Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí Před námi je větrný týden, počasí bude aprílové

272
# 10.04.2022, 10:05

Dnes parádní jinovatka, do auta se nedalo dostat, zamrzlé komplet, protože večer po přeháňce (0,5 mm) byla přeci jen vlhkost, dnes zatím nepřetržitě slunečno, stejně jako včera celé odpoledne, vítr šílenej, obrovský výpar, na Velikonoce bude zima, ještěže jsem v práci, předpověď mizerná, spíš je to sranda sledovat takhle dlouho dopředu, ale zaujme to;-)

7
# 10.04.2022, 10:32

No jo. Dnes to kleslo na -4,5°C, což už je hraniční hodnota. V úterý to bude asi ještě horší. Výstupy o a po Velikonocích jsou ještě drsnější. I letos to bude s úrodou, hlavně ovoce, zřejmě velmi špatné. Opět se ukazuje, že jedna z mála jistot v počasí, jsou mrazivé dubny, potažmo jarní měsíce. Holt nemrzne-li v zimě, někdy ten chlad přijít musí. Bohužel se z toho stala každoroční tradice. Věřím, že kdyby tyto situace kreslily modely mezi listopadem a únorem, tak to nakonec přetočí do tepla i den dopředu. Na jaře to neočekávám. I když stát se to může. Jak jsem tu psal, větším problémem, hlavně pro úrodu ovoce, budou hlavně pozdní a každoroční jarní mrazy, než stokrát omílané sucho. No a co se teplého jara týká a jeho předpovědí, vypadá to zatím dost nepravděpodobně. Březen u nás chladný, duben zřejmě s hrůzou průměrný, no a jedině snad hodně teplý květen by mohl překvapit.

258
# 10.04.2022, 10:36

mira1
Přesně tak, hezký napsané:). Už mě tohle počasí fakt otravuje, chtělo by to konečně teplo a bouřky.
Jinak včera jsme alespoň večer chytli pěknou přeháňku, hodilo to asi 4mm, doufám že dneska ještě něco málo naprší:)

272
# 10.04.2022, 11:07

mira1
Ne u nás teď fakt kvetou jen meruňky, jinak nic, takže škody jen jednodruhové, takže minimální, když bude sucho, tak nebude nic, jablka budou mini a švestky opadají, prostě ovoce nebude, zeleninu nějak uzalejvám, ale určitě je větší problém u mě osobně sucho, máme vysychavou půdu a tenčí ornici, na mrazy netrpím, žádná kotlina nebo údolí, nic takového.

47
# 10.04.2022, 11:57

Do práce chodím pondělí až pátek, už si normálně nepamatuju slušné víkendové počasí.
Příští týden ochlazení asi hotová věc napříč meteoservery, v neděli maxima jen +4 - to nesmí vyjít!, ale už od čtvrtku mám dovču tak snad stihnu venku něco podělat.

379
# 10.04.2022, 12:11

Polystyren zase jede o 100šest:D

168
# 10.04.2022, 12:20

Nevíte proč ta výstraha na mráz ve vegetačním období neplatí pro krajní jihozápadní polovinu Čech a pro Vysočinu?

96
# 10.04.2022, 12:26

Včera i dnes zimní klasika. Po oba dny četné sněhové přeháňky, dnes více oblačnosti.

15
# 10.04.2022, 12:37

kuba
Asi proto, že u nás je vegetační období jen podle kalendáře, jinak příroda ještě spí, nemá co pomrznout.

379
# 10.04.2022, 12:39

kuba
Určitě proto, že tu ještě nic nekvete, ani trnky:D
Takže žádná jarní vegetace není ohrožena..
I když je teda divný, že pro ostatní hory výstraha platí..🤔
Jinak, dneska se tedy opravdu přeháňkově urodilo..

# 10.04.2022, 13:28

Dnes to je jiné. Přeháňek je hodně, teď padá sníh s deštěm při 6°C a na obzoru další tři přeháňky. Nikde v přeháňkách jinde ani výboj. Jsou trochu slabší. Před přeháňkami se skoro nic netvoří alespoň tady. Takže další přeháňky asi až ve čtvrtek/pátek, a ty už budou lepší v prostředí kde bude 15°C, možná už budou klasické bouřky.

# 10.04.2022, 13:40

Kdyby ta podobná přeháňka byla včera tak se už dávno začne kolem ní kupit. Jenomže se nekupí, spíše nalevo od ní. Bouřky budou výjimečně

# 10.04.2022, 14:14

Nom ale pomalu začnu vyvracet to co v posledním příspěvku. Tahle přeháňka byla hodně silná, napadl poprašek. Teď má nádhernou kovadlinu fotogenickou ale nemám výhled. Další ještě přijdou

Poprašek
168
# 10.04.2022, 15:43

No já zkusím dnes meruňky postrikat postřikem proti mrazu ikdyz si myslím že to stejně nepomůže ale alepson něco by se mohlo zachránit, záleží kolik ráno bude :(

# 10.04.2022, 16:11

Z toho intenzivního co jde na mě zabouřilo. Vypadá fakt dobře.

386
# 10.04.2022, 16:12

kuba
Já vytáhnu svůj oblíbený fukar, nastavím termostat na +0,5 a děj se vůle boží, naštěstí mám meruně zasazený zasebou, tak to stačí profouknout tím jedním, když teda bude 0 nebo pod ní..:cool:
Jinak asi budu v lepší situaci, mě to tu maluje podnulovou hodnotu až prakticky něky okolo 5:00 ráno do 6 - 7.00 takže to bude v pohodě., snad..

47
# 10.04.2022, 16:55

Mně to taky maluje mezi 5:00 a 6:00 -1 zítra i v úterý a taky největší utišení větru.
Dnes to vítr vyhnal na +8,5.. takže trochu víc než se předpovídalo.
Přeháňka ani jedna a do pátku beze srážek. Konečně oteplení a následné ochlazení teď vypadá na tři dny, předtím to bylo donevidim.

Mně nejvíc trpí na mrazy akorát tak jedlý kaštan. Byl to dárek k narozeninám, takový slabý proutek, nesmím ho vykopat :!!: Každý rok vrch omrzne a stříhám, tady je to v našich končinách nesmysl, o žádném v okolí nevím. A možná letos dostanu druhý kaštan do páru, je nejistě samosprašný :(

379
# 10.04.2022, 20:12

Velikonočnímu ochlazení zda se neuniknem, ale ve výhledu je už zkrácené a bez mrazů!
Tak snad..

292
# 10.04.2022, 20:41

Tak tady celý den skoro nic, krom pár okrajů na přeháňkách, dalo neměřitelné množství. Ovšem teď večer se udělal pěkný „vláček“ přeháňek, které si to jdou hezky ke mě. Jsem zvědav kolik mm/cm to dá :prsi::snih:;-).

Radar 20:30
109
# 10.04.2022, 20:42

swan1
Slíbil jsem si zhodnotit velikonoční předpověď až v úterý, takže ještě 2 dny... Ale upřímně, bude prostě chladno, na 20 stupňů nevěřím.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.