Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na jihu pozor na bouřky s přívalovými srážkami, letos poprvé mohou působit škody

Diskuse o počasí Zimní počasí bude v nejbližších dnech pokračovat, maxima kolem bodu mrazu

379
# 08.12.2021, 07:31

ludvicek
Nasněží i v Z polovině, ale jinak souhlas, příští týden teplo..fuj..:D

# 08.12.2021, 08:01

Modely vypadají pro naši oblast úplně tragicky, tady by pomohl jen zázrak. Dlouho jsem neviděl takhle vysokou shodu u postupu níže napříč modely. Opět se ukazuje, ze prosinec tady zimní měsíc být neumí. Sníh byl jednou (4.12), loni o den dříve. Vydržely stejně dlouho, do večera téhož dne. Teplota v prosinci zatím neklesla pod -2, protože je neustále oblačnost, ze které nic nepadá. I v říjnu bylo chladněji. Tolik tedy trochu realistický pohled na ten “nástup zimy”. Pro statistiku a průměry dobrý, reálný “využití” zimy nula, nula nic. Obavám se, že zítřek tomu nasadí korunu. Morava má svůj několikátý letošní příděl v podstatě jistý

238
# 08.12.2021, 08:17

vojta-černošice
Ještě uvidíme, musíme doufat...

Jinak u GFS už první okénko +384 zasahuje do Štědrého dne :D , no a prozatím je tam teda teplo a bez sněhu.

# 08.12.2021, 08:19

Nic zvláštního se konat nebude, jen v zimě napadne v ČR od 1 do 15 cm, a to je snad normální nebo ne? Také je snad běžné, že na horách a okolí spadne více než v nížinách. Nějak nerozumím steskum některých diskutujících z velkych měst a nížin... tam se přece moc sněhu nedá nikdy očekávat...

# 08.12.2021, 08:25

Prady
Dívám se do křišťálové koule a radím se s kocourem a vypadá to na jz až z proudění po celý konec prosince :D:prsi::vitr:

69
# 08.12.2021, 08:29

Prady
Já tam na to koukal zrovna včera kdy to končilo 23.12 a to tam byl ještě sníh a mrazy - takže můžeme být zatím úplně v klidu ;-) Několikrát se to otočí a uvidíme jak to nakonec dopadne. Osobně ale oteplení a oblevu před Vánoci nebo na Vánoce čekám - tomu se asi nelze vyhnout ;-)

386
# 08.12.2021, 08:33

Aldy1977
Zcela správně, nejsme na Sibiři, jsme v mírném pásmu, tak se smiřme, v lepším případě s mírnou zimou.. dle predikcí, které se tu uváděly před začátkem zimy, by v této zimě měly spolupůsobit faktory "zaručující" slušnou zimu, tak čekejme, zda přijde, zatím trvá 8 dní, včetně dneška, jsme na začátku..zde na Kladně neočekávám příštích pět dní žádné zimní zázraky, 2 cm na Vánoční svátky bych bral, ale zatím se to jeví jako fikce..:cool:

55
# 08.12.2021, 08:53

Docela mě baví, jak jsou tu všichni diskutující, kterým na zítřek modely dávají skoro 20 cm sněhu, v pohodě a nad věcí. No tak já jen doufám, že stejně v klídku budete taky až někdy bude ta situace opačná. :D

238
# 08.12.2021, 08:59

Ondris
Jo to je klasika , ale být to opačně tak jsou z toho taky naštvaný :)
Jinak o víkendu jedu na chalupu do Borotína, tak snad je na Jistebnicku a Český Sibiři aspoň trochu sněhu ;-)

172
# 08.12.2021, 09:10

DeggyCZ
Novorolak
Pánové děkuji vám.

Jsem rád, že zde jsou i lidé, kteří přejí a nezávidějí jako by sníh byl nejbohatší věc na světě. Minulý rok byla na moji polohu zima strašná, horší jak v Polabí, tak mi prosím dopřejte trošku sněhu jako revanž.

Však Čechy se dočkají později, o nic nejde. Je to jen počasí. Třeba bude sněžit zítra i v Čechách.

Tady to vypadá na pořádný zásyp sněhem.

