Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Další vpád studeného vzduchu od 12.4.

# 08.04.2021, 10:36

Příští týden to vypadá na další vpád studeného vzduchu a sníh má napadnout . Můžeme diskutovat jak to nakonec celé dopadne :)

107
# 08.04.2021, 10:48

radek4545
Já bych byl pro průběh, jaký maluje momentállně yr.no, pár chladných dní s deštěm ale bez mrazu!

Yr.no pro Brno
167
# 08.04.2021, 10:56

ludvicek
Všechny modely tam mají i pro Brno sněžení a pokud Yr.no využívá model ECMWF tak Ecák je jediný který ne. GFS tam čeká 21cm, ale to je výsměch. Tenhle model již pro Brno za posledních 10 dní modeloval asi 4x kalamitu, takže zbyde z toho buď nic, nebo pár mm.

GFS je střelec, ale je je zajímavé, že to dokáže vůbec jako model vymodelovat.

67
# 08.04.2021, 12:44

At už jde ta zima někam, už aby bylo pořád teplo

238
# 08.04.2021, 13:04

GFS tam docela sveřepě drží kalamitu už několikátý výstup po sobě. Dává jí od pondělního večera. Pokud by to vyšlo, celkem jistě by se jednalo o nejvýraznější sněžení za tuhle sezónu.

# 08.04.2021, 13:13

Prady
Zdůraznil bych prozatím. Nevíme, co se chystá přespříští týden. :)

2558
# 08.04.2021, 13:13

Prady
No to bych neřekl, začátkem ledna tu napadlo 20 cm a v únoru kalamita na S jak blázen na to to mít nebude ve městech sotva do 5 cm, ale 10 cm tady na vesnici na Vysočině mi přijde reálných, třeba počasí bude tak zlé a napadne rovnou čtvrt metru nevím uvidíme:D:!!:

33
# 08.04.2021, 14:00

ludvicek No u nas to norek maluje dost odlisne. Doufam ze o vikendu nic nevykvete, protoze to nevypada moc dobre hlavne u ranich teplot..

167
# 08.04.2021, 14:40

Dle mého to tak horké nebude. GFS je takový střelec na ty kalamity, že já už mu je nevěřím. Je lepší počkat až na den dopředu.

Zatím to vypadá, že to vyjde a doufám, že sníh napadne v čechách a tady to bude deštík. Sníh by tady znamenal konec pro rostliny.

370
# 08.04.2021, 14:55

Aidamko1
Co teplot týče, střílí to modelu GFS v posl době dost obstojne, oproti jinym, a to i na vic nez tyden dopredu....:cool:
Co se srazek tyce, tak jasne, aktualne to jsou spise strelby od vsech modelu..
To bude jasnejsi az o vikendu, dnes si tam muzou malovat cokoli..na to je brzy...
Me tu ted maluji 20-30 mm ve snehu..
Ale do nedele z toho klidne muze bejt 5mm..
Jinak, co mas furt s tema Čechama , asi nám tu jako v nizinach prejes at to vsechno zmrzne..?
Čechy versus Morava, uz se ti to zas v tech prispevcich stale opakuje.. Nedavno te tu na to nekdo upozornoval..
,,Zima ať si zustane v Čechach, snih at pada v Čechach..,, atd, atd..
??

167
# 08.04.2021, 16:03

swan1
Doporučuji se někdy přijet podívat i k nám na JM. Tady zima vyšla o dost teplejší jako v Čechách, takže je zde příroda více rozkvetlá než u vás. Ovocné stromy jsou teď hlavní problém, protože pokud vyjde ta chladnější varianta pro Moravu, tak si můžeme rozloučit s většinou úrody.

Už teď jsou díky mrazům hlašené škody hlavně na Moravě a pokud tady příští týden dorazí to, co se tam predikuje, tak to bude pro ovocnáře katastrofa.

Jo a ohledně té zimy je to myšleno právě z tohoto hlediska. Chápu, že letošní zima byla u vás v Čechách chladná a bohatá na sníh a příroda tam není zdaleka tak ve předu jako u nás, takže by bylo z klimatického hlediska lepší, kdyby sníh napadl u vás v Čechách.

Nepřeji nikomu nic zlého, ale nechci aby příbuznému pomrzla polovina sadu. Již teď hlásí škody a to velké.

je to hrozné morální dilema, ale omluvte mě, jestli to někomu vadí, ale fakt nechci aby ovocnáři tady na Moravě zkrachovali.

https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nocni-m...

