Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Před námi je teplý a slunečný týden, naměříme celou řadu letních dnů

# 05.09.2021, 15:34

Září k nám zatím přináší slunečné a teplé počasí. Nic se na tom nezmění ani v nadcházejícím týdnu. Před námi je na září nadprůměrně teplý týden. Teploty budou až o 7 °C vyšší, než činí dlouhodobé průměrný pro toto období. Již nyní se u nás vyskytují mírně nadprůměrné hodnoty. V průběhu týdne se ovšem ještě více oteplí.... Více >>

268
# 05.09.2021, 21:32

Září bude celá 1. dekáda top, dnes max. 23 a kolem poledne trochu mraků až na polooblačno, jinak skoro jasno, dusno žádné, jako co víc si přát, s tím senem jsem se trefil, ale výlety mají přednost, komu všechno nezplesnivělo, tak se může těšit nakonec na kvalitní úrodu, já snad založím kvas na slivku nebo co a bez cukru.

63
# 06.09.2021, 06:43

Nejkrásnější počasí roku :cool:

107
# 06.09.2021, 09:45

Lucina
Souhlasím ve všech bodech.;-) Tenhle obrázek musí potešit letos každého, kdo jen trochu holduje vínu.:D:slunce: Ale známe, jak se můžou výhledy prudce změnit!

inpocasi vyhled Brno
63
# 06.09.2021, 09:48

ludvicek
Ano pro víno ideální... za mě těch 23 super :cool:

15
# 06.09.2021, 14:53

Jo, též mám rád toto období. Sluníčko pěkně hřeje, ale nepálí, noci jsou jiskrné, ranní chlad dosud přívětivý.

A co se vína týká, tak doufám, že šípky dojdou do lepší zralosti než loni a bezové (z plodů) budu zakládat tento týden. Letos zkusím dvě varianty. Suchou, jako loni, moc dobré, silné, tvrdší - prostě Bezofka (dle vzoru Frankofka) a sladkou, dezertní do hodně těžka, na tu jsem zvědavý, mohlo by to být zajímavé víno. Toš tak s vínem v okrajové oblasti :D.


380
# 06.09.2021, 16:17

Ursus
Bezinky jsou skvělý na záda (šťáva a vypít) tak to by mohlo být spojení příjemného s užitečným..:), jinak na Kladně mám dneska s odřenýma zádama letní den +25 přesně..

268
# 06.09.2021, 22:41

Bezinky už mám po dnešku dokonce v kečupu a brzy přijdou i do rumu, ve kterém se už od června macerují ořechy, už aby přišly na řadu šípky, to bude panečku ročník, na archivaci ale asi zase nezbude. Dnes opět max. 23, ale ráno ukrutných 8, o 5 °C méně než včera, na letní den to tady asi už nedotáhneme, ale tak sjedu za kopec do Znojma a je to.

107
# 07.09.2021, 13:24

Yurri
Já myslím, ze letní dny dá i Vysočina, ten místní výhled už pár dní drží 27 v Brně, takže 25 je reálných i u vás. Co je ale vcelku nad očekávání, pořád se tam drží i velmi teplá rána, v průměru kolem 15...

370
# 07.09.2021, 16:58

Nad Šumavou dnes pěkně kupilo, sem tam i přeháňka byla..
V atmosféře přibývá instabilita, věřím, že v pátek nebo v sobotu něco bude:prsi::blesk:

182
# 07.09.2021, 18:30

Paráda ... Tak aspoň trošku náhrada za to bídné léto a nic moc srpen.

182
# 07.09.2021, 18:32

swan1

V Pátek večer se už čeká přeci ten zlom v počasí ... :blesk:, přeháňky, v Sobotu to samé.

167
# 07.09.2021, 18:43

Krásná ukázka mariánského léta. Teplotně se sice o víkendu ochladí, ale již od pondělka zpět na 25°C, tedy i ludmilsko-matoušské pozdní léto se zdá, že vyjde perfektně.

Teplotně je fakt skvěle. Ráno sice zima, ale hned kolem poledne je velmi příjemné teplo. Nádhera. Teplotně se to zlepší k pátku, tak uvidíme. Od zítřka jsem na rychlé otočce na Vysočině, sice jedu již v pátek domů, ale přeci jen se těším na pěknou přírodu a nádherný začátek podzimu..

10
# 07.09.2021, 21:37

Původně to vypadalo na dlouhé období zatékání chladného a vlhkého vzduchu od SZ, ale jak už to tak bývá, opět se tlakové útvary hnuly k východu a kolem TV nad východní Evropou se k nám naopak dlouho bude dostávat teplý vzduch. Podobné změny v předpovědích jsou i v zimě, čím větší zimou hrozí, o to větší a delší teplé počasí nakonec převládne! V tom mají milovníci tepla výhodu! ;-)

167
# 07.09.2021, 21:44

Vokr
Jen ať je krásné a teplé počasí co nejdéle. Žádné srážky a oblačnost fakt v tomto období nechci, protože si je třeba užít posledního záchvěvu léta. Mulda počká na podzim ;-)

Jo a ta TV nad východní Evropou, jen ať tam zůstane, protože Uralská je v zimě zlato nejvyššího kalibru, ale o zimě jindy a v jiném tématu, pravdou je ale, že předpovědi se neshodují, ale malují podobnou zimu jako vloni, ale s chladnější střední a východní Evropou. Naopak západní by měla být díky rozložení TÚ spíše v kladné odchylce.

268
# 08.09.2021, 03:53

ludvicek
Teplé noci? Kéž by, aktuálně zase pod 10, při zemi 8, na mě brutal, maxima zkazí JV vítr, který tady bude dnes i zítra zrovna odpoledne řádit, na to tady trpíme, víkend už bude více oblačnosti, takže bohužel.

107
# 08.09.2021, 07:20

Vokr
Fakt jsem se snažil, ale při nejlepší vůli nemůžu najít na "zatékání chladného a vlhkého vzduchu od SZ" nic pozitivního. Si vždycky představím, jak mně zatýká studená voda za rukáv... Takže teplu zdar a Yurri, pořád tam těch 15°C v neděli je, neříkám ale, že to klapne, je to pořád jen výhled.;-)

yr.no Brno letní víkend
# 08.09.2021, 08:07

Mě zaujal teď ranní výstup ... a ta propast :!!:

370
# 08.09.2021, 09:31

Vokr
ludvicek
Už je tam ochlazení zpět..a ještě větší brutál..
Je to zatím daleko a nejisté..

107
# 08.09.2021, 12:22

swan1
Jo, dávám sem ale z mého pohledu "lepší" alternativu, třeba se to vrtne tímto směrem...

yr.no Brno

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.