Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí V novém týdnu proměnlivé počasí, občas zaprší

168
# 27.05.2022, 13:08

Tak už i ČHMÚ tam má na příští sobotu až 32 stupňů ale celkem odvážné to tom dal když třeba gfs má od pátku ochlazení a na sobotu sotva 20, jedou podle Ecáku tak jsem zvědavej jestli to i GFS protáhne to teplo i na ten víkend :slunce::)

# 27.05.2022, 13:43

12,5 stupňů a prší . Dnes je to teda opravdu hnus. :prsi::oblak::zz:

# 27.05.2022, 14:21

Novorolak
Že vy bydlíte v paneláku? My, co máme hektary , zaplať pán bů za vláhu.:)

# 27.05.2022, 14:36

Novorolak
Když furt brečíte i přes to sucho, že je zima a že prší :prsi: .
Protože chcete na kolo atd.. Tak jsou 2 varianty.
1. Nebýt tak slabý článek co se po deštíku rozpustí.
2. Zůstaňte si v té Africe nejlíp někde v poušti.
Někdy by bylo také dobré myslet na přírodu a na její potřeby, ne jen na ty svoje. ;-)

# 27.05.2022, 15:01

Crazzyn
Starejte se o sebe 😉 Mimochodem , tady sucho není 😉 Někdo furt brečí , že chce déšť a počítá mm a někdo raději než čumět z okna provozuje nějaké aktivity 😉 Lépe se jezdí bez deště . To jistě chápete . A než začnete argumentovat suchem , zjistěte si první skutečný stav v našem kraji 😉 A bicáky se první cvičí a pak až vystavují , dokud tam nic není , vypadá to trapně 😉 Nicméně díky za radu i když byla úplně mimo 😉

# 27.05.2022, 15:04

Jedovice
Někdy v bytě v Nové Roli , někdy v baráku v Nových Hamrech . Dle situace , nálady a potřeby . Hektary ale nemáme , to máte pravdu . Kdo by se o to staral , já ne 😃👍 Ale vláhu tu máme , žádné sucho tu není ;)

# 27.05.2022, 15:18

Novorolak
Starám ale téma o dešti kde dokola jen doufáte, že nebude pršet a že bude teplo nevím nevím.
Komentování profilové fotky, která je navíc v rozlišení jakém, je také pěkná vizitka :) :D
A zjišťoval ale rostliny nemají zase tak dlouhé kořínky aby dosáhli na spodní vodu. Prostě déšť je občas potřeba.
Každé počasí má své kouzlo ale měla by být rovnováha. Déšť mi aktivity venku rozhodně nepřekazí.
Dál nebudu komentovat, aby to tu zůstalo u počasí.

162
# 27.05.2022, 15:22

Ecák se s tím nepáře a na příští týden háže až 36°C to snad nemůže vyjít:(

# 27.05.2022, 15:27

Crazzyn
Rostlinky jsou v pohodě , nebojte 😉 Je to o proměnlivém počasí v týdnu , kdy občas zaprší , přečtete si název . To samo o sobě nemusí znamenat , že všichni diskutující ten déšť chtějí , nebo ? Někdo déšť chce někdo ne . Co na tom nechápete ? V Horních Hamrech je teď 8 stupňů fouká a prší . Mě vyhovuje trochu jiné počasí než Vám na venkovní aktivity . Ale to je v poho , neberu Vám to , tak si nechte své rady také pro někoho jiného 😉 Děkuji a přeji hodně deštivých dnů 😉👍

ota
Avatar
2132
# 27.05.2022, 15:28

DeggyCZ
Vypadá to na první horkou vlnu, ale tomuhle moc nevěřím. Podle mě se teploty zmírní někam lehce přes 30°C a vlna nebude nijak dlouhá, ale uvidíme.:) Mě by se nejvíc líbily teploty někde v rozmezí 24 až 29°C, ale místo toho bude studený víkend a pak pravděpodobně vedra...

171
# 27.05.2022, 15:32

Já jsem člověk vedromil, takže mě vedra nijak nevadí. Pokud bude mezi 30-33°C, tak to bude ideál. Je pravdou, že většina lidí vedra ráda nemá, což se vůbec nedivím a je pravda, že taková týdenní epizodka teploty nad 35°C často dobijí i mě. Holt každý to vidíme jinak, ale vzhledem k tomu, že se do extrému moc chodit nemá, tak by mě těch 30-33°C stačilo.

Nicméně ta vlna nebude nijak dlouhá a na konci ji utnou pořádné buřiny jak to tak zatím vypadá. Shodují se na tom zatím všechny modely. V příloze je výstup modelu GFS.

Příští týden nás ovlivní výrazné teplotní rozhraní. V noci ze čtvrtka na pátek a v noci z pátka na sobotu se dají čekat intenzivní bouřky. Zdroj:wetterzentrale.de
# 27.05.2022, 15:39

Psst , o teplu se tu psát nesmí :D:D

# 27.05.2022, 15:42

Novorolak
Za dvacet roků, až otočíte kohoutkem kvůli vaším aktivitám, tak jsem zvědavá, jak se budete omezovat.:)

147
# 27.05.2022, 15:47

Aidamko1
už se nemůžu dočkat..
další kuláč:D jinak na videu se pracuje je z 2/5 hotový

# 27.05.2022, 15:56

Jedovice
Až otočím kohoutkem kvůli aktivitám ? Nerozumím , pište srozumitelně ;) Jinak já tu přece netvrdím , že nechci nikdy déšť . Jen prostě když mám volno a mám nějaké plány , tak jsem raději když je hezky , co nechápete ? Vy když půjdete třeba na koupaliště , tak budete chtít aby pršelo ? Bože ....

147
# 27.05.2022, 15:57

supr xd to by znamenalo, kdyby to vyšlo, že za měsíc by spadlo přes 180mm:D

# 27.05.2022, 16:28

Aidamko1
Je zajímavé, že I tento nástřel dává bouřky do jejich obvyklé trasy. :cool:
Jinak teď čelo SF, prehanka, spadne cca 0,5 mm a pro dnes splněno.

# 27.05.2022, 16:35

Kokos342
U vás monzuny, tady období sucha :cool: jak jsou ty výpočty modelů zábavné :cool:

# 27.05.2022, 16:36

Tady už se to protrhalo :love: Aspoň bude hezké pozdní odpoledne . Zítra budeme v Polabí (Přerov n.L.) Tak tam bude snad trochu tepleji .

Toto je včera podvečer . Sucho ?
# 27.05.2022, 16:48

Novorolak
Dle údajů chmi je na tom KV kraj relativně nejlíp - viz obrázek.
Louka resp. pastvina na vaši poslední fotce je dle terénu a typu vegetace podmacena, takže by tam I v sušším období měla být vysoká a bohatá tráva :cool:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.