Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Před námi je větrný a stále nadprůměrně teplý týden

2285
# 02.01.2023, 16:31

swan1
Ať je to Šumava či Česká Sibiř, všude to je dneska stejný ;-)

378
# 02.01.2023, 16:34

crossflow
Je to šílený..
Aspoň se včele trochu nasosají, létá jich celkem dost...

386
# 02.01.2023, 16:39

swan1
Pravda, já taky předevčírem seděl včele stolu, a pěkně jsem se nasosal, tak to přeju i těm včele s křídlama...jo, jo...:D, taky zejtra něco vyblejsknu, kvete toho tady povícero, akorát, že aby mi pak někdo nevyčetl, že jsou to umělotiny nakoupený v Pepcu...:D..

2285
# 02.01.2023, 16:47

palma
ani nemluvte.... ještě dneska mi doutná pařez :!!:

386
# 02.01.2023, 16:56

crossflow
Jo, následky lidového veselí... nicméně teď vylezla predikce ČHMÚ ... a nic teda moc zimního, hup dolu a hup nahoru a to že pěkně vysoko nahoru... zase...ale co, uvidíme..

A legenda k obrázku je následující...
Předpokládáme, že období od 2. do 29. ledna 2023 bude teplotně nadprůměrné až průměrné. První týden bude teplotně výrazně nadprůměrný, bude převládat jihozápadní proudění. Průměrné minimální noční teploty se budou pohybovat kolem 5 °C, uprostřed a na konci týdne kolem 0 °C. Maximální denní teploty budou zpočátku kolem 10 °C, na konci týdne kolem 6 °C. Další dva týdny budou teplotně průměrné, relativně nejchladnější by měl být týden od 16. do 22. ledna s minimálními teplotami kolem -4 °C a nejvyššími kolem +2 °C. Poslední týden období již bude teplejší. Období jako celek bude pravděpodobně srážkově průměrné až nadprůměrné s úhrny v jednotlivých týdnech kolem 10 mm, v týdnu od 9. do 15. ledna až kolem 15 mm. Srážky budou většinou ve formě deště nebo přeháněk, v týdnu od 16. ledna i v nižších polohách přechodně smíšené nebo sněhové.

zdroj: https://www.chmi.cz/predpovedi/predpovedi-pocasi/c...

predikce, nojo, no..
378
# 02.01.2023, 17:11

palma
Vyblejskněte, jj ..
A nepřehánějte to s tim zastřiháváním!
Neb budete odhalen, jako já :D

# 02.01.2023, 17:47

tak sem se kouknul po 4 dnech na modely a sem nemile překvapen, neže to vodpískalo zimu kolem toho 7 kdy bude nad skandinávii naprosto luxusni bazén studenýho vzduchu, tak to dává ty atlantický níže potom jižněji takže teplo a déšť všude:zz: kdy má tedy přijit zima když už ne z te situace kol 7…. jako zima se z našich končin začíná stěhovat pryč…ty teploty 6-10, 7-11 to je prostě říjen jak vyšitej

272
# 02.01.2023, 18:20

charlie1
Do půlky ledna je zima odpískaná a únor už tady bývá poměrně slunečný hlavně při SZ-Z-S situacích, dnů s mlhou a mrholením nebývá tolik, maximálně nízká oblačnost se sušším vzduchem, instaloval jsem opět sudy a těším se na dnes opět meteorologem p. Karasem předpovídané srážky údajně v průměru cca. 25 mm, líbí se mi to.

378
# 02.01.2023, 19:33

Atlantik půjde z extrémně teplého do teplého módu..
Ve vyšších polohách přechodně možnost déšť se sněhem nebo mokrý sníh..
To v lednu nelze nazvat ani přechodným ochlazením..Je to prostě teplo...
Já to pouštím z hlavy stejně s tím nic nenaděláme..
No a s tím únorovým sluncem.. To už hřeje celkem dost, samozřejmě .
Ale potíž je v tom, že i to lednové už pěkně přihřívá ..
Dnes to na jižních svazích, za větrem, bylo regulérně na kraťasy a tričko..
Minulou zimu jsme se divili v únoru poletujicim motýlům.. naprostá rarita, dříve nevídané..
Tak aby to letos nebylo ještě dříve...

