26

swan1
No jo vy jste tam taková malá mrazová kotlina kde předpovědi na minima moc nesedí ;-) Dnešek je snad poslední větší zachvěv zimy. Teď tedy sype pěkně, na zemi 5 cm a od východu to pořád naskakuje což už je samo o sobě neobvyklé. Obvykle nás Hrubý Jeseník z tohoto směru zastíní. Naštěstí nám na zahradě ještě nic nekvete co by mohlo zmrznout.

49
# 07.04.2023, 08:32

Teplota v noci konečně neklesla pod nulu, ale zato máme 1 cm sněhu a stále drobně sněží. Výhled na srážkách dost přidal, večer nula a kolem větru to taky skáče horem dolem. +20 se tam taky objevilo tak uvidíme kam až se to odsune, bych se nedivil kdyby až do června

111
# 07.04.2023, 11:38

Leknín
Tuším letos teplý máj, Evropa je v podstatě obklíčená teplým vzduchem, jsem optimista:cool:.

49
# 07.04.2023, 11:49

ludvicek
Kéž by, potřebuju teplo hlavně k vůli práci a ne furt 0-5 st. Dnes sníh už slezl a je +2.
Ty predikce na květen začnu sledovat až tak po půlce měsíce (jako v březnu a ono jim to celkem vyšlo), tam už se ve výhledech za deset dní objevuje těch +20, ale kdoví jak to nakonec skončí. Někde musí být ten studený vzduch, takže teplo na SV a JZ Evropy a u nás studená česká kotlinka? Snad se to už přepne na delší aspoň normálové období a ne že dva dny hic a pak zas kosa :(

69
# 07.04.2023, 12:49

Leknín
No jo ale právě ty dva dny hicu a pak kosa z toho průměrem ten normál udělají ;-) Tady furt valí sníh :snih:, od země už to taje jak je slabě nad nulou, ale na Velikonoce je tohle hnus velebnosti :D

381
# 07.04.2023, 12:59

Petr75
Tady začínají jarní, velké amplitudy tepoty vzduchu.
Po ranních -7,2°C jsme si teď přes den už sáhli skoro na +13°C.. 20° amplituda, jen to fikne..
Odpoledne je tu nádherné, slunečné..

# 07.04.2023, 13:08

To na Šumavě teda máte pěkně, to je skoro až neuvěřitelné, my na druhý straně máme spíše zimní počasí i v 300m sněží a je 1.5st, sice se to nedrží ale sněží od rána do teď, jsem nečekal tolik srážek dneska. Odpoledne pojedu se podívat za obec do ORL. h.tam to bude jiný kafe

69
# 07.04.2023, 13:24

swan1
Krása, teplo, slunečno, dnes musím závidět :)

22
# 07.04.2023, 13:38

A už se nám tam ukazuje změna :cool:bude konečně snad už lépe,však taky se blíží půlka dubna tak už by to mohlo být lepší.....
U nás dnes :oblak:a:snih:Velikonoce jak vyšité :D

169
# 07.04.2023, 13:46

Gfs tam má za 14 dní dokonce teploty kolem letních 25:D

7
# 07.04.2023, 14:04

I zde bylo ráno bílé a se slabým mrazem. Předešlé dvě noci to kleslo pod -8°C. Třešně jsou zmrzlé téměř na 100%, ostatní peckoviny vypadají lépe. Do poloviny května je ještě daleko, takže uvidíme, jak se to vyvrbí. Zatím tu kromě zlatice nekvete nic. Ovšem to letošní jarní počasí je skutečně bída. Po temné, teplé a mokré zimě, tu převládá stále hodně oblačnosti nebo něco padá, případně je chladno. Když už náhodou svítí slunce, tak je zase silný vítr a protivně. Počasí od neděle do čtvrtka bylo sice relativně slunečné, ale silný ledový vítr způsobil, že se venku nedalo moc vydržet. Pociťově to bylo asi nejchladnější období celé, nyní již končící, zimy. Stále čekám na nějaké to slunečné a bezvětrné počasí. Takové se vyskytuje čím dál méně. Velikonoce však budou dále pokračovat v tomto, řeknu to přímo, hnusném, vlezlém počasí a ani příští týden se zřejmě slunce moc neukáže. Jak už tu někdo na fóru zmiňoval, závidím Z Čechám slunečné a daleko méně větrné počasí. Zde na V fučí furt.

172
# 07.04.2023, 14:54

Co mě dneska překvapilo bylo to, že po dlouhé době byl Aladin jako snad jediný model se šrafováním sněžení pro Brno správný. Kolem 8. hodiny ráno v Brně sněžilo. Na noc má Aladin vydatnější srážky od SV/V hlavně na Moravě a stojí si za tím, že by mělo taky sněžit. Ostatní modely až na globální a Polský model zatím vidí pouze déšť, tak uvidíme. Já osobně tomu moc velkou váhu nedávám, ale vzhledem k tomu, že dneska sněžilo i v Brně, tak proč ne. Hlavní bude vláha a ta voda co kdyžtak spadne. Dnešní počasí je ale dost chladné, není ani +5°C a venku střídavě prší. Voda aspoň z toho je.

Aladinovo noční šrafování, zdroj: chmi.cz
Aladinovo noční šrafování, zdroj: chmi.cz
Jak to vidí polský model UM v 1,5km rozlišení, zdroj: mapy.meteo.pl
33
# 07.04.2023, 19:48

Tady dnes max. 8, přičemž dopoledne a potom kolem 3. hodiny i nepatrně pršelo (naprosto neměřitelné množství, ale velké kapky).Sníh tedy ale nebyl; divím se, že v Brně ano. Asi to tam fouklo z těch okolních kopců. Konečně odpočinek od mrazu - dnešní minimum +2,6.

mira1
Chápu správně, že zmrzla zavřená poupata třešní? (Píšete, že nic nekvete.) S tím jsem se ještě nesetkala - myslela jsem, že jsou odolnější... U nás třešně také mají jen zelená poupata a jsou v pořádku. Broskve a ryngle mají pevně zavřená vybarvená poupata a také jsou v pohodě (i přes včerejší ráno s -6,5). Vlastně to schytaly jen meruňky a mirabelky.

169
# 07.04.2023, 20:24

Miriam
Já jsem momentálně v Mutěnicích na Jižní Moravě a tady jsou meruňky zmrzlé úplně všude, hlavně už tu kvetou i třešně a slivoně takže je to tu všechno o nějakých 10 dní dříve.

33
# 07.04.2023, 20:49

kuba
u nás podle mě třešně ještě nekvetou (neviděla jsem). Doma máme jen višně a ty právě mají zelená poupata. Předpokládám, že třešně taky(?) Meruňky a mirabelky ale kvetly min. o týden později než bývá zvykem v posledních letech (v březnu bylo hodně mrazivých rán), a stejně to nestačilo...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.