Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na jihu pozor na bouřky s přívalovými srážkami, letos poprvé mohou působit škody

Diskuse o počasí Hory v úvodu týdne zasype příval sněhu, ve vyšších polohách se budou tvořit četné sněhové jazyky i závěje

379
# 03.02.2022, 10:56

Petr75
No ,,fuj,,:D , to je pecka, nádhera!👍❤️

64
# 03.02.2022, 11:03

Petr75
To je jak v pohádce, velká závist :love:
My jen to :slunce: , to vypadá jak na jaře tady :(

15
# 03.02.2022, 11:14

Petr75
Pěkné, tak Vy máte nejlepší lokalitu ze všech zdejších uživatelů. Od Vás tu budou pravidelně vždy nejlepší fotky.

Jinak ten frontální systém bude trochu jiný, vypadá to spíše na brázdu TN a výrazné srážky až před studenou frontou a na ní. Teplá fronta srážky moc nepřinese, spíše jen zesilující vítr od JZ.

swan1
Zima má jen tři měsíce, takže netřeba to brát v nižších polohách zase tragicky. Já se těším na jaro, v nížinách je to v něčem lepší. Poslední dobou mě zima čím dál více štve, teplejší počasí mi chybí. Já jsem se dokázal docela adaptovat i na větší vedra. Když je teplo a hezky, tak je to vždy lepší na venkovní aktivity. Na horách je moc zima a moc často prší. Ale pokud by člověk chtěl, tak si na hory může kdykoliv zajet nebo se tam přestěhovat. V dnešní době se to trochu nabízí, protože Praha, Brno apod. jsou dnes už strašně drahé lokality na bydlení apod., chudší pohraniční oblasti jsou pak mnohem dostupnější.

169
# 03.02.2022, 11:16

No v noci z neděle na pondělí to vypadá pro hory na dalších 20-30cm nového sněhu před tou oblevou :snih::pozor:

273
# 03.02.2022, 11:20

Petr75
Hezký, u nás od prosince už 3 x podobná pohádka samozřejmě jen s menším množstvím sněhu kolem 10 cm a když nebyl sníh, tak mrzlo, že se nedá s půdou vůbec pracovat, naštěstí ne nějak moc, letos zatím celkem povedená zima, dnes navíc luxusně slunečno, hory takhle mají prostě vypadat, hned bych na víkend přijel, doma už to ale určitě nechci a když, tak ať je to za chvíli pryč.

69
# 03.02.2022, 11:42

Já myslím, že podobné foto by nyní poslali i ROFA z KH a stejně tak i Luka S z Beskyd až odhází těch 20 cm co mu v noci napadlo. Za touto krásou se jinak skrývá poměrně velká dřina s odklízením sněhu. Máme na to sice traktor s radlicí a frézu, ale tím se všude nedostanete, nebo už to není kam hrnout, tak musí nastoupit ruce s hrablem ;-)

Edit: Tak Luka S byl s tím hrablem dnes rychlejší než jsem čekal :D

379
# 03.02.2022, 11:48

kuba
Tady sobota -pondeli na 20mm v dešti(možná chvílemi déšť se sněhem):D
To jaro příští týden už se, aspoň tady, v predikcich zredukovalo z těch +10-11°C celkem dolů..
Ten konec výhledu je pěkný, 10cm sněhu i v nižších polohách, shodují se na tom zatím ICON i GFS.. Ale až to bude v predikci ne za 10, ale za 3dny..pak to začne teprve vypadat zajímavě..

22
# 03.02.2022, 11:48

Petr75
jsem se na to už vykašlal ,nejsem magor za ty prachy abych tam celý den lítal s hrablem zpocený a promočený 3x denně se převlíkat,traktor jim to shrne...jsem právě naštvaný najednou to s tím traktorem jde...už jim tam na to kašlu