273
# 02.01.2023, 22:51

Tohle je predpoved pro Prahu (nespecifikovane misto, proste hlavni mesto) podle yr.no z dnesniho vecera do 10. ledna. Kolik tam najdeme ledovych a mrazovych dni ?

Pridavam take teplotu v Praze Libusi z mereni po hodine na tyden zpet. Nejaky mrazovy den tam bude.

Predpoved pro Prahu podle ECMWF
Praha Libus tyden zpet od 02.01.2023 20 hod
386
# 02.01.2023, 23:38

TommyAst
To dobře vím.:D, aktuálně tu máme +10,3 a týden zpět to je skoro kopie těch dat z Libuše...pěkné, no jo..

272
# 04.01.2023, 07:34

Vysočina aktuálně zamrzlá a mraky nehod, teploty klesající až k -4, i bez sněhu to umí dost klouzat, už aby to vylezlo nad 0, zachrání to spoustu lidí a někomu možná i život.

109
# 04.01.2023, 12:09

Yurri
Vy už máte v MB profuk, my ještě čekáme. Jinak jsem zvědav na ten vítr, tady je poslední měsíc v podstatě bezvětří.

272
# 04.01.2023, 12:37

ludvicek
V Jihlavě mrzlo už od včerejších 18hod., stanice u řeky měla -5 a při zemi skoro -7, už aby vítr dorazil, ráno bude zítra v MB o 10 stupňů tepleji (+8), beru všema deseti.

# 04.01.2023, 13:37

Tady na Sv. byla týden zima slušná. Celkem mrzlo a přes 50 cm sněhu bylo.
Snad se už zima nevrátí a zase se můžou pěstovat venkovní plodiny a zelenat se tráva.
Je to levnější, zdravější (topení lokálními palivy, ovzduší v háji, chřipky, zlomeniny, atd. )
Už ať je zase hezky přes 25 C a budu spokojený.:slunce: v duši.

# 04.01.2023, 13:43

swan1
Babiočko Admirál, Komorní Lhotka tři dny zpátky !
A jak při slunném dni potěšil !
Už ať je Jaro a 25 C.:slunce:
Ráno to ještě tady na SV Slezska bylo velký špatný -2C. Teď už však hřeje :slunce: a pofoukává při 9 C.

73
# 04.01.2023, 13:51

Mlha je fuč, ráno to pěkně přimrzalo na kovové předměty.. a někde mimo město to asi mohlo i klouzat.
U nádraží se často mlha míchá s bordelem z průmyslové zóny, takže tam průmyslově sněžilo a bylo lehce bílo na trávnících i na autech. :)

168
# 04.01.2023, 14:24

Venku +0,8 a mlha jak mlíko. Celkem rozdíl mezi dneškem a včerejškem. No bída. Ráno to hezky namrzalo, dobrej stroboskop měly trolejbusy až to ráno skoro nejelo. Teď už klídek.

109
# 04.01.2023, 19:36

Yurri
No, zrovna na ČT1 ukazují, jak to s tím větrem bude a větší část JM kraje opět v nejmírnější kategorii. Tak jsem zvědav na ty teploty.

378
# 05.01.2023, 07:11

Aidamko1
A co dneska, už vás to tam taky konečně profouklo ? Tady fičák, přeháňky, +10°C...
Máme tu tolik vzývané SZ proudění s přeháňkami, ovšem cca o 10-12°C teplejší, než by se v lednu slušelo a patřilo..:D:zz:
Jinak, u některých jedinců nelze očekávat žádné svědomí, nebo že by se chytli za nos, nebo sebereflexi, když se opět tradičně seknou ve svém ,, úsudku,, o parník a ještě se přitom navážejí do druhých..To už je evergreen..
Myslím, že kdyby se modely mýlily ve svých predikcích teplot na 5 dní dopředu o 4 desetiny °C, mohli by s tím být všichni celkem spokojeni..;-)




Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.