Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Odpoledne opět přeháňky nebo bouřky, ojediněle s přívalovými srážkami

Diskuse o počasí Před námi je velmi teplý a větrný týden, vítr opět způsobí škody

381
# 19.02.2022, 10:12

palma
No, ono říkat, že v březnu nebude jen pořád teplo, ale že se tu a tam i ochladí, je asi na stejné úrovni, jako říkat, že v červenci bude sluníčko, ale někdy se i zatáhne a zaprší nebo přijde bouřka..
To nemůže nevyjít..:D
Nějaký smysl a relevanci by mělo spíš bavit se o tom, jaké budou jarní měsíce či celé jaro vůči těm minulým nebo vůči normálu za 30 let..
A tam je šance na studené jaro jako takové, letos spíše malá..
Pozdní zánik Vortexu studeným jarům příliš nenahrává..

15
# 19.02.2022, 10:17

swan1
No právě proto, že nikdo s jistotou neví, co přesně bude, se hodí napsat, co obvykle bývá. Nevidím na tom nic špatného.

388
# 19.02.2022, 10:24

swan1
Jo, jo, abych to vyjádřil procentuálně, v rychlosti jsem zkouknul 10 let zpět ty březny, ochlazení, které stojí za to, přišlo 4x , čili by ta šance teoreticky byla 40%, vzhledem k predikovanému rozestavení TÚ, plus stavu vysokých hladin atmosféry, bych to osobně viděl tak na 10%...pokud hovoříme o ochlazení někam na alespoň -8 k ránu a okol nuly až+2 přes den..po dobu alespoň pěti dní až týdne...a to si to ochlazení ještě vlastně přeju...

ota
Avatar
2173
# 19.02.2022, 10:28

Today2
Opravdu jste nezažil březen bez ledových dnů ? To je nějaký vtip? V posledních letech už je většina březnů bez ledových dnů. No a pokud jsou ráno třeba -4 a sněhové přeháňky s popraškem, který rychle roztaje, tak to určitě není zima, ale normální jarní ochlazení, které může být i v dubnu. Mimochodem pokud sem chcete psát rychlosti větru u vás doporučuju pořídit si stanici s anemometrem. Věřte mi, že většinou má člověk velké oči a nárazy větru dost přeceňuje. ;-)

173
# 19.02.2022, 10:32

palma
Já jsem se juknul na Brno, které tam má také pár sněhových epizodek v březnu, ale většinou s rozpadem PV, který nastal v půlce února, tak tedy nevím co očekávat letos.

Naopak když se vortex rozpadl až v březnu, tak tam nic velkého tedy nevidím jako ochlazení na duben, dokonce v roce 2017 se ochlazení v dubnu sice týkalo projevu PV, ale ten se rozpadl také v únoru, ale dlouho podržel silnou TV nad Uralem, takže jen čistě z minulosti a toho co víme, bych letos čekal teplejší březen, ale nemusím se trefit, to samozřejmě.

Absence TV nad Sibiří značí konec zimy. Zdroj:weatheriscool.com
388
# 19.02.2022, 10:37

Aidamko1
K tomu není co dodat, zbývá to sledovat a bavit se počasím a o počasí, o tom to je, já už dřívější věštírnu odložil pod šípek u plotu.. ( kdybych zase chtěl věštit, tak fakt tu máme zase špačky..:D)...a vůbec bych se nezlobil za pozvolný příchod jara, bez nějakých mrazů, asi fikce..:!!: (ten pozvolný příchod, samozřejmě)..

381
# 19.02.2022, 11:13

Today2
Jenže ono je rozdíl napsat ,,obvykle bývá tak a tak,, nebo ,,bude tak a tak,, ...

# 19.02.2022, 12:12

U nás je to pořád velmi silné, poryvy občas přes 20m/s :vitr:

275
# 19.02.2022, 14:38

Tady kousek Kuchařovice na Znojemsku po poledni 90 km/h, regulérní vichřice, 2. vlna dle předpokladu, poslední bude v pondělí, dáme zase přes 20 m/s, Tmax kolem +7, ale s tím sluncem je to fantazie.

108
# 19.02.2022, 17:42

Dobrý no ČHMÚ si zase hraje. Celá ČR výstraha žlutá před větrem kromě zlínského kraje :D:D:D:D

15
# 19.02.2022, 18:23

Tak v pondělí ráno se bude něco dít. Čekám nárazy na studené frontě kolem 90 km/h. Zřejmě půjde o poslední vítr schopný způsobit velké škody.

ota
Já psal buď ledové dny nebo sněžení nebo silnější mráz. Něco z toho. Silnější mráz v březnu považuji tak od -7°C.

swan1
Pokud něco vždy bývá, tak to i bude. To je jistota. V tomto případě jsou to zimní projevy počasí v březnu. Opravdu bývají každý rok. Březen není letní měsíc, ale navazuje na zimu. Je to zcela logické, že se zimní projevy vyskytnou.

Nebezpečná situace v pondělí ráno při přechodu studené fronty, zdroj: ČHMÚ
155
# 19.02.2022, 18:32

teď už nebude problém jenom vítr, ale i povodně... na horách leží dost sněhu a pršet bude prakticky všude s vyjímkou hřebenů s kombinací větru a všeho možného to nebude hezké..
ještě teď jsou řeky kolem hranice s 1SPA
nepočítám to že je zem hodně mokrá a každý mm je znát

vypadá to že se řeky snadno dostanou nad 2st (záleží kolik mm spadne a jaké bude teplo)

155
# 19.02.2022, 18:36

když na to tak koukám..Labe bude mít největší problém

388
# 19.02.2022, 18:54

Poněkud jsem se pobavil, Ventusky dává předpověď nejen počasí, ale i věcí budoucích, akorát nevím, na jak dlouhou dobu dopředu to je, jo Kladno už nebude...:D

předpověď budoucnosti Kladna..
2375
# 19.02.2022, 19:11

palma
Rudá záře nad Kladnem :D

# 19.02.2022, 19:14

palma
To není problém Ventusky, ale daného prohlížeče - evidentně překládá daná místa do nějakých nesmyslů.

388
# 19.02.2022, 19:21

In-počasí
No, používám stále stejný prohlížeč, nicméně nějaká kolize tam byla, stačilo přiblížit, či oddálit a psalo mi to tam místo Kladna, Peking, Dílí.. apod, tak jsem to restatrtoval celé, a je to O.K., každopádně mne to pobavilo, a děkuji za rychlou reakci..

381
# 19.02.2022, 20:57

Today2
Březen není letní měsíc, ale navazuje na zimu
Děkujeme za upřesnění, konečně se to natvrdo provalilo..:D
Nějaké ty sněhové vločky, nějaký ten ranní mrazík, jj, to je v březnu normální..
Dokonce i opravdové zimní počasí může v březnu být..Ale zrovna letos ta oceánská cirkulace a stav PV staví prohlášení typu ,,
v březnu přijde zima ,, spíše do sféry sci-fi..

388
# 19.02.2022, 21:11

swan1
Teda, mne taky docela zmátnul.., he, takže jaro je kdy vlastně, je zrušeno???..:D, jasný po létě začíná jaro! Nebo ne?..náhodou to je docela objev toto, Today2, je vizionář!
No, a ještě bych byl ochoten akceptovat to, že prolneme meteorologickou zimu a astronomickou, tedy že jaro pozvolna nastupuje do druhé dekády března...ale je to takové tvrzení pro tvrzení..:cool:

182
# 20.02.2022, 01:25

Fučí poměrně dost neustále .... nyní leze fronta se :snih: takže to trošku zase zesílilo. :vitr:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.