# 08.12.2021, 09:13

Já pořád čekám kdy ta zima konečně dorazí a tady téma "zimní počasí bude pokračovat" :D.. V noci se to dostává sotva těsně pod nulu, přes den vždycky + ,spíš takový listopad.. No a výhled naznačuje předjaří až do nevidím :) :slunce:

110
# 08.12.2021, 09:17

Hrádečák
Musím tedy v návaznosti na Váš komentář vypíchnout, že je vskutku s podivem, že jsme doposud neměli minimum teploty pod mínus 5. To i loni bylo a že byl prosinec velmi teplý! Přitom vzhledem k množství sněhu by člověk řekl, že je pořádná zima.

22
# 08.12.2021, 09:24

tady taky do dneška nic extra v teplotách ....dnes ale v noci jasno a v 8 ještě bylo -8 dnes slunce ...na zítra jeden model dává nějaké sněžení už od dopoledne ,druhý spíš k večeru do pátečního rána ...tak se ještě uvidí kdy a kolik,večer z 12 hodiny modely teprv asi ukážou něco definitivního

172
# 08.12.2021, 09:29

ludvicek
Tady bylo minimum -6,7°C (minulý rok bylo až v půlce ledna) a i Brno Žabovřesky mělo si myslím lehce pod -5°C, to bylo v tu sobotu si myslím, jak se po pátku vyjasnilo.

No nové výhledy na leden jsou stejné. Skandinávie se vlivem blokace bude opětovně prochlazovat a navíc opět Mb nad středomořím silně v záporu, takže nadbytek TN a s nimi propad hmot od S/SV.

386
# 08.12.2021, 09:32

Když jsme u těch minim, já měl letošní podzim a zimu jen jednou pod -3 (-3,2) jinak vše do -2,5.. takže tak, sníh před pár dny 2 cm, pokud někdo touží po sněhu, ať ho má. A tady. kdyby bylo o Vánocích alespoň pocukrováno, tak dobrý, zatím to vypadá spíše na Vánoční zemědělské činnosti... třeba, že bych ještě na Štědrý večer dosázel zbytek česneku.. měl bych paličák vánočňák..:D

10
# 08.12.2021, 09:36

Tady včera večer slabě sněžilo, vločky byly hodně malé, ale chvíli padaly blízko u sebe. Radar nic nezachytil. Teplota byla přesně na 0,0°C nebo dokonce +0,1°C.
Dnes ráno po dlouhé době vyjasnění, teplota klesla na -2°C. Momentálně se začíná zatahovat vysokou oblačností, teplota zdá se pořád klesá. Aktuálně -2,5°C. Předpověď teplot od modelu Aladin je hodně nepřesná, chyba je často v řádu několika °C a na obě strany, nejen do tepla. Fouká slabý východní vítr, přes den bude mírný.

ota
Takže dávám za pravdu, dnes méně oblačnosti a zima je větší.

55
# 08.12.2021, 09:38

Prady
Já tam byl naposled v neděli a do 500 m nám těch pár cm smyl déšť, ale kolem 600 m je stále bílo tak do 5 cm, na Javorové skále bude určitě víc, ale tam jsem to letos ještě nekontroloval. :) Jinak celkově je to na Táborsku letos zatím bída. To i v Čb už bylo víc sněhu.

22
# 08.12.2021, 09:40

Today
podle gfs máme zajímavou odchylku na zítřek poledne skoro +2 a ve 3 odpo už -1

169
# 08.12.2021, 09:40

Ty srážky z Německa na západ Čech se rozpadají, přesně jak modely předpovídají

ota
Avatar
2144
# 08.12.2021, 09:44

Ondris
Upřímně, ono nemá smysl si ten sníh nějak závidět. Vydrží maximálně pár dní. Modely dávají od středy skutečně výrazné oteplení. Snad jedině Ecak tam drží trochu zimní počasí i dál. Takže to vypadá, že koncem příštího týdne bude sněhu mimo hory všude stejně.:) Ta pravá zima se solidním mrazem evidentně dorazí klasicky až po novém roce.

Jinak tady je zatím nejkrásnější den zimy dneska. Sněhu sice jen zmrzlé 2cm, ale jasno a mrazivo. Krásný den. Bohužel to vypadá, že ty dny se sluncem a mrazem zase hodně dlouho nebudou.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.