6
# 03.02.2022, 12:03

Petr75
Čau. U Vas úplná idylka :) Ale muselo to dát zabrat.. Tady asi 6 cm noveho a celkem tak 25-26cm. Jinak Šerák přírůstek jen 3cm, míň než u nás v závětří. A celkovka jen o ca 25 cm víc než Kouty n Des-DS - o víc než 500m níže.. Tak si kladu otázku, jestli jsou ty naše jesenické hřebenové stanice vůbec reprezentativní..? A že by Jeseníky j jediné z vyšších čes. hor měly tak daleko do 1m sněhu.. Nevím no.. Co myslíš? Je to zvláštní ty hřebenové stanice v Jeseníkách.. Užívej idylku, je to fakt pěkný :)

Slunce a sníh u nás
379
# 03.02.2022, 12:08

Luka S
Yuris
Ondráš*
Petr75
Na vás tam ten Atlantik se svými teplými kapsami vzduchu holt moc nemůže.. nedosáhne..
Jak už psal Today, je a bude to i do budoucna stále podobná písnička..

2718
# 03.02.2022, 12:13

swan1
Ano na V je teď dost sněhu i ve středních polohách tady už to taje rychlostí světla pro nás už zima skončila;-)
Teplá fronta jede už skoro 4°C už je tepleji než v neděli

Výhled spíše jarní
110
# 03.02.2022, 12:24

Si trochu zatrollím...;-) U nás plus 6 a kosové už vytahují noty. Jinak ochlazení po příštím čtvrtku je typický nástřel naslepo. Mohlo by to ale už asi napodeváté vyjít, zatím minimum u nás nekleslo pod minus 10 a to je samozřejmě pro škůdce značka ideál.

6
# 03.02.2022, 12:25

swan1
Zdar. Jo, to máš asi pravdu no. Ale Vy zas máte na kopcích 2-3x (až2.5x) :) více sněhu a srážek v poslední době. To máte fajn kvůli vodě. Tady lesy schnou a kůrovčí.. :(. Kdybych si měl vybrat jedině z naší a Vaší varianty letošní zimy - bral bych tu Vaši - kvůli vláze a lesům.. Tak si to tam nahoře užívejte.. :) Tady se snad lesy též dočkaj.

169
# 03.02.2022, 12:41

Tak v neděli večer to vypadá na další vichřici, vítr v nárazech i 95 km/h i v nížinách tak to budou nejspíše zase nějaké škody :(:pozor:

# 03.02.2022, 13:01

kuba
Silný vítr v podstatě začne už v pátek, kolem půlnoci v pátek/sobotu přejde pás deště, a pak až v neděli se vrátí srážky a pokračuje to i v pondělí. Připomíná trochu 19/20 mód akorát tenhle je slabší.

379
# 03.02.2022, 13:55

Today2
,,Zima má jen tři měsíce, takže netřeba to brát v nižších polohách zase tragicky,,
Nevím jak v Polabí, ale v Pošumaví je v podstatě zima-nezima 6měsíců..Listopad-duben...
Paradoxně teplejší zimy s pozdním rozpadem Vortexu prodlužují pak chladné počasí hluboko do jara, nám všem, ale od těch středních poloh je to o dost markantnější, než v nížině..
Což je samozřejmě protivné.. Když vám na zahradu padá sněhová krupice ještě na začátku května a i červnový mrazík tu není výjimkou.. Kdyby byla opravdu zima 3 měsíce a pak to šlo do jara, to by bylo hej..
Ale on to je v posledních 10-20ti letech spíše podzim trvající půl roku...

VHK
Avatar
30
# 03.02.2022, 14:32

swan1
Je to brano od vcerejsiho rana,omlouvam se ale i tak pekny.

379
# 03.02.2022, 14:43

VHK
Je to tedy za 24h, jasné, ok, diky

15
# 03.02.2022, 15:19

Petr75
Ano samozřejmě jsem zapomněl na ostatní uživatele z hor.

swan1
Zimě současné počasí v nižších polohách neodpovídá, ale pořád je to roční období. Chladného jara se obávám, současné počasí není ideální, venku se nedá nic moc dělat. Když bude na jaře o 5-10°C tepleji, ale bude foukat vítr, tak to pocitově vyjde na stejno. Obávám se, že klidných, teplých a slunečních dní na jaře moc nebude a přijde to až v červnu, kdy naopak bude vedro, ale furt lepší, než když je venku lezavo, deštivo, větrno, chladno donekonečna.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.