Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Lokálně opět přeháňky nebo bouřky, ojediněle s přívalovými srážkami

Diskuse o počasí Před námi je velmi teplý a větrný týden, vítr opět způsobí škody

388
# 20.02.2022, 20:26

Today2
Tipováný, je zaškrtnutí políčka ve sportce, pokud berete předpověď počasí a trendy počasí takto, pak ztrácí jakákoli diskuse s Vámi, smysl..Nedívejte se na modely a tipujte, ve sportce je šance na první pořadí nějak 1: 100 000 000, tak snad Vám to vyjde.

388
# 20.02.2022, 20:27

Today2
Jo, i to sluneční minimum hrálo v minulém období svou roli, zapomněl jsem...

15
# 20.02.2022, 20:29

palma
No myslím, že nechápete, co se tu snažím říct.

Jaká je relevantnost předpovědi na 2-3 měsíce dopředu? 0. Tipování vyjde nastejno.

173
# 20.02.2022, 20:33

Today2

Ohledně NAO, tak v obou konkrétních letech byla taková předpověď již v lednu, je tam stálost díky PV. Je tam jasná korelace, to vám řekne každý odborník, který tomu rozumí. Ono indexy oscilací jsou totiž stanovené pomocí odchylek v tlakových hladinách, které jsou stálé v periodách 3-6 měsíců, takže tady vám to moc rád vyvrátím.

Ono ty změny tam nejsou tak výrazné aby to nějak mohlo vyvrátit vliv na počasí v Evropě.

388
# 20.02.2022, 20:35

Today2
Nevyjde nastejno, schválně jsem sem dal graf teplot od Meteoblue asi před hodinou (19:29), koukněte na něj a dojde Vám to, když ne, pak smolík..snažte se pochopit rozdíl mezi krátkodobou předpovědí a tendencí, čili dlouhodobou předpovědí, pak Vám to dojde, to není o tipování.

15
# 20.02.2022, 20:47

Aidamko1
To je hezký, ale na základě toho nemůžeš říct jaký bude duben nebo květen. Můžeš udělat max. pravděpodobností předpověď.

Proč meteorologové často říkají, že nemají rádi dlouhodobé předpovědi? Protože jsou opravdu extrémně nerelevantní. Tak to je...

Když tu pak píšete, že je velmi pravděpodobné teplé jaro, tak si myslím, že je to dezinformace, protože velmi pravděpodobné to není.

155
# 20.02.2022, 20:49

Today2
ale PV a dlouhodobá předpověď je úplně něco jiného 2 rozlišné věci.. to nemůžeš dávat dohromady

15
# 20.02.2022, 20:51

Kokos342
Na základě PV se pořád hlásí teplé jaro, tak nevím...

17
# 20.02.2022, 20:54

Today2
Takže teď ses ukázal. Celou dobu tu do chlapů vandruješ a vlastně si protiřečíš i ty. Nemůžeš tvrdit že přijde zima když to stejnak nikdo neví jak bude. Závěr je nějak bude.🤦

15
# 20.02.2022, 20:57

Čáp83
Nechápu jak to myslíš, já jenom říkám, že dlouhodobé předpovědi jsou nejisté a nechápu proč tu někteří pořád předpovídají teplo a jaro.

Mě to právě přijde ironické, protože dotyční se tváří, že tomu rozumí, ale zároveň popírají tu nejistotu.

Takže "logika" je pak taková: Znám indexy, okolnosti apod. a tak vím jak bude...

388
# 20.02.2022, 21:01

Today2
Vůbec jste to nepochopil, na té předpovědi, co jsem sem dal, je řádek tendence, krásně je vidět, jak z časem klesá, to proto, že v krátkodobé předpovědi se pracuje z velkým rozpětím teplot, kdežto v měsíční předpovědi je to již menší rozmezí, a v dlouhodobé předpovědi se pak pracuje s rozpětím teplot cca 2 - 3 stupně, proto je tato předpověď, jako trendová, procentuálně přesnější, než ta krátkodobá, to je veškeré kouzlo.. a ty TÚ v globále nejsou nějaké místní výše a níže, že to víme všichni, atd. atd. čili současný trend je .... teplo nad průměrem.