47
# 08.04.2021, 16:45

GFS hlavne totalne strasi. Od srazek pres 300mm/den a to 6x za rok. Az po pul metrovou kalamitu. Takze jsel klidny a pockam jsi. Tyto extremy mu vychazi stejne jednou za rok. Jinak dle noru nevidim zadny mraz.

370
# 08.04.2021, 16:49

Aidamko1
Na Morave i v Čechach jsou teplejsi oblasti ale i chladnejsi horské..
Tam i tam..
Říkat ( a opakovane..) takhle šmahem ,,Čechám sníh a Moravě teplo..mráz ať si zustane v Čechach..,, furt dokola, jak kolovratek, ver mi, vypada to treba trochu divně.. Muj nazor..
No, teplo pristi tyden nebude dle vseho nikde v republice...:(


167
# 08.04.2021, 16:54

swan1
Já tam vidím pro nás teploty od 5-7°C a pak o víkendu nad +10°C :cool:
Ochlazení tak silné nebude a co se týče srážek, tak najednou zmizela ta kalamita, tak to tak horké nebude :cool:

Ráno většinou jen lehce pod nulou, takže tak silné to nebude.

GFS tam dříve maloval větší zvěrstva, takže se vrací na variantu Aeru a dalších modelů.:cool:

370
# 08.04.2021, 17:27

Aidamko1
Kalamita nikam nezmizela, posouva se to rozhrani jen sem a tam, aktualne zapadneji, ja tu mam aktualne od pondeli do ctvrtka vyrazne ochlazeni a 30mm ve snehu..Predtim to bylo u vas vychodneji..
Ty brejle bych nechal jeste v supliku, muze se to jeste trikrat zmenit..
Minule si taky v souladu s jistymi modely a ČHMU tvrdil, ze bude + 20 st a jak to dopadlo:D? Mas dle svych slov strach o znicenou urodu zimou... Asi tak...to dopadlo..

167
# 08.04.2021, 17:39

swan1
Já měl brejle dneska na sobě, když jsem byl venku:cool: a mám je pověšené na věšáku, takže stále jsou vytažené.

Jen pro zajímavost nám ICON maluje 3mm, tak jsem zvědav kdo vyhraje:cool: Jdeme zalívat, půda je celkem slušně proschlá.
Dáša již někde varovala před zimou a silným sněžením, takže napouštíme bazén zítra.

Jsem zvědav jak to dopadne, ale já tam mám zatím celkem teplo, tak uvidíme.

:)

1252
# 08.04.2021, 17:50

Aidamko1
Tak já bych se proti tomu moc nebránil.Srážky jsou potřeba.Pořád je lepší tohle než sucho jako před rokem v dubnu.

238
# 08.04.2021, 19:04

No GFS pořád drží, teď se nově přidal i ICON. Sice spíš od středních poloh, ale vesměs to tam je u všech modelů víc nebo míň. Zajímavější asi bude to rozhraní někde nad Polskem. Tam to za den háže i 40-50cm.

73
# 08.04.2021, 19:27

Aidamko1
Díval ses u toho ICONu na předpověď pro celou republiku, nebo jen na svoji vesnici? Stačilo by posunout jeho předpověď o pár desítek kilometrů východně a už máš snad 30 mm srážek..

167
# 08.04.2021, 19:37

Predators2
Jo však já bych bral všechno, ale sníh je za mě na posledním místě, ale je fakt že je snad větší šance na duben s dostatkem srážek, tak jsem zvědav.
spurdo
Jo, tak však jo, jen jsem to dal v souvislosti s tou nejistotou, tak v klidu. A koukal jsem se na JM a pokud vím, tak při tomto proudění je JM v závětří, takže bych se nedivil. A ve vesnici fakt nebydlím.
Prady
No, tak třeba to vyjde.
Já netvrdím, že to nevyjde, ale pouze to čekám v slabší variantě.
Počkám si na rozbor od Němců a Rakušáků.
A v Sobotu i od Met office.
Dle mého to vyjde. To říkám narovinu, ale ty srážky no mám pořád strach, jelikož mám takové tušení, že zde zase nic nespadne.

Už jsem jak dawe co?
Já se omlouvám, ale pochopte mě.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.