Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Před námi je jarní počasí, příroda se začne probouzet

370
# 25.03.2021, 07:31

Yurri
To neni zadna mimoradka prece..U nas bylo tez -4. Je brezen, mrazy maji narok.I dubnove mrazy budou.
A u vas se to otepleni projevi az dnes..zadny strachy..;-)

# 25.03.2021, 07:47

Konečně teplo bude sna do nějaké bouřky se ukážou :blesk:
Myslím si, že v dohledné době se překoná i letních 25 stupňů. Tak v dubnu si myslím. Uvidíme

268
# 25.03.2021, 07:51

swan1
Ne, v tomhle období koncem března bývají teploty kolem -5 už výjimečné, tak 1 nebo 2x za 10 let, víc ani prd, odpo má být oblačno, tak uvidíme, kam to slunce vyžene.

370
# 25.03.2021, 07:51

kuba
No o tom rozhrani to je, jestli nas prejde, nebo se tu zastavi.. Ecak prave aktualne pocita, ze se nad nami pozastavi, coz by znamenalo chladny SZ a zbytej ČR teplejsi..
Podle GFS nas to prejde a ochladi se vsude..
Uvidime.. Srazky by nejake byt mohly, mozna i bouřka..:)

31
# 25.03.2021, 08:04

Yurri
Tak v Polabí a Poohří je těch mlh také dost, ale pořád míň než u Vás no. Pokud se na to ale budete koukat pozitivně a máte rád :slunce:, tak jej máte výš nad hlavou než my tady, v zimě máte delší den a v létě trošku míň otravně světlou noc :)

Ke stromům. Nedávno jsem jel kolem Pelhřimova a Jihlavy a ty lesy tam, to mě vždycky negativně překvapí, jakej to je průšvih. Sem, kde nějaké smrky jsou, ale lesy jsou tu pestřejší, než na té Vysočině a spíše převažuje buk, kůrovec téměř nedorazil. Na úplném SZ jako Podkrušnohoří či České Středohoří jsou pak kvůli vysídlení Němců a přerušení "péče" o les, smrkové monokultury téměř vzácností a převažují doubravy, různé listnaté nálety, sem tam borovice a až výše buky a občas jedle. Problém s kůrovcem tak prakticky neexistuje (množství vytěženého kůrovcového dřevo je v těchto lokalitách oproti Vám setinové až tisícinové) a žádné obří holiny tam také nejsou.

380
# 25.03.2021, 08:41

Jsem zvědavej kam to dneska doleze, už je venku +7,5..mam volno a jdu naostřit motyku a spol..:D:slunce::slunce::slunce:

370
# 25.03.2021, 09:52

Yurri
Tak to asi jak kde..:!!:
U nas na JZ neni problem, spis je to pravidlem, -3, -4 i v kvetnu..


167
# 25.03.2021, 09:56

Yurri
Tak naše Brněnské klima tomu odpovídá. Koukl jsem na archív stanice Brno-Žabovřesky, jelikož je mi nejblíže a má podobné klima. Teploty pod -3 jsou v březnu ještě častější, ale od konce března již nejsou vůbec, takže tomu by to odpovídalo.
swan1
Tak u vás samozřejmě bude chladněji než tady, či v jiných oblastech s větším zalidněním.

370
# 25.03.2021, 10:45

Aidamko1
To chapu. Jen to je tedy asi spis geografickou polohou, nez zalidnenim...:D
Po solidnim mraziku to dnes peče od rana, ptaci rvou, jaro proste, hurá!

268
# 25.03.2021, 11:33

Na.Guru
Tady to někde na rozhraní okresů Třebíč a Znojmo začalo, níž už jsou jen listnáče, největší lány polí z republiky, smrk neměl sebemenší šanci, v ČR je 115 druhů kůrovců, i ty buky mají svoje:
https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/liberec-park-s...

Jinak už máme +11, ale půda ve stínu teprve před chvílí rozmrzla, zatím jasno, vypadá to na parádní odpoledne.

167
# 25.03.2021, 11:59

Tady taky nádherně teploučko, takže super jarní den. Uvidíme, ale snad se to dostane dnes na těch +15.

Ta sobotní/nedělní fronta nevypadá pro JM nějak růžově. Srážky budou v západním proudění blokovány od JV TV, takže na JV nespadne de facto nic, ale třeba západ, či severozápad by dostal své, tak uvidíme.

535
# 25.03.2021, 12:57

Nevim proč ale model Windy mi ukazuje zítra pro Olomouc v 16:00 bouřky že by ? Mohlo by i něco menšího být :blesk:

380
# 25.03.2021, 13:20

Hlásím +15 a po poli se nám už třikrát točil rarášek....prej mají teď v USA tornáda...mě stačí zmenšenina..;-)

# 25.03.2021, 13:28

Venku +16 °C, už se nemůžu dočkat, až vypadnu po výuce ven a půjdu se opalovat bez trika:cool:. Rána jsou ale stále dost chladná, tady dnes bylo -2,6 °C, takže to přírodu nijak extrémně probouzet nebude, takhle se mi příchod jara líbí. A kdyby to v příštím týdnu v souvislosti s blížícím se rozhraním zabouřilo (nemusí tady, ale první bouřky letního charakteru někde v ČR), tak bych se vůbec nezlobil:).

65
# 25.03.2021, 14:40

Tady +13,7 °C, takže za mě taky paráda :) Jsem celkem zvědavý na ten příští týden, snad budeme na přední straně tlakové níže, na které se modely docela shodují... To by znamenalo teplejší počasí, možné první bouřky a nejspíš i vydatnější srážky. Nicméně stačil by docela malý posun, kdy by jsme byli na zadní straně níže a hrozila by zase zima. Tak doufejme :)

50
# 25.03.2021, 14:44

Má někdo pocit, že začíná sucho? :D Ale počasí konečně jarní a v extra suchý duben nevěřím... koukal jsem na GFS a v 2/2 příštího týdne už se tam rýsuje srážkově bohatší období, teplotní rozhraní, tlaková níže apod.

167
# 25.03.2021, 14:47

Tak raději to teplo a beze srážek než zimu, zataženo a marné snahy o příchod srážek. Dneska +15 a pohodička.

I mi dneska nevadí, že v sobotu nic nespadne a sotva překročíme od 1.1. 55mm.

268
# 25.03.2021, 19:11

Aidamko1
Ono už to slunce slušně vysušuje, stanice Sedlec u Náměště n. Oslavou u nás v okrese Třebíč má za březen zatím 11 mm, od začátku roku 63,3 mm.

Jinak dnes se maxima dotkla 15 st., takže konečně parádní den na práci i výlety, bezezbytku využito, ještěže jsem teď v práci o víkendech i o Velikonocích, kdy bude podprůměr.

Dešov (JZ okresu Třebíč)
17
# 25.03.2021, 19:22

Yurri
U nás mají zemědělci nachystáno již minimálně tři týdny nazpět, orali již na konci Února a už maj i zaseto.

96
# 25.03.2021, 19:23

Tady bylo krásně teplo už včera +10,5°C dnes +13°C. Sníh mizí hlavně na pláních v lesích to zatím není znát. Také lady ještě nepovolily. :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.