15
# 20.02.2022, 21:03

Já už to končím. Připadám si jako Tomio Okamura ve sněmovně :D. Hlavou proti zdi proti všem, to nemá smysl.

palma
a v dlouhodobé předpovědi se pak pracuje s rozpětím teplot cca 2 - 3 stupně, proto je tato předpověď, jako trendová, procentuálně přesnější, než ta krátkodobá, to je veškeré kouzlo..

Takže závěrem jsem se dozvěděl, že dlouhodobá předpověď je přesnější, než krátkodobá. Zřejmě pokus o vtip, který mám brát vážně... :D

17
# 20.02.2022, 21:05

Všechno na dýl jak tři dny je dlouhodobý. Takže i ty tu hážeš dlouhodobé předpovědi. Chlapi zde jasně a stručně vysvětlili proč by to teplo mohlo být!!! A pak už je to marný. Poněvadž ty si tu s ničím kloudným nepřišel proč by tomu tak nemělo být a co by do toho mělo hodit ty pověstné vydle.

15
# 20.02.2022, 21:09

Čáp83
ECMWF je model pro střednědobou předpověď, má to přímo v názvu a předpovídá na 10 dní. Takže nad 3 dny určitě není dlouhodobá.

182
# 20.02.2022, 21:09

Bude nadále teplo, modely kam dosahují tak ukazují bohužel cca kolem+- +5°C. Už asi žádná zima nebude, krom výjimečných chladných vpádů na pár dní.

17
# 20.02.2022, 21:10

Today2
A zrovna co to tu z povzdálí sleduju již delší dobu tak zrovna takový Aidamko bych řek že se vyzná. Loni také předpovídal Uralskou blokaci a všichni víme jak to dopadlo. Samozřejmě i další tu mají 100x větší přehled jak mi dva dohromady.
Jenže prostě víc jak tři dny dál je už moc a několikrát se to tuhle zimu ukázalo.

388
# 20.02.2022, 21:10

Today2
Nemohu za to, že to nechápete, a ještě se tomu smějete, v dlouhodobé předpovědi nejde o teploty na jednotlivé dny,.. už to chápete?

15
# 20.02.2022, 21:20

palma
K čemu je taková trendová předpověď? Nic konkrétního z ní nedostaneš... A já se tu bavil o tom jaru. Tak mi prosím řekni jestli bude teplotně nadprůměrný nebo podprůměrný březen, duben a květen. Díky...

17
# 20.02.2022, 21:24

Fronta již vstupuje na pevninu, ale zatím nevypadá tak ucelená a rozsáhlá jak ta páteční.

388
# 20.02.2022, 21:24

Today2
Melete, protože nechápete zákonitosti počasí, spíše je nechcete chápat, tady to máte od ČHMÚ..Měsíční výhled je kvůli poměrně velké nejistotě předpovědi uváděn v grafické – pravděpodobnostní podobě, vysvětlení grafů – viz níže "Návod na interpretace". Úspěšnost výhledu se pohybuje u teplot kolem 75%, u srážek kolem 65%. A to jde o měsíční předpověď. v té delší to dosahuje okolo 80%..
Tudíž jen blbec jde s domněnkou, která nemá reálný podklad proti 75%.. toť vše, a v té krátkodobé předpovědi máte někde okolo 8 dne předpovědi pravděpodobnost okolo 25%, takže nevím, čemu jste se smál tím smajlíkem.. sobě? Nedivte se, že naštvete kde koho, proti argumentu, jdete pocitem, domněnkou, přáním, chtěním zvítězit v debatě, v které zvítězit nemůžete.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.