Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Chladnější a proměnlivé počasí bude pokračovat i v novém týdnu

380
# 29.05.2021, 18:02

celyl
Teprve rozkvétají šeříky, vyráží listí na akátech a venku vysazené papriky zežloutly, shodily listy a chcíply příliš zima, .....bohužel, tudíž podle kalendáře jaro, podle počasí podzim, či konec zimy, můžete si vybrat...:cool:

380
# 29.05.2021, 20:37

No, teď v Tv24 moc pěkný hydepark, proudění vody na zemi, včetně golfského proudu s klimatologem Hutnem, ústav fyziky atmosféry a,v. O slunci, atmosféře atd..

1252
# 29.05.2021, 20:53

Dneska překvapivě 0mm. Všude plno přeháňek a tady nic. Vypadalo to na překonání 100mm za květen. Vůbec to nevadí, protože srážek je dost.

167
# 29.05.2021, 20:54

Jo dneska opět v poho na triko, ale narozdíl od dnů jiných jsem byl na zahrádce v restauraci. Pozval jsem přítelkyni a další kamarády na sezení, a dalo se to zvládnout dokonce bez deštníku. A to ještě s tím faktorem, že moje přítelkyně nemá moc ráda zimu, takže úspěch na druhou... Jo prostě fajn sobota.

Odvrácenou stránkou pak bylo to, když jsme pracovali na zahrádce se sousedkou. To jo, to stálo za to.. Lijavec dorazil..

V poslední době jsem taky procházel fakt náročným obdobím, kdy se mi převrátili všechny preference v životě na druhou stranu a jsem více spokojen. Snad se to projeví i na kvalitě mých příspěvků..
Během pár dnů čekejte pár analýz..

33
# 29.05.2021, 20:56

palma
To je hrozné. :!!: U nás už tedy šeříky odkvetly/odkvétají (zpoždění měly asi 10-14 dní - normálně jsou na Osvobození už téměř odkvetlé, letos tak akorát kvetly, a to ještě ne naplno). Akáty jsou také olistěné, i když velikost listů ještě není konečná. Zajímalo by mě, kdy letos pokvetou. :D Z teplomilné zeleniny se na záhoně daří pouze rajčatům (dost vyrostla a nasazují plůdky). To ostatní ne že by přímo klempírovalo, ale moc to neroste. Vidím ale, že to může být ještě horší (ovšem my jsme cca o 150 m. níž než vy, to také hraje nějakou roli).

370
# 29.05.2021, 22:34

Miriam
Tady též šeřík začíná teprve rozkvétat a vůbec se mu nechce.. Na zahradě jedou skvěle pouze brambory a kavkazský špenát..:D
Rajčata stojí a jen tak tak přežívají, to samé dýně. Od jisté smrti utopením jsem rajcata myslím zachránil jen foliovou střechou nad zahonem.
Dnes večer ze dvou po sobě jdoucích přeháněk 2mm, max teplota dnes 16stC.
Celkově květen rovných 140mm..

33
# 29.05.2021, 22:59

swan1
U nás dnes max. 19, ale to bylo jen chvilku. Jinak bylo tak 17,5. Dýně nám tedy rostou, okurky také (ale ne zvlášť dobře). Papriky téměř stojí ve vývoji. Pršet neprší. Občas nějaké drobky spadnou, ale hlavní déšť byl na přelomu první a druhé květnové dekády, kdy napršelo hodně. Ovšem tím, jak je chladno, tak se to až tak moc neodpařuje. Půda je nahoře suchá, ale níž vláha je.

1252
# 30.05.2021, 00:00

Srážkové úhrny za 24 hodin.

Srážkové úhrny
268
# 30.05.2021, 08:36

swan1
To máme úplně podobný, max. včera +16, ale opravdu hodně foukalo, takže pocitově bylo příjemně jen na slunci, které má opravdu grády, půda ale rychle prosychá, už jsme museli jen za včerejšek 2 x zalejvat, černý bez ještě ani nekvete, rajčata flekatí, šeřík už teda kvete docela dlouho, ale dobře roste hrášek, bezvadně kvetou jahody a česnek i cibule vypadá excelentně.

370
# 30.05.2021, 09:16

Miriam
Přesně tak, vítr a v květnu vzácné slunce vysušily zahony max na chvilku na povrchu, v hloubce 10cm a hlouběji vody stále dost.. Současný výhled na 10 dní konečně slibuje teploty postupně lehce nad 20 st a beze srážek..
Yurri
Já za celý k květen nezaleval vůbec...

7
# 30.05.2021, 09:27

Tak i tento víkend je ve znamení deště a chladu. Bohužel žádné výrazné zlepšení se moc nerýsuje. Možná se snad konečně truchu oteplí, ovšem bude to stále hodně nestabilní. Přeháňky či bouřky nás neopustí. A po příštím víkendu se asi vrátí vlhčí počasí. Loni se seno sušilo až do července, letos to vypadá ještě hůř. Je škoda, když už se sem nasune tlaková výš, tak nás zase ovlivňuje výšková níže. Nekonečný mokrý příběh. Měsíční sucho by bodlo

31
# 30.05.2021, 09:37

mira1
Já teda nevím. Tady poslední týden už tolik nepršelo, i když předtím opravdu hodně. Zem už není tak kyprá jak před týdnem. Potřebuju kopat několik desítek m rygol na ztracené bednění, tak by ta půda mohla být klidně i trochu měkčí a rozhodně několik týdnů bez deště bych si teda nepřál. To by bylo jak šutr.

96
# 30.05.2021, 10:24

Tady dnes nespadne ani kapka a jde o jeden z mála slunečných květnový dnů. Ráno klesla teplota na +3,6 C, při silném větru pocitová teplota -1,5 C. Ten vítr na druhou stranu vše zachránil. Jak to bude zítra pozítří za bezvětří těžko odhadnout. Aktuálně kvetou jabloně a začínají třeba višně. Šeřík si bude muset ještě pár dnů počkat.

165
# 30.05.2021, 11:10

Tak u nás konečně po dlouhý době úplně jasno, ráno sice bylo 2,9 C. Tak snad vydržely rajčata a papriky ale Tedko je nádherně :slunce:

268
# 30.05.2021, 14:01

Dnes zatím narozdíl od včera hodně oblačnosti a max. bylo +13 a už to jde dolů, z celého kraje jsme na tom ale ještě nejlíp, takovej Humpolec nemá ani +8, Pacov 8,5 a Žďár n. Sázavou sotva 10, na odpoledne na konci května teda nic moc.

1252
# 31.05.2021, 00:00

Srážkové úhrny za 24 hodin.

Srážkové úhrny
182
# 31.05.2021, 01:43

Zatím výhled počasí vypadá konečně skvěle ... :slunce: +1 Konečně!

146
# 31.05.2021, 08:56

chci tohle počasí... prosim

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.