Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí V novém týdnu i letní teploty, postupně se ale přidají přeháňky

# 09.09.2022, 12:54

Tak ten další týden se ty letní výhledy kazí, protože sem bude zasahovat TN od severu a ta pravděpodobně nepustí ten velmi teplý vzduch až sem. Nejtepleji by mělo být na jihu CZ a na SK během středy a čtvrtku, zde to letní den dá. Ale zbytek ČR bude ležet na teplotním rozhraní. V pátek na chvíli profoukne před TN teplejší vzduch a na víkend to vypadá na opravdu výrazné a razantní ochlazení s teplotou ve výšce až kolem 0 C. Začíná být shoda na čistě severním proudění až ze severu Evropy přímo do ČR po přední straně TV na Anglií a TN nad severovýchodní Evropou. Teploty přes den by při dešti spadly k 10 - 12 C a ani při slunečném a sušším rázu by nebylo více než 15 C. A hlavně by hrozily i četné přízemní mrazíky, na některých místech v nížinách už by to byly i 1. mrazy při teplotě ve výšce kolem 0 C a utišení větru.

# 09.09.2022, 15:22

Frantis95
To mi připomíná rétoriku jednoho politika :D Za všechno může... Jinak tady dneska ještě poslední příjemný den s teplotou okolo 22 C a vysokou oblačností. Škoda, že se to hodlá pokazit, protože zrovna na Ostravsku je zalito dobře a další déšť zde není zase tak potřeba. O víkendu spadneme v maximech k 17,18 C. Rána budou docela teplá v minimech okolo 13 C.

167
# 10.09.2022, 18:49

Gfs tam teď má denní teploty příští pondělí jen mezi 6-10 stupni a do toho déšť a na hřebenech nejspíše sníh

# 10.09.2022, 18:58

Pardubicko jedna průtrž za druhou. Napršelo za 7dni neskutečně vody už. :prsi::D ale tím jak bylo sucho tak celkem pohoda, ikdyz na polích už stojí voda .

109
# 10.09.2022, 20:28

kuba
Zatím to tak skutečně vypadá, že od soboty se citelně ochladí, akorát je to až za týden, takže stále existuje možnost, že se něco změní. Ale snad ne k horšímu tj. ráno mráz a odpoledne třeba +5.

376
# 10.09.2022, 20:34

Frantis95
Tomáš J.
To je jízda, v těch Supikovicich..Hmm..:!!:
Jancek
Odeberte se tedy někam jinam, mezi kompetentní a nepatolizaly..
Že z vás kdekoli jinde budou mít radost, to je jistota..:cool:
ludvicek
Jak to pokračuje s vínem? Stihnete to vše, pokud vyjdou současné predikce..?

109
# 10.09.2022, 20:39

swan1
No, to podléhající zkáze je už doma a pozdější odrůdy si poradí. Ale spíš je to otrava, že se sejdou lidi a místo grilovačky se bude vařit čaj s rumem.;-)

376
# 10.09.2022, 22:07

ludvicek
Rum bych nechal až do mrazíků ;-)
Nebude to sice grilovačka s pohodou babího léta, ale hlavně, že co bylo potřeba urgentně sklidit, je už pod střechou...

168
# 10.09.2022, 22:36

No já mám ve výhledu tady na in počasí minima na týden od 19.9. kolem 3°C, takže to bude chtít už nějaká preventivní opatření kvůli květinám co stále kvetou. Jediné co mě štve, tak vlivem dešťů budeme muset asi zlikvidovat růži, protože jí likviduje plíseň a mšice. Muškáty bude chtít pak sundat z balkónu kdyby náhodou.

Jinak dneska nás zasáhla bouřka. Srážkově se projevila 1mm.

33
# 10.09.2022, 23:06

U nas predpoved taky min +3, to zatim neni zas nic tolik extremniho. V tuhle dobu tu prvni mraziky obvykle prichazeji. Normalni zari

46
# 11.09.2022, 08:32

Příští týden mám v předpovědi jeden den nad 20 a jak to vypadalo kolik nebude letních dnů, v nejteplejších oblastech málem tropy a s tím ochlazením to bude možná podobně, je to až za týden. Minima někam k +5 a maxima klesnou na 12 jeden den v neděli, pak zas nad 15, takže drastické jak to vypadalo to třeba nebude.

Srážkově se opět slibuje, ale nás netrefilo teď vůbec nic a dnes tam mám výhledy kolem 10mm a včera krásně, dnes tma, 23.9. už rovnodennost a pro mně pomalu začíná nejhorší období v roce :(

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.